(1:0)
Zakończony
Cracovia
90+6'

To była piłka meczowa Tomasza Pieńki! Zablokowany ten strzał 20-letniego pomocnika.

1
89'

Piłka spadła wprost na nogę Tomasza Pieńko, który miał dużo czasu, by ułożyć sobie to uderzenie. Ostatecznie wysoko ponad bramką młodzieżowiec Zagłębia.

2
5
2
1
2
88'
87'

Jasmin Burić ratuje swój zespół! Benjamin Kallman był sam na sam z bośniackim bramkarzem i to właśnie doświadczony golkiper zdołał odbić ten strzał nogą.

3
2
2
2
85'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia! Bez korzyści dla Cracovii, ale kilkukrotnie musieli interweniować stoperzy po dośrodkowaniach z prawej strony boiska.

2
2
2
1
1
81'
79'

Debiut nowego zawodnika Cracovii. Mikkel Maigaard pojawia się na murawie.

77'

Kapitalna okazja dla Zagłębia! Dobre wejście z ławki Tomasza Pieńki, który świetnie obsłużył podaniem Kacpra Chodynę, a ten wystawił piłkę Mateuszowi Wdowiakowi. Były zawodnik Cracovii pomylił się minimalnie.

3
2
2
78'
1
1
1
2
75'
2
2
74'
73'

Bardzo pewny strzał Macedończyka. Cisza na trybunach stadionu w Lubinie, cieszą się goście, którzy zasłużyli na tego gola.

7
5
2
3
72'

Rzut karny dla Cracovii! A więc Michał Nalepa zatrzymywał fińskiego napastnika w sposób nieprzepisowy.

8
3
2
1
3
71'
3
2
1
1
4
70'

Arbiter główny udał się właśnie do monitora i sam przyjrzy się tej sytuacji. Dość długo trwa weryfikacja tego wydarzenia.

1
1
1
68'

Upadł w polu karnym Benjamin Kallman. Sędzia nie zauważył żadnego faulu Michała Nalepy, stąd decyzja o braku rzutu karnego, ale czekamy na sygnalizację z wozu VAR.

6
4
3
1
2
65'

Ciekawe zagranie prostopadłe do Michała Rakoczego, ale uderzenie 21-latka bardzo przeciętne. Nie sprawiło żadnych problemów golkiperowi Miedziowych.

4
3
3
1
4
63'

Bardzo brutalne wejście bocznego obrońcy Zagłębia Lubin. To czwarta kartka w tym sezonie i Mateusz Grzybek nie wystąpi w następnym spotkaniu.

2
1
2
5
62'

Bardzo blisko gola teraz Patryk Makuch! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka znalazła w szesnastce napastnika Cracovii, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę Buricia.

2
2
2
2
62'
62'
3
1
2
2
1
57'

SŁUPEK! Dośrodkowanie Michała Rakoczego było niedokładne, ale niefortunnie wybił piłkę Luis Mata, wprost pod nogi Mateusza Bochnaka. Dość lekki strzał pomocnika Cracovii odbił się od słupka i mogli daleko wyegzekwować futbolówkę poza pole karne stoperzy Zagłębia.

3
2
1
1
2
54'

Ponownie kontratakują Miedziowi. Dawid Kurminowski z łatwością poradził sobie z defensorem Cracovii, dojrzał przed polem karnym Sierhieja Bułece, a Ukrainiec piętką wystawił piłkę do Tomasza Makowskiego. Strzał środkowego pomocnika Zagłębia został jednak zatrzymany.

1
1
1
1
50'

Długo trwał ten kontratak Zagłębia Lubin. Mateusz Wdowiak nie mógł znaleźć miejsca do oddania strzału, uruchomił jeszcze Kacpra Chodynę, ten wystawił piłkę do Tomasza Makowskiego i zablokowali obrońcy "Pasów" ten strzał.

1
1
1
1
48'

Groźny atak Cracovii już w pierwszych minutach po rozpoczęciu. Ponownie aktywny z lewej strony Paweł Jaroszyński dośrodkował piłkę w pole karne i w ostatniej chwili Aleks Ławniczak wybił piłkę poza boisko, bardzo blisko słupka własnej bramki.

1
1
2
czas Druga połowa
komentarz

PRZERWA! Obie drużyny udały się do szatni. Fatalna końcówka dla Cracovii, która broniła się bardzo dobrze przed atakami Zagłębia. Wręcz nie dopuszczała gospodarzy pod własne pole karne i jeden błąd wystarczył, by to podopieczni Waldemara Fornalika dość sensacyjnie prowadzili w tym spotkaniu. To był jedyny strzał Zagłębia Lubin w tej pierwszej połowie meczu.

2
2
2
1
45+1'

Czekaliśmy na potwierdzenie tej bramki. Sędzia liniowy początkowo dopatrzył się spalonego, ale weryfikacja VAR potwierdziła, że Kacper Chodyna w momencie podania nie był na pozycji spalonej. Świetne prostopadłe zagranie Tomasza Makowskiego znalazło wychodzącego na wolne pole Chodynę i skrzydłowy bardzo dobrze wykończył ten atak.

15
9
4
9
13
44'

Tak dużo miejsca miał z prawej strony Kacper Chodyna i skrzydłowy Zagłębia zdecydował się na płaskie zagranie piłki wzdłuż pola karnego. Fatalny wybór i jeszcze gorsze wykonanie.

3
3
3
4
44'
3
2
2
1
41'

Nareszcie kibice na stadionie mogli obejrzeć dynamiczną akcję. Szybkie rozegranie w środku pola, Patryk Makuch dograł "na ścianę" do Benjamina Kallmana, który znakomicie urwał się środkowemu obrońcy gospodarzy i oddał silny strzał na bramkę Jasmina Buricia. Zdołał odbić piłkę bośniacki golkiper.

2
3
3
37'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Zagłębia Lubin. Wysoko wyskoczył Patryk Makuch, ale nie sięgnął piłki na tyle, by móc jeszcze oddać strzał.

1
2
3
36'
1
2
1
1
4
35'

Bezskutecznie od kilku minut Cracovia próbuje zbudować jakiś atak ofensywny. Nieźle zapowiadała się indywidualna akcja Michała Rakoczego, który rajdem wbiegł do środka boiska, ale piłkę łatwo stracił. Ponownie obserwujemy mało gry, dużo pojedynków powietrznych, często bardzo niedokładnych wybić w jak najdalsze sektory boiska.

1
1
3
29'

Blisko zamknięcia tej akcji była Cracovia. Dośrodkowanie z lewej strony najpierw minęło Benjamina Kallmana, potem Patryka Makucha i to właśnie ten drugi pokazywał sędziemu, że był tam faulowany w okolicy piątego metra. Sędzia przewinienia się nie dopatrzył.

1
2
6
26'

Spore problemy ma Zagłębie Lubin z prostym wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Cracovia wysoko ustawiona, próbuje błyskawicznie po odbiorze zorganizować się w ofensywie. Dośrodkowanie Patryka Makucha przed momentem nie znalazło jednak żadnego adresata w polu karnym. Poprawiał chwilę później uderzeniem z dystansu Jani Atanasov, ale Macedończyk uderzył bardzo słabo i bramkarz gospodarzy tylko odprowadził piłkę poza boisko.

1
1
5
19'

Mógł zachować się lepiej Michał Rakoczy. Paweł Jaroszyński miał dużo miejsca z lewej strony, bardzo wysoko w powietrzu zawiesił piłkę nad obrońcami Zagłębia Lubin i ta spadła na nogę Rakoczego. 21-latek chyba nie spodziewał się, że będzie miał tak idealną okazję do oddania strzału.

1
1
2
2
7
16'

Monotonny fragment tego spotkania. Sporo niedokładności w rozegraniu w obydwu zespołach. Obserwujemy raczej grę stoperów z bramkarzami i wybijanie piłki daleko od własnego pola karnego.

2
4
2
1
6
12'

Gospodarze ponownie spróbowali ataku prawą stroną. Niedokładne było to dośrodkowanie Mateusza Grzybka. Skutecznie pilnowany przez obrońców Cracovii jest Dawid Kurminowski.

4
2
3
1
5
8'

Zaatakowała groźnie Cracovia. Najpierw Otar Kakabadze posłał daleką piłkę do Pawła Jaroszyńskiego, ten zgrał ją świetnie do Michała Rakoczego, ale ofensywny pomocnik został zablokowany. Po chwili uderzeniem po ziemi sprawdził bramkarza Mateusz Bochnak.

2
1
5
6'

Zagłębie odpowiedziało ciekawą akcją z prawej strony boiska. Dobra gra w trójkącie na małej przestrzeni i Kacper Chodyna znalazł się w dobrej sytuacji do dośrodkowania piłki. Mateusz Wdowiak nie doszedł jednak do tego zagrania i stoperzy Cracovii skutecznie oddalili zagrożenie.

1
1
3
4
4'

Pierwsza dobra okazja dla Cracovii! Piłkę z prawej strony pola karnego dogrywał po ziemi Mateusz Bochnak i w ostatniej chwili Michał Nalepa przyblokował Benjamina Kallmana. Fiński napastnik nie trafił zatem czysto w piłkę.

2
2
2
2
7
1'

Rozpoczęli gospodarze. Cracovia w nieco zmodyfikowanym ustawieniu od początku spotkania, z trójką środkowych obrońców i dwójką wahadłowych.