(0:0)
Zakończony
Warta Poznań
komentarz

KONIEC! Warta mimo niewielu dogodnych okazji stworzonych w tym meczu, wraca do Poznania z kompletem punktów. To arcyważne zwycięstwo podopiecznych Dawida Szulczka, którzy w tym momencie przeskakują Cracovię w tabeli i meldują się na 10. miejscu w stawce.

8
5
1
1
1
90'

Spotkanie w Krakowie potrwa jeszcze cztery minuty.

4
1
4
10
89'

Świetna interwencja Jędrzeja Grobelnego! Patryk Makuch uderzył celnie, tuż przy słupku, ale to było za mało, by pokonać golkipera Warty Poznań.

8
1
1
2
3
87'

Ponownie Filip Borowski zamykał akcję Warty po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego.

6
1
2
2
5
86'
5
5
1
2
2
84'

Aktywne wejście Filipa Borowskiego. Piłka spadła mu pod nogi dość przypadkowo, ale 20-latek nie zastanawiał się długo i oddał strzał na bramkę Madejskiego. Skuteczna interwencja bramkarza Pasów.

1
2
7
6
82'

Czujny Jędrzej Grobelny, dobrze ustawiony bramkarz Warty Poznań. Uderzenie młodego Filipa Rózgi w sam środek bramki.

5
5
1
3
81'
79'

Znakomite uderzenie zza pola karnego. Dość przypadkowa asysta Miguela Luisa, który wyłożył piłkę do Tomasa Prikryla, a ten lewą nogą posyła piłkę do siatki.

23
11
4
1
7
76'

Niebezpieczne było to dośrodkowanie Otara Kakabadze. Gdyby Gruzin dokręcił piłkę bardziej w kierunku bramki, to niewykluczone, że tym zagraniem zaskoczyłby Jędrzeja Grobelnego.

2
1
1
1
2
74'
73'
70'

Warta może odnotować kolejny celny strzał w tym meczu. Dośrodkowanie w polu karnym znalazło Tomasa Prikryla, który nieźle poradził sobie z opanowaniem trudnej piłki, a następnie oddał uderzenie z powietrza. Siła tego strzału była zbyt mała, by w ogóle sprawić problemy golkiperowi Pasów.

1
1
1
3
4
69'
69'
66'

Szybka odpowiedź ze strony Cracovii. Ładna wymiana podań, która umożliwiła oddanie strzału Maigaardowi, ale nowy nabytek Pasów gra dzisiaj słabe spotkanie i uderzenie na bramkę również pozostawiło teraz wiele do życzenia.

3
2
65'

Przełamanie nudy na stadionie w Krakowie. Z szybkim atakiem ruszyła Warta Poznań. Kajetan Szmyt w porę wyłożył piłkę do wbiegającego Tomasa Prikryla, ale uderzenie czeskiego wahadłowego było zbyt lekkie i piłkę spokojnie złapał bramkarz.

1
3
2
60'
58'
58'
57'

Koszmarna końcówka tej akcji Cracovii. Świetne prostopadłe zagranie do Mikkela Maigaarda, który zdołał nawet uciec jednemu ze stoperów Warty i w ostatnim momencie dograł bardzo niedokładnie w pole karne. Podcięta delikatnie piłka znalazła się w rękach bramkarza.

2
3
2
54'

Uderzenie przewrotką Eneo Bitri! Wyblokowany ten strzał przez Wartę Poznań. Dobijał jeszcze Mikkel Maigaard, ale piłka ponownie trafiła w jednego z defensorów gości.

3
5
1
2
50'

Pierwszy celny strzał w tym meczu Warty Poznań. Maciej Żurawski zza pola karnego sprawdził czujność bramkarza Cracovii.

3
2
1
1
46'
czas Druga połowa
komentarz

PRZERWA! Zawodnicy obu drużyn udają się do szatni. Warta Poznań bez celnego strzału w tym meczu, Cracovia z kolei tylko raz uderzała w światło bramki Jędrzeja Grobelnego.

2
1
2
4
3
44'

Sporo błędów w środku pola popełnia Warta Poznań, najłatwiej tracą piłkę w tej części boiska piłkarze trenera Szulczka. Cracovia zdecydowanie za wolno jednak organizuje się w kontrataku.

1
2
38'

Goście zaskoczyli teraz ciekawą akcją ofensywną. Dużo miejsca z lewej strony miał Miguel Luis, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do partnerów w polu karnym, zabrakło Warcie niewiele.

1
3
4
34'

Ciekawy wariant rozegrania wrzutu z autu ze strony Warty Poznań. Nisko zawieszona piłka, podbita jeszcze przez jednego z zawodników Zielonych ostatecznie łatwo wybita przez Cracovię. Przyjezdni wyglądają dużo słabiej niż na początku meczu. Fragment tego spotkania w wykonaniu obu zespołów dość monotonny.

1
2
1
3
32'
5
3
6
8
27'

Niesamowite.. to nadal jest remis! Kolejne fantastyczne odebranie piłki w środku pola, dogranie do Michała Rakoczego, ten wyłożył piłkę do Benjamina Kallmana i fiński napastnik strzałem po ziemi skierował ją obok bramki.

2
4
24'

Cracovia mogła znacznie więcej wycisnąć z tego ataku. Po wyjściu z kontratakiem Pasy miały mnóstwo czasu i miejsca na odpowiednie rozstawienie w polu karnym gości. Piłkę dostał Mikkel Maigaard, zszedł na prawą nogę i już miał oddawać strzał, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zostało zablokowane. Próbował jeszcze dośrodkować Paweł Jaroszyński, ale piłka znalazła się w rękach bramkarza Warty.

1
4
19'

Cracovia zdecydowanie przejęła inicjatywę w tym spotkaniu. Przed momentem seria dośrodkowań w pole karne została skutecznie powstrzymana przez defensywę Warty Poznań, ale zdołał oddać jeszcze strzał Paweł Jaroszyński. Uderzenie niecelne, ale coraz więcej miejsca znajdują podopieczni Jacka Zielińskiego.

2
1
2
4
14'

To powinno być 1:0 dla gospodarzy! Doskonały przerzut Skovgaarda, świetne zgranie piłki przez Benjamina Kallmana i Michał Rakoczy przenosi piłkę nad poprzeczką. Ofensywny pomocnik Cracovii miał przed sobą już tylko bramkarza.

3
2
3
1
5
11'

Bardzo dobra okazja dla Cracovii! Michał Rakoczy otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego, dograł idealnie wzdłuż bramki do Benjamina Kallmana, ale napastnik Pasów nie trafił czysto w futbolówkę.

2
1
1
4
10'

Pierwszy strzał Cracovii na bramkę Jędrzeja Grobelnego, ale już po gwizdku sędziego, który dopatrzył się przewinienia na Tomasu Prikrylu.

1
1
3
6'

Warta Poznań cały czas utrzymuje się przy piłce, nie wpuszczając Cracovii na własną połowę.

5
2
4
5'

Ucierpiał Dario Vizinger w starciu z Eneo Bitrim. Nowy nabytek Cracovii od początku spotkania gra dość agresywnie w pojedynkach z napastnikiem Warty Poznań.

1
2
4'

Niezła szansa dla Warty Poznań. Dobrze zorganizowany atak podopiecznych Dawida Szulczka kończy się jednak niedokładnym dośrodkowaniem w pole karne. Piłkę wyłapał Sebastian Madejski.

1
3
2
2'

Pierwszy akcent ofensywny po stronie gości z Poznania. Dalekie wybicie od bramki trafiło do Dario Vizingera, piłkę przejął jeszcze Mohamed Mezghrani i próbował wyłożyć ją do kolegów ustawionych przed polem karnym. Skutecznie interweniowała defensywa Cracovii.

3
4
czas Start meczu
17:59

Piłkarze pojawili się już na murawie w towarzystwie sędziego Marcina Szczerbowicza.

1
1
17:51

Podopieczni trenera Dawida Szulczka całkiem nieźle czują się w pojedynkach z Cracovią. Po powrocie do PKO Ekstraklasy, Warta zmierzyła się z "Pasami" siedmiokrotnie w spotkaniach ligowych. Bilans? 4 zwycięstwa, 2 remisy i tylko jedna porażka po stronie "Zielonych".

5
2
1
17:45

A tak prezentuje się skład Warty Poznań, który wybrał na dzisiejsze spotkanie trener Dawid Szulczek.

1
17:44

Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka gospodarzy. Jak wspomniał klub, Virgil Ghita jest dziś nieobecny z powodu problemów zdrowotnych.

1
17:42

Już za niespełna 20 minut początek spotkania w Krakowie. Cracovia zmierzy się z Wartą Poznań, która w lutym nie odniosła żadnej porażki i potrafiła sprawić niespodziankę pokonując mistrzów Polski, Raków Częstochowa (2:1).