(1:2)
Zakończony
Liverpool FC
90+8'

Ostatnie minuty to gra głównie na połowie Aston Villi. Liverpool opanował sytuację.

1
90+5'

Martinez broni strzał Jonesa. Liverpool mógł po raz kolejny zaskoczyć defensywę gospodarzy.

1
1
90+4'

VAR to sprawdził, jednak było czysto. Gramy dalej.

90+3'

Gospodarze sygnalizują zagranie piłki ręką przez van Dijka w polu karnym.

1
90+2'

Diaby przed szansą! Miał przed sobą tylko Alissona, ale Brazylijczyk kapitalnie to obronił.

90'

Sędzia dolicza minimum 9 minut.

90'

Aston Villa potrzebuje już tylko jednego gola, żeby zapewnić sobie Ligę Mistrzów na przyszły sezon.

90'

Po raz kolejny sprawdzano ewentualnego spalonego, ale Duran nie złamał przepisów. 3:3!

88'

Niewiarygodne rzeczy na Villa Park! 3:3! Diaby ruszył środkiem, zagrał do Durana, a ten... chyba przypadkowo trafił w piłkę kolanem i zaskoczył Alissona!

1
87'

Darwin Nunez nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Martinezem. Strzelił na 4:2, ale sędzia asystent sygnalizował spalonego. Gola nie ma.

86'

W odpowiedzi Liverpool, ale Martinez broni kąśliwy strzał Darwina Nuneza zza pola karnego.

85'

Tym razem Aston Villa łapie kontakt! Beznadziejna strata Mac Allistera przed polem karnym. Stracił piłkę na rzecz Chambersa, a za chwilę świetnym strzałem popisał się Duran. 2:3!

Aston Villa
2
84'

Akcja gospodarzy. W dużym tłoku Bailey podał w pole karne do Durana, ale ten został zablokowany przez Quansaha.

82'

Alexander-Arnold posłał niewiarygodny pocisk w kierunku bramki. Dwadzieścia metrów, co ciekawe lewą nogą... ale za blisko środka leciała piłka i Martinez zdołał ją odbić.

81'

Oglądamy mądrą grę Liverpoolu. Typowo na utrzymanie piłki, bez huraganowych ataków.

79'
79'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
78'

A tymczasem Zaniolo doznał jakiegoś urazu.

77'

Salah! Ładne prostopadłe podanie w pole karne. Szoboszlai zgubił obronę i chciał przelobować Martineza, ale tym razem bramkarz Aston Villi nie popełnił błędu.

75'
75'
73'

Joe Gomez... odważna próba strzału z dystansu. Sporo jednak zabrakło.

72'

Goście wymieniają kolejne podania, utrzymują się przy piłce. Kontrolują mecz.

69'
Aston Villa
69'

A teraz Brazylijczyk wybornie broni po strzale Zaniolo.

69'

Coraz większa frustracja na trybunach. Kibicom nie podoba się, że Alisson długo wznawia grę.

67'

Była szansa dla gospodarzy, ale Diaby po raz kolejny się nie popisał. Dobrze zagrał mu Watkins, ale Francuz strzelił tylko w boczną siatkę.

67'

Więcej działo się w pierwszej połowie. W ostatnich minutach tempo wyraźnie spadło.

64'

Jest zdecydowanie bliżej kolejnego gola dla Liverpoolu niż dla Aston Villi.

63'

Luis Diaz wycofał piłkę przed pole karne, ale Mac Allister źle przyjął, doskoczył do niego rywal i strzał został zablokowany.

60'

VAR to sprawdził i był spalony.

2
1
1
59'

1:4? Jednak nie! Luis Diaz był na wyraźnym spalonym na początku akcji. Kolumbijczyk zachował się po koleżeńsku w polu karnym, wystawił piłkę do Salaha (lub Elliotta) i jeden z nich trafił do siatki.

1
1
1
57'

Aston Villa jest ewidentnie wybita z rytmu. Zawodnicy mają do siebie wzajemne pretensje.

1
1
1
54'

SPALONY! Gol nie został uznany.

1
52'

Aston Villa ponownie łapie kontakt. Watkins trafia niemalże do pustej bramki po świetnym kontrataku i przytomnym zagraniu Baileya.

I znowu VAR w akcji. Sprawdzamy spalonego przy podaniu do Baileya.

1
49'

Selekcjoner Anglików Gareth Southgate jest dziś obecny na trybunach.

48'

Gol! Strzelił Jarell Quansah. Asystował mu Harvey Elliott.

Wymarzony początek drugiej połowy w wykonaniu Liverpoolu! Elliott popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a Quansah oddał perfekcyjny strzał, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki, jeszcze odbijając się od słupka.