Fortuna I liga: 24. kolejka
15 mar 2024 18:00
90+4'

Gol! Strzelił Łukasz Zjawiński. Asystował mu Dawid Bugaj.

A jednak na koniec zaatakowali gdańszczanie. Bugaj przedarł się do linii końcowej, zagrał na piąty metr, a Zjawiński strzałem głową ustala wynik na 4:0!

25
11
1
2
90+3'

Jeszcze rzut rożny dla Lechii, wrzucał Kapić, ale nie było strzału.

1
1
2
3
90+1'

Kałahur przewrócił się w narożniku pola karnego. Konieczna interwencja medyków.

3
1
3
90'

Sędzia dolicza minimum 3 minuty.

2
1
1
90'

Tym razem Zjawiński wcielił się w rolę asystenta, zagrywał piłkę w pole karne, jednak nie zdołał tego zamknąć Sezonienko.

2
2
89'

Mecz zbliża się do końca. Niestety niewiele się dzieje.

1
4
87'
2
2
4
86'
85'

Zagłębie poklepało w środku boiska. Janota zagrał technicznie. I nic z tego nie było.

3
82'

Zjawiński sam na sam z bramkarzem. I zamiast strzału była nieudolna próba dryblingu.

2
2
2
82'
81'
81'
81'

Długie podanie w stronę Zjawińskiego, ale dobrze przed polem karnym interweniował Szewczenko. Był minimalnie szybszy.

1
1
78'

Niestety zrobiła się kopanina. Jedni i drudzy wyraźnie spuścili z tonu. To znaczy Lechia, bo Zagłębie od początku było fatalne.

1
1
2
3
4
76'

Kwadrans do końca. Weszliśmy w słabszy fragment spotkania.

2
74'

Kapić w dużym tłoku robił ruletę i był faulowany. I tak się toczy ten mecz.

2
73'

Zagłębie na drugą połowę w zasadzie nie wyszło. Obowiązuje ruch jednostronny.

3
3
70'
67'

Bobcek jest niewiarygodny! Dostał wyśmienite podanie od Chłania, nie było spalonego, ale kolejny raz zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem!

1
2
65'

Bobcek znowu nie trafia w stuprocentowej sytuacji, ale tu i tak był wyraźny spalony.

1
1
1
63'

Kompletnie rozbity zespół Zagłębia.

5
5
2
1
1
62'

Chłań sam na sam z bramkarzem. Strzelił płasko, technicznie. Szewczenko jakimś cudem odbił piłkę!

5
2
3
61'

Bobcek nie trafia z metra na pustą bramkę! To była kradzież asysty Kałahura w biały dzień.

2
2
4
59'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

A tymczasem 3:0! Bobcek wrzucał z linii końcowej, a piękny strzał głową oddał Remy. Co prawda do własnej bramki, ale należy docenić, bo trafił w samo okienko.

Zagłębie Sosnowiec
11
6
6
1
1
56'

Bobcek blisko gola! Szewczenko kapitalnie broni po strzale głową napastnika Lechii. Ależ pofrunął bramkarz Zagłębia.

6
2
2
1
1
55'

Sokół z kartką za faul w środkowej strefie boiska. Poszkodowany w tej sytuacji Żelizko.

2
1
1
55'
1
1
1
1
2
54'

Kapić przed szansą! Z łatwością przedostał się w pole karne, lecz strzelił zbyt lekko. Broni Szewczenko.

3
1
1
53'

W Lechii zaczęła się gra piętkami. Teraz już oglądamy totalną dominację gdańszczan.

4
3
1
50'

2:0! Ależ teraz zagrała Lechia, a w zasadzie Mena. Kolumbijczyk niemiłosiernie zakręcił obrońcą Zagłębia i mocnym strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza.