90'

Doliczone pięć minut.

90'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

W 90. minucie padła ostatnia bramka meczu, a PSG przypomniało, że jego ulubionym wynikiem stało się 4:1. Gospodarze odsłonili się, za co nadeszła kara, a nie pożytek. Kylian Mbappe dorzucił jeszcze jednego gola, którym potwierdził wyższość faworyta.

3
3
3
2
2
88'

Ostatnie ataki tego spotkania.

1
1
1
85'

To mogła być ciekawa akcja bramkowa, ponieważ została rozegrana dwójkowo przez Kyliana Mbappe i Ethana Mbappe. Zabrakło wykończenia. Podobnie jak chwilę później polującemu na hat-tricka Ousmane'owi Dembele.

1
1
1
81'

Dużo zmian i nie wpłynęły one pozytywnie na rytm grania.

1
1
1
79'

FC Lorient. Schodzi: Gedeon Kalulu. Wchodzi: Panos Katseris.

wchodzi Wchodzi
Panos Katseris #7
schodzi Schodzi
Gedeon Kalulu #24
1
1
75'

Już tylko kwadrans pozostał do zakończenia regulaminowego czasu.

1
1
73'

Gol! Strzelił Mohamed Bamba.

Ambicja Lorient została nagrodzona dopiero w 73. minucie golem honorowym na 1:3. Przedostatnia siła Ligue 1 zdołała pozbawić czystego konta Gianluigiego Donnarummę. Dokonała tego strzałem niedawno wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Mohameda Bamby.

Mohamed Bamba #9
FC Lorient
2
1
72'

Trudno będzie gospodarzom nawet strzelić gola honorowego w tym spotkaniu. Po festiwalu zmian nastąpiło drobne ożywienie w ofensywie Lorient, jednak ponownie zabrakło koncentracji i akcja została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

1
68'

FC Lorient. Schodzi: Imran Louza. Wchodzi: Laurent Abergel.

Laurent Abergel #19
Imran Louza #6
68'

FC Lorient. Schodzi: Eli Junior Kroupi. Wchodzi: Mohamed Bamba.

Eli Junior Kroupi #22
63'

Żółtą kartkę otrzymał Tiemoue Bakayoko za ostre przewinienie.

61'

FC Lorient. Schodzi: Ayman Kari. Wchodzi: Badredine Bouanani.

Badredine Bouanani #10
Ayman Kari #44
61'

FC Lorient. Schodzi: Darlin Yongwa. Wchodzi: Benjamin Mendy.

Darlin Yongwa #12
60'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Nuno Mendes.

W 60. minucie została rozwiana resztka wątpliwości, czy komplet punktów pojedzie do Paryża. Także co do wyboru Ousmane'a Dembele na najważniejszego zawodnika meczu. Reprezentant Francji dołożył drugiego gola do wcześniejszej asysty. Miał on banalne zadanie przy oddaniu strzału z bliska do odsłoniętej bramki. Asysta Nuno Mendesa została poprzedzona zwodem ośmieszającym defensora Lorient.

1
54'

Ousmane Dembele pograł z kompanem z klubu na boku boiska. Akcja Paris Saint-Germain zakończyła się dośrodkowaniem, jednak nie trafiło ono do Goncalo Ramosa. Akurat Portugalczyk ma problem z twardo grającymi przeciwnikami.

52'

Na przedpolu z powodzeniem Gianluigi Donnarumma.

50'

Gospodarze chcieli zagrozić paryżanom. Wyprowadzenie szybkiego ataku, jednak na początek muszą uważać na uniknięcie spalonego. Przed momentem nie udało się tego zrobić.

48'

Po powrocie z szatni na boisko piłkarze Paris Saint-Germain ponownie w posiadaniu piłki. Faworyci, po rozmowie w szatni z trenerem Luisem Enrique, ani myślą o dopuszczeniu przeciwników do głosu.

czas Druga połowa
komentarz

Już niebawem wznowienie meczu po przerwie.

Czy Paris Saint-Germain wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów?
1
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

1
komentarz

Po pierwszej połowie absolutnie nic nie zapowiada niespodzianki. Fakt, że gospodarze rozpoczęli mecz dość odważnie i mieli swoje szanse na pokonanie Gianluigiego Donnarummy, jednak nie wykorzystali ani jednej z nich. Kiedy PSG doszło do głosu, nie miało problemu z przekuciem przewagi w prowadzenie. Pokazali się liderzy w ofensywie zespołu Luisa Enrique. Pierwszego gola strzelił Ousmane Dembele, a drugiego Kylian Mbappe z dogrania Ousmane'a Dembele.

45'

Doliczone trzy minuty.

44'

Czy będzie doliczony czas?

42'

Paryżanie od rzutu rożnego. Futbolówka trafiła niebawem do Ousmane'a Dembele, którego uderzenie nie okazało się zaskoczeniem dla zespołu z Lorient.

40'

Już tylko pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

39'

Akcja Lorient zainicjowana przez doświadczonego bramkarza Yvona Mvogo. Zakończyła się ona zagraniem prosto w Gianluigiego Donnarummę. Reprezentant Włoch ani myśli przepuścić piłkę do bramki w tym spotkaniu.

34'

Panowanie podopiecznych Luisa Enrique w centrum boiska. Dwoi się i troi Tiemoue Bakayoko, jednak ma problem z odebraniem piłki doświadczonym przeciwnikom.

31'

Pokazał się na desancie Tiemoue Bakayoko. Być może to właśnie doświadczony pomocnik da sygnał do ataku skazywanym na pożarcie zawodnikom Lorient. W ostatnim momencie interweniował Gianluigi Donnarumma i to właśnie reprezentant Włoch nie pozwolił gospodarzom na ucieszenie się z gola kontaktowego.

30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

29'

Trudna sytuacja zespołu z Lorient. Niby gospodarze zaczynali dochodzić do głosu i coraz odważniej przybliżać się do bramki Gianluigiego Donnarummy, jednak wystarczyło kilka minut błysku Ousmane'a Dembele oraz Kyliana Mbappe, żeby Paris Saint-Germain znalazło się na dwubramkowym prowadzeniu.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Nuno Mendes za ostre przewinienie.

1
22'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Ousmane Dembele.

Piłkarze Lorient nie zdążyli pozbierać się po pierwszym straconym golu, a już zrobiło się 2:0 dla przeciwnika. Paris Saint-Germain poszło za uderzeniem i podwoiło prowadzenie w 22. minucie. Kylian Mbappe pograł z Ousmanem Dembele, po czym pokonał swoim uderzeniem Yvona Mvogo.

3
2
2
2
3
19'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Senny Mayulu.

Nie zdobyli gola gospodarze, więc zrobili to goście. Będący w wysokiej formie Ousmane Dembele znalazł sposób na pokonanie Yvona Mvogo i otwarcie wyniku na 1:0 w 19. minucie. Piłkę dostarczył strzelcowi Sonny Mayulu, a ten doskonale wiedział, jak skutecznie zakończyć atak.

4
2
3
3
3
17'

Premierowa akcja Paris Saint-Germain zakończona uderzeniem celnym. Oddał je Kylian Mbappe, ale nie zaszkodził bramkarzowi Lorient. Ten znajdował się w najlepszym możliwym miejscu między słupkami.

15'

Bezbramkowy kwadrans za zespołami.

12'

W 12. minucie była pierwsza szansa na gola i o dziwo mieli ją gospodarze. Wymiana podań pozwoliła wypracować dogodną pozycję do oddania uderzenia, jednak nerwy poniosły strzelca, którym był Ayman Kari. Nie trafił on w bramkę Gianluigiego Donnarummy swoim uderzeniem.

9'

Piłkarze Lorient przetransportowali piłkę na wysokość pola karnego przeciwnika. Mieli tam nawet możliwość wznowienia grania wrzutem z autu, jednak zrobili to niechlujnie. Futbolówka została przechwycona przez Nuno Mendesa i gospodarze musieli natychmiast sposobić się do energicznego powrotu pod własną brmkę.

5'

Lorient odzyskało panowanie nad wydarzeniami po fragmencie pierwszego naporu przeciwnika. Gospodarze, wspierani z trybun, starali się przetransportować piłkę bliżej bramki Gianluigiego Donnarummy.

3'

Pierwsze w meczu ataki zespołu z Paryża. Podopieczni Luisa Enrique spokojnie, ale metodycznie rozgrywają piłkę i stopniowo spychają zawodników Lorient w pobliże własnej bramki.

czas Start meczu
18:57

Piłkarze wyszli z szatni na boisko.

18:52

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

18:34

Poprzedni tydzień był bardzo udany dla Paris Saint-Germain. Podopieczni Luisa Enrique odnieśli dwa zwycięstwa po 4:1 z markowymi przeciwnikami. PSG zdemolowało FC Barcelonę i Olympique Lyon. Pierwsza wygrana pozwoliła awansować do półfinału Ligi Mistrzów, w którym PSG zagra z Borussią Dortmund. Z kolei w weekend przybliżyło się do mistrzostwa Francji. "Pewniak" do wygrania Ligue 1 miał 11 punktów przewagi nad wiceliderem AS Monaco. W środę na przodownika tabeli czeka mecz z nisko notowanym Lorient.