Mało czasu pozostało gościom na odpowiedź.

3
1
85'

Gol! Strzelił Kacper Śmiglewski.

Cracovia była nieco, ale to nieco aktywniejsza, co przekuła w gola na 1:0 w 85. minucie. Zmiennik Kacper Śmiglewski wyrósł na bohatera popołudnia na stadionie Pasów. Dostał podanie, po czym spokojnie wykorzystał przestrzeń blisko pola karnego. Młodzian ułożył sobie piłkę na stopie i pokonał precyzyjnym uderzeniem Sokratisa Dioudisa pomimo rozpaczliwej interwencji Michała Nalepy.

9
5
9
3
3
83'

Naprawdę jeżeli piłkarze nie rozstrzygną tego meczu w drugiej połowie, to powinni wyjść na dogrywkę, trzymając wspólnie transparent z hasłem "przepraszamy". Zero goli, sytuacje podbramkowe do policzenia na palcach jednej dłoni.

2
2
1
1
2
81'

Kacper Śmiglewski robił wszystko, żeby wygarnąć piłkę Michałowi Nalepie spod brzucha. Obrońca Miedziowych przytulił jednak serdecznie futbolówkę i potrzeba było aż interwencji sędziego do rozwiązania sporu.

4
4
4
77'
77'

Cracovia. Schodzi: Jani Atanasov. Wchodzi: Takuto Oshima.

3
142
2
2
77'

Cracovia. Schodzi: Cornel Rapa. Wchodzi: Otar Kakabadze.

75'

Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu. Takie dość typowe spotkanie Fortuna Pucharu Polski - niewiele w nim zaskakuje.

1
1
73'

Piłkarze niezmiennie rozbudzają i gaszą nadzieje na rozkręcenie się tego widowiska. Po sytuacji podbramkowej Patryka Makucha drużyny ponownie zwolniły i w ostatnich minutach ponownie nie stwarzały sobie szans na pokonanie golkipera przeciwnika.

2
2
71'
65'
62'

Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na przeprowadzenie skutecznego ataku.

1
1
1
4
4
59'

W 59. minucie Cracovia oddała trzecie celne uderzenie. Tym razem nie Mateusz Bochnak, a Patryk Makuch trafił w nogi Sokratisa Dioudisa. Były zawodnik Miedzi Legnica rozwinął wysoką prędkość na lewej stronie boiska i poradził sobie z defensorem. Skórę kompanów z pola musiał ratować bramkarz Miedziowych.

2
2
56'

Nonszalancka, ale nieomal skuteczna próba wykonania podania w pole karne Miedziowych. Właśnie takich nieoczywistych rozwiązań potrzeba w końcówce spotkania do jego rozstrzygnięcia.

2
55'

Marko Poletanović stanął w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił z przebiciem się uderzenia. Kolejna nieudana akcja Cracovii spowodowała wyraźny pomruk rozczarowania na trybunach.

1
2
2
1
1
53'

Próbują odpowiedzieć czymś interesującym podopieczni Waldemara Fornalika. Ich rozegranie krótkimi podaniami zostało przerwane przez Cracovię.

2
2
1
1
2
50'

Początek drugiej części był z inicjatywą dla Cracovii. Cały czas gospodarzom brakowało czegoś do pokonania Sokratisa Dioudisa. W 50. minucie awanturniczo domagali się przyznania rzutu karnego, ale Karol Arys pozostał niewzruszony po kolizji z udziałem Karola Knapa.

1
1
1
3
4
48'

Po dalekim wrzucie z autu dobrze zachował się Sokratis Dioudis i nie pozwolił żadnemu z gospodarzy na oddanie uderzenia do bramki.

2
2
2
47'

Niedokładności również po powrocie zawodników z szatni na boisko. Starali się wyjść z atakiem Jani Atanasov oraz Cornel Rapa, jednak ponownie czegoś zabrakło zawodnikom Jacka Zielińskiego.

2
3
2
czas Druga połowa
komentarz

I piłkarze powracają z szatni na boisko.

komentarz

Do przerwy więcej było żółtych kartek niż interesujących akcji. Tym samym piłkarze mają o czym rozmawiać w szatniach, jeżeli nie zamierzają dotrwać z bezbramkowym remisem do konkursu rzutów karnych. Tuż przed przerwą o odrobinę entuzjazmu zadbał Mateusz Bochnak, którego groźne uderzenie zostało sparowane nad poprzeczkę przez Sokratisa Dioudisa.

1
2
1
1
1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa za nieprzepisowe powalenie Benjamina Kallmana.

3
3
2
1
43'

Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Tomasza Pieńki.

2
2
1
1
1
40'

Pozostało zaledwie kilka minut drużynom do zakończenia walki w pierwszej połowie spotkania. Tak jak wspomnieliśmy, na otwarcie wyniku się nie zanosi. Poza nielicznymi przyspieszeniami nie pachnie golem.

2
2
2
38'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Makuch za faul na boku boiska na Tomaszu Makowskim.

1
1
1
3
3
36'

Szansa Tomasza Makowskiego na niebezpieczne wykonanie rzutu wolnego. Było bezpośrednie uderzenie prostym podbiciem. Piłka z wysoką prędkością poszybowała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Lukasa Hrosso.

1
1
2
2
34'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Kłudka za ostre potraktowanie Jakuba Myszora.

4
4
1
1
30'

Kłamstwem byłoby powiedzenie, że widowisko w otwierających dwóch kwadransach było pasjonujące. Miedziowi postraszyli tylko niecelnym strzałem zza pola karnego Marka Mróza. Z kolei gospodarze przynajmniej oddali celne uderzenie, ale Mateusz Bochnak nie pokonał nim dobrze ustawionego Sokratisa Dioudisa.

1
1
3
27'

Przez moment zanosiło się na przeprowadzenie szybkiego ataku przez podopiecznych Jacka Zielińskiego. Nic z tego jednak nie wynikło, piłka utknęła i wszystko zakończyło się przewinieniem Marka Mróza na Janim Atanasovie.

3
1
1
2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kopacz za ostre przewinienie wślizgiem na połowie przeciwnika.

5
5
1
1
1
22'

Chaotyczna gra w ostatnich minutach spotkania. Miedziowi mają problem ze sprawdzeniem formy dnia Lukasa Hrosso uderzeniem celnym.

1
1
1
2
2
20'

Tym razem niebezpieczne zderzenie z udziałem Sokratisa Dioudisa, Jakuba Jugasa oraz Bartosza Kopacza.

4
4
4
18'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Tomasza Makowskiego.

3
3
2
4
16'

Ponownie Cracovia. Miedziowi byli niezdecydowani w obronie i pozwolili na oddanie strzału zza pola karnego Jakubowi Myszorowi. Szczęście przyjezdnych, że przeciwnikowi nie udało się przymierzyć.

3
4
5
15'

Po kilkunastu, bezbarwnych minutach drużyny zaczęły przyspieszać. Przed zakończeniem pierwszego kwadransa meczu były szanse na gola po obu stronach boiska. Marek Mróz nie przymierzył swoim strzałem zza linii pola karnego. Z kolei Mateusz Bochnak strzelił w nogi Sokratisa Dioudisa po podaniu prostopadłym Janiego Atanasova.

2
2
2
1
2
11'

Patrykowi Makuchowi nie udało się dogonić piłki na boku boiska. W odpowiedzi podanie w pole karne Cracovii, ale Lukas Hrosso nie pozwolił na oddanie strzału swojemu byłemu kompanowi z szatni Mateuszowi Wdowiakowi.

2
2
2
1
1
8'

Marko Poletanović zabrał się za wykonanie pierwszego w meczu rzutu rożnego. Piłkarze Cracovii poradzili sobie z pierwszym dośrodkowaniem. Niebawem futbolówka powróciła w pole karne podopiecznych Jacka Zielińskiego, ale i tym razem podopieczni Waldemara Fornalika nie oddali uderzenia.

2
2
2
1
6'

Wcześnie jest przerwa w grze spowodowana urazem. Sędzia Karol Arys wybrał się do Marka Mróza i dostał odpowiedź, że nie jest konieczne wzywanie medyka na boisko.

2
2
2
1
1
3'

Drużyny wyszły na boisko na stadionie Cracovii w klasycznych strojach. Gospodarze w biało-czerwonych pasiakach, a do tego w czarnych spodenkach oraz getrach. Z kolei goście na pomarańczowo z czarnymi elementami.

03:53

Waldemar Fornalik przed nadchodzącym meczem.

4
4
3
2
03:53

Drużyna z Lubina poszuka przełamania w pucharze.

4
4
5
2
03:52

Miedziowi mają za sobą trzy kolejki bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Szczególnie źle wspominają ostatnie spotkanie, w którym ponieśli porażkę 2:3 z Radomiakiem. Podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli gole strzałami Damiana Dąbrowskiego oraz Mateusza Wdowiaka, ale w ostatecznym rozrachunku nie przełożyły się one nawet na remis.