Żółtą kartkę otrzymał Dani Pacheco za powstrzymanie przeciwnika faulem.

3
6
11
112'

Ogromna szansa na trafienie do bramki Zagłębia Sosnowiec przed Pawłem Olkowskim. To była okazja do zamknięcia meczu, ale tym razem znanemu z Bundesligi zawodnikowi zabrakło opanowania.

3
4
1
2
7
110'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Fabry za protestowanie.

Zagłębie Sosnowiec
10
6
1
108'

Ostatnia nadzieja Zagłębia Sosnowiec na przedłużenie rywalizacji o konkurs rzutów karnych. Pozostało jeszcze kilkanaście minut na wbicie wyrównującego gola.

1
3
3
czas Druga połowa dogrywki
106'
ZMIANA
3
4
28
19
32
104'

Żółtą kartkę otrzymał Oleksii Bykov za protestowanie po golu.

Oleksii Bykov #2
16
10
1
1
104'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paweł Olkowski.

W 104. minucie Górnik wpakował piłkę do bramki Zagłębia strzałem Pawła Olkowskiego. Nie popisał się najpierw Ołeksij Bykow, który przegrał konfrontację ze zmiennikiem, a następnie Mateusz Machała, od którego piłka odbiła się rykoszetem przed wylądowaniem w siatce.

37
24
2
2
6
102'

Marcel Ziemann interweniował po dośrodkowaniu. W ten sposób ani Sebastian Musiolik, ani Boris Sekulić nie oddali uderzenia do sieci po miękkim zagraniu w pobliże bramki.

2
3
1
1
1
101'

Przerwa w grze spowodowana urazem Tymoteusza Klupsia.

5
6
3
2
98'

Konfrontacja z udziałem Tymoteusza Klupsia. Tym razem przesadził zmiennik Artura Derbina i przez moment zanosiło się na dogrywkę między nim a Michalem Siplakiem.

1
3
95'

Żółtą kartkę otrzymał Boris Sekulić za kolejne przewinienie na dynamicznym Tymoteuszu Klupsiu.

2
2
1
6
11
94'

Za wykonanie rzutu rożnego zabrał się Dani Pacheco. Jego dośrodkowanie poszybowało w gąszcz zawodników. Poradzili sobie z zatrzymaniem piłki sosnowiczanie.

2
1
5
4
93'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik za faul taktyczny na Tymoteuszu Klupsiu.

komentarz

Niczego interesującego nie dowiedzieliśmy się w drugiej połowie spotkania. Od czasu do czasu podnosiła się temperatura, ale generalnie przeprowadzenie skutecznego ataku przerosło obie jedenastki. Tym samym jeszcze dogrywka na stadionie Zagłębia Sosnowiec.

2
2
4
2
4
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

8
7
7
4
31
85'

Kolejna groźna dla Górnika Zabrze wrzutka Meika Karwota. Po krótkim zamieszaniu piłka znalazła się pod nogami Sebastiana Boneckiego, którego uderzenie poszybowało ponad bramkarzem i w poprzeczkę!

8
7
7
4
4
82'

Nikomu nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Kamila Bębenka. Z kolei po przeciwnej stronie boiska akcja Szymona Czyża, Pawła Olkowskiego oraz Michala Siplaka zakończyła się kompletnym niepowodzeniem.

1
1
7
3
5
79'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Bębenek za zatrzymanie przeciwnika brzydkim faulem.

10
6
1
1
77'

Piłka głównie na połowie Zagłębia Sosnowiec, ale również pierwszoligowiec zaatakował w ostatnim fragmencie spotkania. Zmiennik Marek Fabry szukał miejsca do oddania skutecznego uderzenia, ale nawet gdyby znalazł, to nie byłoby uznanego gola z powodu wcześniejszego spalonego.

5
4
75'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Bonecki za faul na Adrianie Kapraliku.

9
6
1
1
1
71'
ZMIANA

Górnik Zabrze. Schodzi: Norbert Barczak. Wchodzi: Boris Sekulić.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Norbert Barczak #19
43
38
1
71'
ZMIANA
58
56
4
3
3
70'

W 70. minucie starania faworyta wydawały się zakończyć golem, ale trafienie zostało anulowane z powodu spalonego Adriana Kapralika. Słowak wykonał dośrodkowanie w przestrzeń między defensorem i bramkarzem, a tam Sebastian Musiolik wykorzystał niezdecydowwanie obrony Zagłębia. Radość gości została jednak ukrócona.

1
1
2
7
12
67'
ZMIANA
66'

Nie będzie rzutu karnego dla Górnika Zabrze.

5
7
13
65'

Niebezpiecznie dla Zagłębia Sosnowiec. Ostry atak wślizgiem Mateusza Machały w nogi Adriana Kapralika wewnątrz pola karnego.

2
2
4
4
5
61'

Żółtą kartkę otrzymał Norbert Barczak za faul na Joelu Valencii.

3
1
1
5
8
60'

Godzina meczu za drużynami i nie widać rozstrzygnięcia na horyzoncie. Niezmiennie remis, a czasu na zdobycie decydującego gola pozostaje coraz mniej.

3
2
3
1
3
56'

Nieprzyjemny upadek Norberta Barczaka ze znacznej wysokości.

2
1
3
5
4
54'

Zabrzanie ponownie na połowie pierwszoligowca. Wymiana podań na lewej stronie boiska i pozwoliła ona wykonać dośrodkowanie Szymonowi Czyżowi. Problem Górnika polegał na tym, że były zawodnik Lazio zagrał prosto w rękawice golkipera.

2
2
2
4
3
50'

Zmobilizowani do walki są przyjezdni po powrocie z szatni na boisko, a kolejna akcja Górnika Zabrze została podsumowana nieudanym uderzeniem Roberta Dadoka. Nie można odmówić temu zawodnikowi zaangażowania, jednak wykończenie akcji pozostawia bardzo dużo do życzenia.

2
2
3
1
1
48'

Pierwsza szansa po przerwie dla Górnika Zabrze, jednak Kryspinowi Szcześniakowi nie udało się oddać celnego uderzenia po dograniu z rzutu wolnego.