Kazachstan U-19
90+2'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! K. Terlecki!

Uderzenie Kacpra Terleckiego zostało obronione przez naładowanego energią bramkarza Kazachstanu!

K. Terlecki #17
Polska U-19
1
1
2
3
90+1'

Rzut karny za faul na Kacprze Terleckim.

1
1
90'

Doliczone trzy minuty.

89'

Dawid Tkacz nie dokończy meczu z powodu urazu. Dziesięciu na dziesięciu.

88'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

87'

Nieporozumienie w rozegraniu reprezentacji Polski i pozostało ratować się przewinieniem po stracie piłki. Kazachstan miał możliwość zaszkodzenia gospodarzom z rzutu wolnego. Nie udało się jednak oddać strzału po wrzutce.

85'

Podanie w pole karne Kazachstanu do ustawionego w nim Jakuba Lewickiego. Temu zawodnikowi udało się wywalczyć korner dla reprezentacji Polski. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki Levis Pitan oddał uderzenie w rękawice Mirasa Richarda.

81'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał B. Abdullayev za faul na Marcelu Mendesie-Dudzińskim. Kazachstan w osłabieniu.

B. Abdullayev #17
1
1
78'
ZMIANA

Kazachstan U-19. Schodzi: T. Agimanov. Wchodzi: D. Serikuly.

wchodzi Wchodzi
D. Serikuly #19
schodzi Schodzi
T. Agimanov #7
78'
ZMIANA

Polska U-19. Schodzi: K. Smiglewski. Wchodzi: D. Tkacz.

D. Tkacz #11
K. Smiglewski #21
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Nie dzieje się na boisku cokolwiek przełomowego. Reprezentacja Kazachstanu ma problem z przeprowadzeniem ataku niebezpiecznego dla Marcela Mendesa-Dudzińskiego.

73'
ZMIANA

Kazachstan U-19. Schodzi: Z. Mukhametkhanov. Wchodzi: A. Gabiden.

A. Gabiden #18
Z. Mukhametkhanov #23
1
1
70'

Marcel Mendes-Dudziński wznowił grę dalekim wykopem, a następnie jeden z poirytowanych reprezentantów Kazachstanu ostro potraktował Kacpra Śmiglewskiego w centrum pola.

1
1
1
67'
ZMIANA

Polska U-19. Schodzi: J. Nsangou. Wchodzi: M. Kowalski.

M. Kowalski #9
J. Nsangou #16
5
5
67'
ZMIANA

Kazachstan U-19. Schodzi: G. Valgushev. Wchodzi: D. Umirzak.

D. Umirzak #10
G. Valgushev #21
1
1
1
65'

Po trzech zmianach personalnych Polska nieco wycofała się na własną połowę boiska. Kazachstan dostał pozwolenie na rozgrywanie piłki, ale nie wynika z tego nic niebezpiecznego dla Marcela Mendesa-Dudzińskiego.

1
60'
ZMIANA

Polska U-19. Schodzi: D. Drachal. Wchodzi: S. Bartlewicz.

1
60'
ZMIANA

Polska U-19. Schodzi: M. Dziuba. Wchodzi: K. Terlecki.

M. Dziuba #15
1
1
60'
ZMIANA

Polska U-19. Schodzi: M. Kalemba. Wchodzi: M. Rosiak.

M. Rosiak #6
M. Kalemba #7
1
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił K. Smiglewski.

W 59. minucie Polska dołożyła gola na 3:0. Ponownie Kacper Śmiglewski zachował się najbardziej przytomnie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wykonał on dobitkę zablokowanego strzału Levisa Pitana. Wywalczenie tylko tego stałego fragmentu gry było rozczarowaniem dla Biało-Czerwonych, ale udało się go przekuć w kolejne trafienie.

Polska U-19
1
57'

Pogubili się w kontrataku reprezentanci Polski i skończyło się jedynie na wywalczeniu rzutu rożnego. Junior Nsangou obsłużył bardzo dobrym podaniem Norberta Barczaka, ale ten niezdarnie opanowywał piłkę i zamiast oddać strzał, to pozwolił na powrót Kazachom.

2
56'

Przerwa w grze spowodowana urazem Dawida Drachala.

54'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał M. Dziuba za ostre przewinienie.

Polska U-19
50'

Polska nie pozwala rozpędzić się przeciwnikom po zmianie stron. Piłka znajduje się na połowie reprezentacji Kazachstanu. Być może gospodarze postarają się o poprawienie bilansu goli.

47'

Żółtą kartkę otrzymał A. Bizhan za ostre przewinienie.

A. Bizhan #6
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

Kazachstan U-19. Schodzi: A. Litosh. Wchodzi: B. Abdullayev.

A. Litosh #9
46'
ZMIANA

Kazachstan U-19. Schodzi: M. Ensebaev. Wchodzi: I. Abil.

I. Abil #22
M. Ensebaev #20
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

1
1
45'

Doliczona mnuta.

2
2
45+1'
GOOOOOOL!!!

Polska powiększyła przewagę na 2:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego były dwa uderzenia. Pierwsze z nich zatrzymało się na słupku, ale dobitka Kacpra Śmiglewskiego była już skuteczna.

Polska U-19
4
2
43'

Polska od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Długo przymierzali się gospodarze do wykonania stałego fragmentu gry. Ostatecznie Kazachstan poradził sobie z wyekspediowaniem piłki po wrzutce.

1
41'

Dariuszowi Stalmachowi nie udało się opanować piłki na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Odrobinę zbyt dalekie podanie i to zdecydowanie utrudniło zadanie.

39'

Żółtą kartkę otrzymał M. Kalemba za brzydkie przewinienie ratunkowe.

Polska U-19
37'

Żółtą kartkę otrzymał A. Litosh za ostre przewinienie.

35'

Dobrze zapowiadała się szybka akcja reprezentacji Polski, ale niestety, nie zakończyła się powodzeniem. Dariusz Stalmach nie zabrał się z piłką, przez co nie stoczył pojedynku z Mirasem Richardem.

33'

Pierwsze uderzenie celne Kazachstanu i poradził sobie z nim Marcel Mendes-Dudziński. Dobre ustawienie i podręcznikowe wykonanie chwytu.

30'

Dwa kwadranse spotkania za drużynami i trudno wspomnieć akcję reprezentacji Kazachstanu, która byłaby konkretną odpowiedzią na gola Maksymiliana Dziuby. Z kolei Biało-Czerwoni nieco zbudowani prowadzeniem i przeprowadzają kolejne ataki z wykorzystaniem aktywnego Juniora Nsangou.

28'

24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił M. Dziuba.

W 24. minucie Polska przyspieszyła po raz drugi i zdobyła gola na 1:0 strzałem Maksymiliana Dziuby. Akcja bramkowa została rozegrana na lewym skrzydle przez Juniora Nsangou oraz Jakuba Lewickiego. Płaskie dośrodkowanie tego drugiego zostało niefortunnie odbite przez Mirasa Richarda pod nogi Maksymiliana Dziuby. Strzelec nie zastanawiał się długo nad zakończeniem ataku i huknął do odsłoniętej siatki. Polska cieszyła się z pierwszego gola w eliminacjach.

Polska U-19
6
3
22'

Miras Richard interweniował w odpowiednim momencie. Dobra reakcja bramkarza reprezentacji Kazachstanu, który nie pozwolił piłce dotrzeć do Juniora Nsangou po podaniu prostopadłym.

1
1
1
20'

Na razie niewiele sytuacji podbramkowych na stadionie w Inowrocławiu. W ostatnich minutach głównie konfrontacje fizyczne w centrum boiska, a najmocniej na napomnienie kartonikiem pracuje Helgi Mikael Jonasson.

1
17'

Kolejne uderzenie Juniora Nsangou i tym razem przyblokowane.

13'

W 13. minucie po raz pierwszy zrobiło się głośniej na stadionie w Inowrocławiu, ponieważ Polska przeprowadziła ciekawy atak. W polu karnym Kazachstanu rozpędził się Dawid Drachal, a jego miękkie dośrodkowanie zakończyło się strzałem Juniorem Nsangou. Być może jeszcze lepszym rozwiązaniem było zgranie do Kacpra Śmiglewskiego, ponieważ piłka poleciała prosto w rękawice bramkarza.

12'

Dla odmiany, szansa ze stałego fragmentu gry dla Polski. Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało wyekspediowane przez reprezentantów Kazachstanu. Było jeszcze uderzenie zza pola karnego Maksymiliana Dziuby, jednak bardzo niedokładne. Nie musiał interweniować bramkarz Kazachstanu.

8'

Przewinienie Jakuba Lewickiego i otworzyła się szansa na zagrożenie Polakom rozegraniem rzutu wolnego. Dobra pozycja do wykonania dośrodkowania. Reprezentant Kazachstanu kopnął jednak piłkę katastrofalnie i ta poleciała kilka metrów ponad poprzeczką.

1
4'

Kazachstan dość odważnie na początku spotkania i sprawdził już kilkoma atakami reprezentantów Polski. Z kolei po przeciwnej stronie boiska spróbowali zaatakować Dawid Drachal oraz Maksymilian Dziuba.

1
1
2'

Reprezentacja Polski w białych koszulkach i getrach, a także w czerwonych spodenkach. Z kolei Kazachstan w żółtych strojach z niebieskimi elementami. Deszczowa aura i raczej wątpliwa frekwencja na stadionie w Inowrocławiu.

1
czas Start meczu
13:13

Hymny narodowe na stadionie w Inowrocławiu.

13:10

Sędzia: Helgi Mikael Jonasson (Islandia)

13:06

Reprezentacja Polski U-19 przystąpi do meczu z Kazachstanem po niepokojącej porażce 0:2 z Macedonią Północną. Drużyna nie popisała się na początek zmagań w grupie eliminacji do mistrzostw Europy, przez co straciła margines błędu w pozostałych spotkaniach.