4
6
6
89'

Piast rozgrywał piłkę na połowie gości. Zabrakło jednak dokładności i futbolówka dla Rakowa.

6
2
3
4
4
86'
6
84'

Zablokowany strzał jednego z zawodników Rakowa. Uderzenie z linii pola karnego.

5
4
2
3
3
83'
3
4
4
4
5
82'

W dobrej sytuacji znalazł się Michał Chrapek. Jego strzał z kilku metrów obronił jednak bramkarz Rakowa. Chrapek i tak jednak był na spalonym.

2
2
2
4
6
79'

Raków zaatakował. Po dośrodkowaniu Fran Tudor zgrywał piłkę, ale zabrakło już uderzenia na bramkę.

6
6
4
3
3
77'

Zza pola karnego strzelał Ariel Mosór. Uderzenie jednak niecelne.

7
5
5
6
6
Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?
4
74'
ZMIANA
73'

Z pola karnego Rakowa niecelnie strzelał Serhij Krykun. To była dobra okazja dla gospodarzy, którzy wyprowadzili szybką akcję ofensywną.

5
2
1
1
1
82'
ZMIANA
46'
ZMIANA
4
4
4
5
5
71'

Raków rozgrywa piłkę, ale do bramki gliwiczan daleko.

10
9
2
1
2
68'
GOOOOOOL!!!

Wynik tej rywalizacji już chyba rozstrzygnięty. Wyrzut piłki z autu, zgranie, lekkie zamieszanie, a następnie Jorge Felix z bliska skierował ją do siatki. 3:0 dla Piasta!

Piast Gliwice
35
19
6
6
6
68'

Zamieszanie przed bramką Rakowa i kolejna skuteczna interwencja Stratosa Svarnasa.

1
1
1
1
67'

Po rzucie rożnym i strzale głową Jakuba Czerwińskiego dobrze spisał się Stratos Svarnas, który wybił piłkę.

2
1
2
2
2
66'
ZMIANA
5
3
4
2
2
63'

Z pola karnego Piasta strzelał Dawid Drachal. Uderzenie z ostrego kąta było niecelne.

5
4
3
3
2
61'

Kolejne minuty mijają. Raków ma coraz mniej czasu. Defensywa gliwiczan cały czas prezentuje się bardzo solidnie.

7
4
1
1
1
58'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta. Piłkę pewnie wybił Ariel Mosór.

5
3
54'

Z pola karnego Piasta strzelał Łukasz Zwoliński. Był jednak na spalonym. Bramkarz i tak jednak dobrze interweniował.

3
2
1
1
3
Czy Piast Gliwice zagra w półfinale Fortuna Pucharu Polski?
Tak
Nie
1
52'

Na bramkę Rakowa główkował Patryk Dziczek. Dobrze interweniował Adnan Kovacević.

4
1
1
2
51'

Znów groźnie przed bramką Rakowa. Tym razem w ostatniej chwili piłkę wybił Bogdan Racovitan.

2
4
1
1
49'
GOOOOOOL!!!

Niesamowite! Ogromne zamieszanie przed bramką Rakowa. Kilka strzałów, które były blokowane lub odbijane aż ostatecznie piłka trafiła do Jakuba Czerwińskiego, który z kilku metrów przy słupku skierował ją do siatki. 2:0 dla Piasta!

25
11
4
1
5
48'

Jak na razie sporo gry w środkowej strefie boiska.

1
1
47'
2
1
1
4
46'
ZMIANA
4
2
1
2
czas Druga połowa
45'

Doliczone dwie minuty.

3
4
3
3
5
45'
10
5
4
4
5
44'

Raków zdecydowanie w ostatnich minutach ruszył do ataku. Co chwilę groźnie jest w okolicy pola karnego gospodarzy.

4
1
1
4
43'

Rzut wolny dla Rakowa i dośrodkowanie w pole karne Piasta. Główkował jeden z zawodników mistrza Polski, ale piłka przeleciała daleko od bramki gospodarzy.

5
3
1
1
1
39'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Ostatecznie jednak z linii pola karnego mocny, celny strzał oddał Tomas Huk. W ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców.

2
2
3
2
1
37'

Raków przy piłce. Goście starają się wyprowadzić akcję ofensywną, lecz gliwiczanie bardzo solidnie prezentują się w defensywie.

4
4
1
2
1
33'

Piast sumiennie atakuje i szuka kolejnego gola. Przed chwilą gospodarze wywalczyli rzut rożny.

8
5
2
2
2
30'

Szybką akcję Piasta wyprowadził Michael Ameyaw. Po jego podaniu z pola karnego Rakowa strzelał Serhij Krykun. Bramkarz częstochowian nie dał się zaskoczyć.

1
4
2
1
29'

Zanosiło się na groźną, oskrzydlającą akcję Rakowa. Fran Tudor stracił jednak piłkę przed polem karnym gospodarzy.

2
1
1
27'

Raków szukał kombinacyjnej akcji przed bramką Piasta. Zabrakło jednak dokładnego rozegrania futbolówki.

4
2
2
2
2
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Huk. Asystował mu Jakub Czerwiński.

1:0 prowadzi Piast Gliwice. Michael Ameyaw dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę zgrał Jakub Czerwiński. Następnie z bliska głową do siatki skierował ją Tomas Huk.

15
8
6
4
10
24'

Z około 25 metrów niecelny strzał na bramkę Piasta oddał Władysław Koczerhin.

4
2
1
1
2
21'

Odpowiedź Rakowa na akcje Piasta. W roli głównej Fran Tudor, po którego dośrodkowaniu piłkę pewnie złapał Frantisek Plach.

6
2
1
1
1
17'

Znów ładne dośrodkowanie w pole karne Rakowa. Tym razem z kilku metrów niecelnie główkował Kamil Wilczek.

1
2
2
1
2
16'

Jak na razie ciekawy początek spotkania. Obie drużyny starają się atakować.

7
3
2
2
2
14'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Jakub Czerwiński. Piłka nie wpadła jednak do bramki Rakowa.

4
6
4
4
5
12'

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa. Pewnie interweniował bramkarz mistrza Polski.

5
3
3
2
3
10'

W polu karnym Piasta piłkę otrzymał John Yeboah. Zamiast strzelać, zdecydował się na drybling i ostatecznie z akcji nic nie wyszło.

3
3
1
1
3
9'

Po dośrodkowaniu w pole karne Rakowa główkował Ariel Mosór. Pewnie i spokojnie piłkę złapał Adnan Kovacević.

3
1
2
1
7'

Gliwiczanie spokojnie rozgrywają teraz piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

2
1
1
1
4'

Raków stara się grać wysokim pressingiem i odbierać piłkę na połowie rywala.

8
4
1
1
1'

Po wyrzucie piłki z auto w polu karnym Piasta główkował Gustav Berggren. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

4
3
2
czas Start meczu
17:28

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

3
1
17:25

We wtorek o godzinie 17:30 Piast Gliwice podejmie w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa. Jak ustaliły WP SportoweFakty.pl gliwiczanie będą musieli radzić sobie bez Fabiana Piaseckiego

17:23

Raków Częstochowa zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla mistrzów Polski ostatnią szansą na grę w Europie może być Fortuna Puchar Polski. We wtorek Raków rywalizować będzie z Piastem Gliwice.

Kto awansuje do półfinału Fortuna Pucharu Polski?
2
1
1
1
17:22

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski.

1
17:22

Przed nami spotkanie 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek meczu o godzinie 17:30.