28 lut 2024 17:30
120+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Afimico Pululu.

Sceny w Białymstoku! Bartłomiej Wdowik wrzutką z rzutu rożnego wywołał zamieszanie w polu karnym. Pierwszy strzał Afimico Pululu został zablokowany, ale drugi był już skuteczny. Kibice Jagiellonii mają nowego ulubieńca.

Jagiellonia Białystok
55
23
5
19
31
120'

Trzy minuty doliczone do dogrywki.

19
6
4
5
13
120'
ŻÓŁTA KARTKA
13
4
4
6
12
120'

Sławomir Abramowicz wypiąstkował piłkę. Korona nadal w natarciu. Nieudana przewrotka Dominicka Zatora.

7
7
2
2
3
119'

Bezpośrednie uderzenie Martina Remacle'a z rzutu wolnego. Belg strzelił zdecydowanie za mocno.

8
10
3
2
2
117'

Jesus Imaz nieźle odnalazł się w polu karnym. Strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

9
8
2
4
9
116'

Wojciech Łaski zdecydował się na strzał zza pola karnego. Gospodarze są przekonani, że Piotr Malarczyk odbił piłkę ręką, lecz arbiter pozostaje niewzruszony.

7
4
4
3
7
115'

Piłkarze Jagiellonii i Korony próbują zachować koncentrację. Przypomnijmy, że we wtorkowym meczu Pogoń wyrzuciła Lecha z rozgrywek po golu w 119. dogrywki.

6
6
3
1
2
113'

Yoav Hofmeister ucierpiał wskutek faulu przy linii bocznej. Pomocnik chce jednak pozostać na murawie.

7
3
4
5
7
112'

Zegar tyka, a obie drużyny podostrzyły grę. Tomasz Musiał stracił cierpliwość.

11
4
3
1
5
112'
10
6
2
7
9
108'

Jesus Imaz i znakomity Xavier Dziekoński. Podwójna interwencja bramkarza, który utrzymuje Koronę pod tlenem.

12
2
5
4
5
107'

Dawid Błanik dwoi się i troi. Kolejne niecelne uderzenie w jego wykonaniu.

5
6
4
3
5
107'

Jagiellonia Białystok w dalszym ciągu dłużej utrzymuje się przy piłce, ale w pozostałych elementach gry Korona Kielce ma przewagę.

9
5
2
2
4
czas Druga połowa dogrywki
105'

Bartłomiej Wdowik będzie miał dogodną sytuację. Rzut wolny tuż przed polem karnym, czyli to, w czym kadrowicz się specjalizuje. A jednak strzela Nene. Mur ustawiony przez piłkarzy Korony zatrzymał uderzenie.

13
6
4
6
3
104'

Martin Remacle zbyt lekko uderzył z dystansu. Piłka w rękach Sławomira Abramowicza.

6
3
4
2
1
102'

Centrostrzał Martina Remacle'a. Bramkarz Jagiellonii Białystok nie spodziewał się tego, ale naprawił swój błąd.

9
5
4
1
1
100'

W dogrywce gra obu drużyn wygląda jak murawa w Białymstoku. Niespecjalnie.

12
8
3
1
2
98'

Dawid Błanik ruszył w kierunku pola karnego. Po uderzeniu zawodnika Korony, piłka zatrzymała się na trybunach.

6
6
2
1
1
97'

Bartłomiej Wdowik ostro potraktował przeciwnika. Obyło się bez żółtej kartki dla reprezentanta Polski.

8
5
3
2
6
94'

Dobra akcja Dawida Błanika. Skrzydłowy wywalczył stały fragment gry.

8
3
5
5
7
92'

W trudnym momencie zawodnicy Adriana Siemieńca mogą liczyć na kibiców. Głośny doping w Białymstoku.

komentarz

Podobnie jak we wtorek w Poznaniu, czeka nas dogrywka. Zapnijmy pasy.

10
5
2
3
1
90+3'

Jagiellonia szuka zwycięskiego gola. Xavier Dziekoński zażegnał niebezpieczeństwo.

10
3
2
4
11
90+2'

Bartłomiej Wdowik świetnie dośrodkował. Taras Romanczuk źle trafił w piłkę, ale będzie rzut rożny.

10
5
3
2
5
90'

Tomasz Musiał przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

4
2
1
5
6
90'

Strzał głową Tomasza Kupisza. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

4
4
2
5
7
88'

Jewgienij Szykawka nie ma dzisiaj szczęścia. Jego uderzenie zostało zablokowane przez blok defensywny.

5
5
4
4
6
87'

Gra Korony straciła tempo po trafieniu autorstwa Pululu. Pochodzący z Angoli gracz doczekał się premierowego trafienia w rozgrywkach pucharowych.

6
5
2
2
5
85'

Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. W kolejnym ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski będzie potrzebna dogrywka?

7
4
5
5
7
83'
ZMIANA
82'

Afimico Pululu wniósł powiew świeżości do gry Jagiellonii. Pierwszy celny strzał w drugiej połowie i od razu gol.

14
7
2
3
5
80'
ZMIANA
10
6
4
3
5
80'
GOOOOOOL!!!

Afimico Pululu od kilku minut ciężko pracował na tę bramkę. Dominick Zator bezskutecznie próbował oddalić grę od własnej bramki, a snajper przestawił go jak tyczkę i znalazł drogę do siatki.

29
13
3
7
20
78'

To była dogodna sytuacja Jagiellonii. Afimico Pululu spudłował, ale i tak był na pozycji spalonej.

3
2
2
3
3
77'

Afimico Pululu chciał wymusić "jedenastkę". Sędzia główny nie dał się nabrać na grę aktorską napastnika Jagiellonii.

5
10
2
3
5
75'

Zamiar wyrównania, Korona mogła podwyższyć wynik. Mariusz Fornalczyk minimalnie niecelnie.

9
3
4
5
8
73'

3
71'

Wymiana podań nie przynosi skutku. Bramkarz Korony Kielce tylko przygląda się grze.

5
5
1
3
3
69'

Jagiellonia jest cieniem drużyny z rundy jesiennej. Gospodarze nie potrafią zagrozić bramce rywali po zmianie stron.

12
6
3
9
11
67'
ZMIANA
67'
ZMIANA
65'

Afimico Pululu złożył się do strzału przewrotką. Snajper Jagiellonii nie sięgnął piłki.

6
7
3
5
6
64'

Martin Remacle wyrasta na bohatera kielczan. 26-latek może pochwalić się już czterema zdobytymi bramkami w tej edycji rozgrywek.

13
6
3
4
10
62'

Druga połowa układa się pod dyktando Korony Kielce. Gra toczy się przed polem karnym gospodarzy.

12
7
2
4
7
60'

Korona Kielce wyrzuciła już za burtę warszawską Legię. Złocisto-krwiści biorą na celownik lidera PKO Ekstraklasy.

13
7
4
6
10
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Martin Remacle. Asystował mu Nono.

Fantastycznym podaniem Nono uruchomił Martina Remacle'a. Belg stanął oko w oko ze Sławomirem Abramowiczem i pewnym strzałem wygrał ten pojedynek. Zanosi się na niespodziankę.

15
57'
ZMIANA
57'
ZMIANA
3
3
3
1
1
57'
ZMIANA
54'

Piętrzą się problemy Jagiellonii Białystok. Adrian Siemieniec przygotowuje roszady w składzie.

8
4
7
3
2
52'

Co za zamieszanie! Sławomir Abramowicz kapitalnie obronił strzał głową Jewgienija Szykawki i dodatkowo wykazał się refleksem po dobitce Danny'ego Trejo. Następnie Szykawka przestrzelił.

10
5
5
1
3
51'

Martin Remacle uderzył bez dłuższego namysłu. Bramkarz Jagiellonii odprowadził piłkę wzrokiem.

6
5
4
2
2
49'

I znowu Korona lepiej rozpoczęła połowę. Przypomnijmy, że Kamil Kuzera dokonał aż trzech zmian.

4
2
4
3
7
47'

Martin Remacle wtargnął w pole karne. Tym strzałem nie był w stanie zaskoczyć Sławomira Abramowicza.

7
3
5
1
1
46'

Miłosz Trojak został przetransportowany do szpitala. Kapitana Korony zastąpił Piotr Malarczyk.

3
1
5
3
2
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
2
3
2
3
3
46'
ZMIANA
46'
3
45+4'

A jednak. Miłosz Trojak zgłasza gotowość do gry pomimo groźnego urazu.

12
6
12
7
7
45+2'

Ucierpiał też Xavier Dziekoński, który ze względu na kontuzję musi grać z maską. Teraz bramkarz Korony ma również zabandażowaną głowę.

5
6
7
3
6
45'

Miłosz Trojak raczej nie będzie w stanie kontynuować gry. Na boisku pojawiły się nosze, opatrunek na głowie zawodnika Korony.

6
6
8
6
7
45'

Dwie minuty doliczył Tomasz Musiał.

6
6
3
9
8
44'

Kuriozalne sceny. Xavier Dziekoński zderzył się z Miłoszem Trojakiem, który ma rozbity łuk brwiowy.

4
4
6
3
3
42'

Komedia pomyłek. Z siedmiu metrów Jarosław Kubicki trafił w lewy słupek, a po strzale Aureliena Nguiamby kapitalnie interweniował Xavier Dziekoński.

3
5
5
8
9
41'

7
39'

Miłosz Trojak złapał się za lewą nogę. Kapitan Korony potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

6
6
6
5
8
37'

Ten błąd mógł dużo kosztować. Sławomir Abramowicz minął się z piłką, ale jeden z jego kolegów ugasił pożar.

6
8
5
4
5
36'

Seria słabych dośrodkowań piłkarzy Jagiellonii. Zawodnicy Siemieńca wciąż są przy piłce.

4
4
3
6
6
33'

Jakub Lewicki regularnie przerzuca ciężar gry na prawą stronę boiska. Tym razem niedokładnie.

8
5
5
5
4
31'

Marcus Godinho celnie dośrodkował w kierunku Adriana Dalmau. Napastnik nie trafił w światło bramki.

8
6
6
2
3
29'

Próba Jagiellonii Białystok spaliła na panewce. Zamaskowany Xavier Dziekoński wyszedł z bramki i chwycił piłkę.

9
5
4
7
9
27'

Mariusz Fornalczyk znowu w akcji. Skrzydłowy przełożył sobie piłkę na prawą nogę i strzelił z dystansu tuż obok słupka.

7
6
7
4
3
26'

Ależ było blisko! Jakub Lewicki wypatrzył w polu karnym Jarosława Kubickiego, a ten z niewielkiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

7
6
3
5
5
25'

Mariusz Fornalczyk zabawił się w polu karnym i uderzył z dość trudnej pozycji. Bezbłędna interwencja Sławomira Abramowicza.

9
6
5
4
2
23'

Jarosław Kubicki stanął przed szansą. Środkowy pomocnik nieudolnie próbował opanować piłkę.

5
5
8
4
3
22'

Po stronie Korony Kielce wyróżnia się Mariusz Fornalczyk. Młody gracz jest aktywny na lewej flance.

6
4
4
5
7
20'

W pierwszych 20 minutach bez klarownej sytuacji. Emocji w Białymstoku jak na lekarstwo.

4
5
7
8
7
18'

Obiecujący kontratak Korony Kielce zakończył się nieudanym dośrodkowaniem Jacka Podgórskiego.

7
8
6
3
6
16'

Po długim zagraniu Adriana Diegueza, pojedynek w polu karnym przegrał Dominik Marczuk. Miejscowi szybko odzyskali piłkę.

6
6
6
4
7
14'

Kompletnie nieudany płaski strzał Tarasa Romanczuka. Kapitan Jagiellonii mocno się przeliczył.

5
5
5
4
6
12'

Ekipa Adriana Siemieńca zyskuje przewagę z każdą kolejną minutą. "Duma Podlasia" wymienia podania.

10
9
4
2
6
10'

Wrzutka Kristoffera Hansena z rzutu rożnego. Przyjezdni szybko oddalili grę od własnej bramki.

4
4
5
6
9
8'

Zauważalna jest niechlujna gra po obu stronach. Dużo strat w pierwszej fazie rywalizacji Jagiellonii z Koroną.

3
4
8
4
6
6'

Białostoczanie rozgrywają piłkę na połowie rywali. Krok po kroku zbliżają się do pola karnego.

9
6
3
3
4
4'

Na samym starcie Korona Kielce narzuciła wysokie tempo. Goście nieco dłużej utrzymują się przy piłce.

5
4
3
6
7
2'

Gołym okiem widać, że murawa w Białymstoku jest w fatalnym stanie. Piłkarzy czeka trudna przeprawa.