Hiszpania
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

87'

Nic się nie zmienia. "Sesja treningowa" - powiedział sprawozdawca jednej z telewizji po kilku minutach ataku pozycyjnego Hiszpanii.

83'

Dogorywa mecz w Albanii. Hiszpania wymienia leniwie podania, ale ma korzystny wynik i to rywalom powinno zależeć na odzyskaniu piłki.

80'
79'

Kontuzja Sergio Ramosa i Gerard Pique dał do zrozumienia sztabowi szkoleniowemu, że konieczna będzie zmiana.

78'

Hiszpania. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Isco.

77'

David Silva zagrał płasko w pole karne. Zdezorientowany obrońca nie widział innego rozwiązania niż wybicie piłki na korner.

75'

Albania. Schodzi: Taulant Xhaka. Wchodzi: Jahmir Hyka.

74'

Albańczycy przesunęli wyżej formacje, ale Andi Lila nie dośrodkował dobrze z narożnika boiska i piłka wróciła w posiadanie Hiszpanii.

72'

Praktycznie nic ciekawego pokazał Bekim Balaj. Były napastnik Jagiellonii snuje się w przodzie, choć trzeba mu oddać, że dostaje mało podań.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Mergim Mavraj.

68'

Albania. Schodzi: Ledian Memushaj. Wchodzi: Migjen Basha.

67'

Zrobiło się ciszej na trybunach, a na twarzach Albańczyków jest wymalowane rozczarowanie. Selekcjoner zareaguje na to zmianą.

65'

Dwa gole przewagi to już solidna zaliczka Hiszpanów, a gospodarze z trudem przekraczają linię środkową boiska.

63'

Gol! Strzelił Nolito. Asystował mu Diego Costa.

Rozwiązał się woreczek z bramkami. Akcja została przeprowadzona lewym skrzydłem, a Nolito wpadł w pole karne i płaskim strzałem trafił w narożnik na 2:0!

60'

Hiszpania. Schodzi: Vitolo. Wchodzi: Nolito.

57'

Albania nie może się dłużej bronić i Hiszpanie sprawdzą, na stać gospodarzy w ofensywie.

55'

Gol! Strzelił Diego Costa. Asystował mu David Silva.

Hiszpanie przełamali impas strzelecki po błędzie dotychczas nieomylnego Etrita Berishy. Bramkarz wykopał piłkę pod nogi przeciwnika, a dwójkową akcję zakończoną golem przeprowadzili Diego Costa i asystent David Silva!

52'

Mimo przewagi statystycznej nie można powiedzieć, że Hiszpania gra wybitne zawody. Zbyt często gubi rytm i popełnia błędy.

50'

Szybka wymiana podań w polu karnym Albanii. O jedno zagranie za daleko i ciasno ustawieni gospodarze oddalili niebezpieczeństwo.

48'

Jeszcze jedna górna piłka i tym razem było uderzenie. Gerard Pique przeskoczył obrońców i trafił w rękawice Etrita Berishy.

47'

Pierwsze dośrodkowanie z rzutu wolnego po przerwie i zadanie wyekspediowania piłki z pola karnego Albanii wziął na siebie Ledian Memushaj.

46'

Albania. Schodzi: Ermir Lenjani. Wchodzi: Naser Aliji.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Ansi Agolli.

45'

Doliczona minuta.

44'

Seria kolizji w polu karnym. Rozpaczliwie, ale bronią się reprezentanci Albanii, a niebawem sędzia zakończy pierwszą połowę.

42'

Thiago Alcantara dopadł do piłki przed polem karnym Albanii i huknął bez chwili zawahania. Ofiarnie, a przede wszystkim skutecznie blokują gospodarze.

40'

Mało elegancki wślizg Taulanta Xhaka, ale szybko przeprosił poszkodowanego w tej sytuacji Diego Costę i gra wznowiona.

38'

Szybka wymiana podań i Koke centrował spod linii bramkowej. Bohater pierwszej części meczu Etrit Berisha ponownie nie dał się zaskoczyć.

35'

Zadrżała boczna siatka bramki! Odise Roshi zapolował na zawieszoną w powietrzu piłkę i uderzył z półwoleja. Najlepsze uderzenie Albanii.

33'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska. Do piłki wystartował Diego Costa, ale był spóźniony o ułamek sekundy i nie główkował soczyście.

31'

Szybka riposta. Diego Costa składał się do strzału z bliska, wtem gwizdek sędziego, ponieważ asystent zasygnalizował spalonego napastnika.

30'

Andi Lila zabrał piłkę faworytom w środku pola. Zapowiadało się, że Albania przeprowadzi niebezpieczny atak, ale Bekim Balaj pozwolił na powrót Hiszpanom.

28'

Denerwują się Hiszpanie, że wciąż nie sforsowali muru obronnego Albanii. Koke wyładował złość na przeciwniku, więc sędzia musiał gwizdnąć faul.

25'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Alcantara.

24'

Albania wybiła piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szybko odzyskała ją drużyna z Półwyspu Iberyjskiego i szuka miejsca, by zadać cios rywalom.

22'

Nie wszystkie akcje reprezentacji Hiszpanii są godne poklasku, ale chociaż je przeprowadza. Albania ustawiona defensywnie i nie zagraża bramce gości.

20'

Od początku meczu Etrit Berisha ma dużo pracy. Przed momentem bramkarz reprezentacji Albanii złapał piłkę na przedpolu.

17'

Wyraźna przewaga La Roja w posiadaniu piłki, ale nie tak łatwo przedostać się w pole karne Albanii. Próbują więc z dystansu, a uderzenie Vitolo obronił Etrit Berisha!

15'

Diego Costa zbiegł na prawe skrzydło i stamtąd dośrodkował niebezpiecznie. W powietrzu najsprytniejszy był Mergim Mavraj.

12'

Świetnie Etrit Berisha! Intuicyjna interwencja bramkarza reprezentacji Albanii po strzale Koke z bliska i wciąż jest bezbramkowo.

11'

Ostry faul i Taulant Xhaka dostał ostatnie ostrzeżenie od sędziego. Jeszcze jeden tak niebezpieczny wślizg i będzie kartka.

9'

Piłka z głębi pola nie dotarła do Diego Costy, więc przejęli ją gospodarze i zabierają się do rozgrywania.

7'

Centra Koke wybita przez Albańczyków. Gerard Pique został w polu karnym i nawet oddał strzał z bliska, ale pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.

6'

Dłuższe rozegranie Hiszpanów przerwane faulem przez Odise Roshiego. Szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne.

4'

Pierwszy chwyt Etrita Berishy na przedpolu. Na razie gospodarze kontrolują akcje Hiszpanów, którzy grają w białych strojach.

20:21

Hiszpania rozegra swój trzeci mecz w eliminacjach mistrzostw świata na gorącym terenie w Albanii. Gospodarze mają na koncie dwa zwycięstwa i chcą postawić trudne warunki naszpikowanemu gwiazdami rywalowi.

20:21

Ławka rezerwowych reprezentacji Hiszpanii: Sergio Rico, Pepe Reina - Dani Carvajal, Nacho, Alvaro Morata, Jose Callejon, Ander Herrera, Sergi Roberto, Inigo Martinez, Lucas Vazquez, Nolito, Isco.

20:21

Ławka rezerwowych reprezentacji Albanii: Orges Shehi, Alban Hoxha - Frederik Veseli, Migjen Basha, Edgar Cani, Azdren Llullaku, Burim Kukeli, Sokol Cikalleshi, Naser Aliji, Jahmir Hyka, Eros Grezda, Amir Abrashi.