Lotto Ekstraklasa: 14. kolejka
29 paź 2016 20:30
90+2'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Emil Drozdowicz. Zawodnik Wisły wdał się w dyskusję z sędzią.

Wisła Płock
2
90'

Doliczone 3 minuty.

1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Robak.

Lech Poznań
88'

Gol! Strzelił Marcin Robak.

2:0! Robak trafił do siatki pewnym płaskim strzałem w prawy róg.

Lech Poznań
3
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Emil Drozdowicz.

Wisła Płock
1
87'

Rzut karny dla Lecha! Łukasz Trałka sfaulowany przez Drozdowicza.

1
86'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Szymon Pawłowski.

84'

Soczyście, ale obok słupka uderzył z 23 metrów Maciej Makuszewski. Jęk zawodu na trybunach.

1
83'

Zablokowany strzał Drozdowicza sprzed pola karnego. Lech wyszedł z kontrą, oko w oko z Kiełpinem stanął Darko Jevtić, ale bramkarz Wisły skrócił kąt i zdołał się wyratować.

1
81'

Niepewnie na przedpolu interweniował Matus Putnocky, Jose Kante nie potrafił tego jednak wykorzystać.

79'

Płasko z ostrego kąta uderzył Siergiej Kriwiec. Piłka nie zmierzała w światło bramki, ale na wszelki wypadek złapał ją Matus Putnocky.

78'

Rozregulowane celowniki mają zawodnicy obu drużyn. Teraz z dystansu wyraźnie spudłował Radosław Majewski.

76'

Odpowiedź gości: z dystansu daleko obok słupka strzelił Giorgi Merebaszwili.

75'

Abdul Aziz Tetteh poderwał trybuny indywidualną szarżą, wszystko zrobił w niej dobrze poza strzałem. Został zablokowany na 10. metrze.

75'

Z dystansu metr nad spojeniem słupka z poprzeczką uderzył Darko Jevtić.

1
73'

Po dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu wolnego, obok słupka w dobrej sytuacji główkował Tomasz Kędziora.

1
72'

Na trybunach Inea Stadionu pojawiło 9591 widzów.

1
70'

Lech. Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Marcin Robak.

69'

Pochopna decyzja Kędziory, który oddał niecelny strzał z narożnika pola karnego.

1
68'

Z prawego skrzydła zacentrował Tomasz Kędziora, zamknął to uderzeniem głową Darko Jevtić, ale posłał piłkę w sam środek bramki - tam, gdzie stał Seweryn Kiełpin.

1
65'

Indywidualna akcja i zablokowane uderzenie Jevticia z 15 metrów.

1
65'

I mamy pierwszy celny strzał gości. Po dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego, w środek bramki uderzył głową Siergiej Kriwiec. Matus Putnocky na posterunku.

63'

Minęła ponad godzina meczu, a Nafciarze nie oddali jeszcze celnego strzału.

1
61'

Niepewnie na własnej połowie interweniował Tamas Kadar, natychmiastowy strzał z dystansu oddał Jose Kante, pomylił się jednak o klka metrów.

60'

Po dośrodkowaniu Jevticia Dawid Kownacki zgrał piłkę w polu karnym w kierunku Majewskiego, lecz tego ostatniego uprzedził obrońca Wisły.

58'

Lechici w ataku pozycyjnym, chcą chyba uniknąć nerwowej końcówki. Wisła w ofensywie jest w zasadzie bezproduktywna.

57'

Sprzed pola karnego bardzo wysoko w trybuny uderzył Maciej Gajos. W realiach polskiej ligi o takich próbach mawiamy zazwyczaj: "brawa za decyzję".

55'

Dominik Furman dość bezpardonowo zatrzymał szarżującego prawym skrzydłem Makuszewskiego. Sędzia odgwizdał faul, obyło się jednak bez kartki.

54'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

50'

Powinno być 2:0 dla Kolejorza! Z dystansu mocno uderzył Tamas Kadar, Seweryn Kiełpin odbił piłkę przed siebie, wydawało się, że musi to wykorzystać Dawid Kownacki, jednak napastnik gospodarzy fatalnie skiksował.

48'

Płaska centra Majewskiego z lewej strony pola karnego, jednak żaden z lechitów jej nie zamknął.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
46'
45'

Doliczona 1 minuta.

2
45'

Kamil Sylwestrzak dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym Lecha, ale fatalnie skiksował przy próbie uderzenia z ostrego kąta.

43'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Jose Kante.

41'

Radosław Majewski zamknął akcję oskrzydlającą, oddał pozornie niegroźny strzał głową, ale piłka poleciała pod poprzeczkę i Seweryn Kiełpin interweniował na raty.

37'

Paulus Arajuuri zablokował strzał Merebaszwiliego z 16 metrów.

35'

Z dystansu daleko obok słupka uderzył Giorgi Merebaszwili. Piłka zeszła mu ze stopy.

35'

Teraz zapachniało drugim golem dla Lecha! Kąśliwy strzał z narożnika pola karnego oddał Darko Jevtić i Seweryn Kiełpin odbił piłkę przed siebie.

34'

Jan Bednarek zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego, główkował jednak bardzo lekko i to nie mogło sprawić kłopotów Kiełpinowi.

32'

Dość naiwny drybling Jevticia na prawym skrzydle i z piłkę z łatwością odebrał mu Dominik Furman.

29'

Celnie z dystansu przymierzył Darko Jevtić, ale piłka poleciała w środek bramki - wprost do "koszyczka" Kiełpina.

1
25'

Zablokowany potężny strzał z dystansu Kownackiego, po chwili płasko huknął jeszcze Tamas Kadar, ale piłkę złapał Seweryn Kiełpin.

21'

Tomislav Bozić przyjął na ciało strzał Kędziory, a po chwili zablokował jeszcze jego dośrodkowanie.

19'

Tempo nieco spadło, w ostatnich minutach brakuje ciekawych akcji.

15'

Abdul Aziz Tetteh zablokował mocny strzał Jose Kante z 20 metrów.

15'

Dużo walki w środkowej strefie, Wisła nie ma już takiej latwości w rozegraniu jak w pierwszych minutach.

13'

Groźna strata Tetteha w środku pola, ale chwilę później zawodnik Lecha naprawił swój błąd, blokując dośrodkowanie z prawego skrzydła do Merebaszwiliego.

9'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Radosław Majewski.

Wystarczyła jedna dynamiczna akcja Kolejorza i mamy 1:0! Majewski podał prostopadle do Kownackiego, ten miał sporo swobody w polu karnym i posłał piłkę do siatki płaskim strzałem obok Kiełpina.

7'

Zaskakujący początek spotkania. Lech dopiero w 7. minucie zagościł pod polem karnym Nafciarzy. Ci poradzili sobie jednak z dośrodkowaniem Jevticia.

4'

Dominik Furman zablokowany przy próbie strzału sprzed pola karnego. Dość odważny początek płocczan.

2'

Głębokie dośrodkowanie Furmana z rzutu rożnego i piłkę wypiąstkował Matus Putnocky.