Lotto Ekstraklasa: 17. kolejka
26 lis 2016 18:00
90+2'

Gol! Strzelił Piotr Ćwielong.

Strzał z rzutu karnego do siatki i w doliczonym czasie Ruch Chorzów zdobył gola kontaktowego!

Ruch Chorzów
1
90+1'

Rzut karny w doliczonym czasie po faulu na Jakubie Araku!

90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

87'

Ivan Runje staranował Jakuba Araka w polu karnym białostoczan, a sędzia zaskoczył i nie przyznał Niebieskim rzutu karnego. Ta decyzja mogła jeszcze zmienić obraz meczu.

83'

Jacek Góralski zaatakował bezpańską piłkę i huknął z dystansu. Pechowo trafił w jedynego, stojącego w pobliżu defensora Ruchu Chorzów.

80'

Ruch. Schodzi: Łukasz Surma. Wchodzi: Bartosz Nowak.

80'

Marian Kelemen górą w pojedynku sam na sam z Miłoszem Przybeckim. W ostatnich minutach bramkarz Jagiellonii Białystok broni jak w transie!

1
76'

6587 kibiców zobaczyło na żywo jeszcze jedną skuteczną interwencję Mariana Kelemena. Po chwili bramkarz Jagiellonii został sfaulowany.

74'

Przemysław Frankowski mógł błyskawicznie odpowiedzieć, ale swoim uderzeniem nadział się na interwencję idealnie ustawionego bramkarza!

72'

Michał Helik zatrzymany przez Mariana Kelemena, była jeszcze dobitka Marcina Kowalczyka i Ruch Chorzów zmarnował obie kapitalne szanse na zdobycie gola kontaktowego!

70'

Jakub Arak sfaulowany tuż przed linią pola karnego Jagiellonii Białystok i będzie szansa na strzał z rzutu wolnego do bramki.

66'

Dmytro Chomczenowskyj zdecydował się na uderzenie z dystansu. Wyraźne pudło skrzydłowego, więc od bramki wznowił grę Libor Hrdlicka.

64'

Seria podań Ruchu Chorzów. W końcu Maciej Urbańczyk zdecydował się na długą piłkę i nie było to rozsądne rozwiązanie.

60'

Piotr Ćwielong podał w tempo do wbiegającego w pole karne Patryka Lipskiego. Świetna szansa na zdobycie gola, ale Marian Kelemen zdążył rzucić się pod nogi przeciwnika i uniemożliwił oddanie strzału.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Helik.

57'

Rozsądnie gra Jagiellonia Białystok. Wysoko podszedł Jacek Góralski i skasował w zarodku próbę wyprowadzenia piłki przez Niebieskich.

52'

Łukasz Moneta wyskoczył wysoko i próbował oddać strzał głową po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego. Zabrakło odrobiny wzrostu pomocnikowi z Chorzowa.

1
50'

Jagiellonia Białystok cofnęła się na własną połowę, co nie oznacza, że po przechwycie nie próbuje zaatakować.

48'

Zadymiło się za bramką Ruchu Chorzów. Kibice Jagiellonii Białystok bawią się w sektorze gości z wykorzystaniem pirotechniki.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

46'

Ruch. Schodzi: Jarosław Niezgoda. Wchodzi: Jakub Arak.

44'

Gol! Strzelił Konstantin Vassiljev.

Potężne uderzenie z rzutu wolnego do siatki! Pomocnik Jagiellonii Białystok wykorzystał mierne ustawienie muru i huknął z około 30 metrów do bramki na 2:0.

Jagiellonia Białystok
1
41'

Marcin Kowalczyk musiał odegrać do własnego bramkarza, ponieważ żaden z piłkarzy Ruchu Chorzów nie zgłosił się po piłkę w trudnej sytuacji.

39'

Strzał blisko bramki Ruchu Chorzów. Przyjezdnym należał się jeszcze rzut rożny, ale sędziowie nie zobaczyli delikatnego rykoszetu.

37'

Ruch Chorzów musi gonić wynik i przejąć kontrolę nad wydarzeniami. Po bramce wiatru w skrzydła nabrała drużyna ze wschodu Polski.

35'

Gol! Strzelił Fiodor Cernych.

Gol w totalnym zamieszaniu pod bramką Ruchu Chorzów! Najsprytniej zachował się tam Cernych, który zgarnął bezpańską piłkę i uderzył sytuacyjnie obok Libora Hrdlicki na 1:0.

2
32'

Niewiele dzieje się w Chorzowie. Grę prowadzi Jagiellonia Białystok, a efektem jej ostatnich starań będzie rzut rożny po dośrodkowaniu Dmytro Chomczenowskyja.

29'

Jeszcze jedno płaskie dośrodkowanie w pole karne Niebieskich. Szybsi przy piłce gospodarze, ale muszą uważać na podania Dmytro Chomczenowskyja i Przemysława Frankowskiego.

27'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło blisko Tarasa Romanczuka i niewiele brakowało, by defensywny pomocnik oddał strzał na bramkę Ruchu Chorzów.

1
24'

Sprytniejsi byli goście po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rzutu wolnego. Z drugiej strony, dośrodkowanie piłkarza urodzonego w Szczecinie było za niskie.

22'

Konstantin Vassiljev ma coraz większy wpływ na grę Jagiellonii Białystok. Tradycyjnie Estończyk jest pod troskliwą opieką przeciwnego zespołu.

19'

Zdaniem sędziego asystenta Marcin Kowalczyk wybił dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva z rzutu wolnego. Jagiellonia Białystok miała więc szansę na poprawkę z rzutu rożnego, której nie wykorzystała.

18'

Kilka ostrzeżeń ze strony zespołu Waldemara Fornalika. Jagiellonia Białystok ma przewagę w posiadaniu piłki, która nie przekuwa się w soczyste uderzenia.

1
15'

Jeszcze raz Patryk Lipski i mógł lepiej wykorzystać przestrzeń przed polem karnym Jagiellonii Białystok. Piłka uderzona przez pomocnika ominęła bramkę.

1
12'

Patryk Lipski! Kąśliwe uderzenie młodego pomocnika z ostrego kąta i Marian Kelemen bronił z problemami. Na szczęście dla bramkarza Jagiellonii Białystok Jonatan Straus zdążył z asekuracją.

12'

Nieudane dośrodkowanie Piotra Ćwielonga, ale Ruch Chorzów ponowił atak z wykorzystaniem drugiego skrzydła i Patryk Lipski mógł wykonać pierwszy korner.

10'

Początek meczu bez sytuacji podbramkowych. Maciej Urbańczyk podniósł się szybko po faulu i próbuje wspólnie z partnerami rozkręcić mecz.

7'

Na spalonym Fiodor Cernych. Sędzia asystent musiał zobaczyć, że napastnik Jagiellonii jest wysunięty za linię obrońców Ruchu Chorzów.

5'

Nieudanie wybił piłkę Libor Hrdlicka, ale Jagiellonia Białystok nie spieszyła się i woli metodycznie rozmontowywać defensywę Niebieskich.

3'

Dwa razy odzyskał piłkę Jacek Góralski i razem z partnerami próbuje skonstruować niebezpieczny atak na połowie Ruchu Chorzów.

17:39

Piłkarze zameldowali się na boisku. Ruch Chorzów w niebieskich strojach, a goście z Białegostoku w żółto-czerwonych pasiakach.

17:39

Ruch Chorzów broni miejsca ponad strefą spadkową, a Jagiellonia Białystok chce wywrzeć presję na obecnym liderze Lechii Gdańsk. W poprzedniej kolejce Ruch cztery gole zdobył, a Jaga tyle straciła.