Lotto Ekstraklasa: 19. kolejka
11 gru 2016 15:30
90+4'

Kolejna szansa na 2:0 po kontrataku! Jevtić w polu karnym podał do Jóźwiaka, ale ten został zablokowany.

90+4'

Korona miała rzut rożny, w pole karne pobiegł nawet Małkowski. Piłkę przejęli lechici, wyprowadzili szybką kontrę, ale bardzo niecelnym strzałem zakończył ją Robak.

90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Darko Jevtić.

Lech Poznań
90'

Mecz potrwa jeszcze sześć minut.

90'

Bardzo niecelny strzał Kiełba.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Paulus Arajuuri.

Fin nie będzie mógł zagrać z Cracovią, a to oznacza, że jest to osattni mecz w Lechu Poznań.

85'

Przerwa w grze, ponieważ kibice Lecha odpalili racę i dym ograniczył widoczność.

81'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki.

Lech szybko wznowił grę od bramki. Piłka trafiła do Kownackiego, który z linii pola karnego potężnym strzałem lewą nogą pokonał Małkowskiego.

6
2
3
80'

Lech. Schodzi: Jan Bednarek. Wchodzi: Lasse Nielsen.

Nenad Bjelica postanowił dokonać zmiany. Bednarek jest tym dość zaskoczony, bo był wstanie kontynuować grę.

79'

Całe zdarzenie wyglądało ciekawie, ale Bednarek opuścił boisko o własnych siłach.

78'

Chwilowa przerwa w grze, ponieważ po starciu z rywalem na murawę padł Jan Bednarek.

77'
76'

Bramka Korony jest dziś zaczarowana! Najpierw dwa strzały lechitów zablokowali obrońcy, a potem piłka po strzale Jevticia trafiła w poprzeczkę!

1
75'

Aankour uderza prawie z każdej pozycji. Tym razem z dużej odległości posłał piłkę daleko od bramki.

1
73'

Korona wyprowadziła kontratak z przewagą zawodników, ale dobrze przerwał ją Jóźwiak.

2
72'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Jóźwiaku otrzymał Radek Dejmek.

Korona Kielce
1
1
70'

Dani Abalo uderzył z ok. 20 metrów, a Matus Putnocky przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
68'

Darko Jevtić sprzed pola karnego uderzył tuż nad poprzeczką.

1
63'

Tym razem groźna akcja Korony. Grzelak zagrał do Aankoura, który potężnie uderzył na bramkę Lecha, ale Matus Putnocky zdołął odbić piłkę!

58'

Marcin Robak otrzymał piłkę w polu karnym, uderzył mocno, lecz na drodze do bramki stanął obrońca.

57'

Małkoski uprzedził Pawłowskiego, ale wypuścił piłkę z rąk. Pomocnik Kolejorza zdołał dośrodkować w pole karne, gdzie skuteczni byli jednak obrońcy.

57'

Trałka dobrze zagrał na prawą stronę pola karnego do Pawłowskiego, który uderzył mocno i niecelnie. Ciekawy fragment meczu.

56'

Piłka po potężnym strzale Jevticia sprzed pola karneog wylądowała na...aucie.

55'

Szybka odpowiedź Lecha! Pawłowski z piętnastu metrów precyzyjnym strzałem próbowął zaskoczyć Małkowskiego. Uderzył jednak tuż obok słupka.

55'

Znów dał o sobie znać Nabil Aankour. Tym razem chciał sprytnie przelobować bramkarza, ale nie trafił w bramkę.

54'

Po dośrodkowani z lewej strony boiska w pole karne Korony Gajos nie trafił w piłkę.

50'

Sprzed pola karnego prosto w ręce Putnocky'ego uderzył Nabil Aankour.

49'

Lech dłużej utrzymuje się przy piłce.

46'

Początek drugiej połowy.

45+3'

Gajos uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów, ale bez problemów interweniował Małkowski.

45+2'

Kędziora uderzał z linii pola karnego i trafił w obrońcę. Zawodnicy Lecha oraz kibice domagali się podyktowania rzutu karnego, ale Krzysztof Jakubik był innego zdania.

45'

Pierwsza połowa potrwa jeszcze cztery minuty.

43'

Tym razem z dużej odległości uderzał Mateusz Możdżeń, ale nie zdołał pokonać Putnocky'ego.

42'

Strzał Markovicia z dystansu został zablokowany.

39'

Gra wznowiona.

36'

Mecz chwilowo został przerwany, ponieważ kibice Lecha Poznań odpalili środki pirotechniczne.

34'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową nad poprzeczką uderzał Paulus Arajuuri.

31'

Lech od dłuższego czasu ma przewagę.

27'

Niesamowite, nie ma gola! Szymon Pawłowski świetnie przedarł się w polu karnym, z kilku metrów jego uderzenie odbił Zbigniew Małkowski, a nadbiegający Marcin Robak trafił w poprzeczkę! Sporo szczęścia miała teraz Korona.

26'

Robak uprzedził Małkowskiego, który wyszedł z bramki, ale z narożnika pola karnego nie zdołał skierować piłki do siatki.

23'

Lech sprytnie rozegrał rzut wolny. Z bocznych sektorów boiska piłka została wycofana przed pole karne do Pawłowskiego, który uderzył tuż obok słupka.

21'

Jevtić ładnie minął kilku zawodników Korony w polu karnym, wyłożył piłkę Kędziorze, który uderzył bardzo niecelnie.

17'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Korony, ale świetnie interweniował jeden z obrońców, który w ostatniej chwili wybił piłkę.

15'

Marcin Robak oddał płaski strzał z pola karnego, który zdołał odbić Małkowski. Dobijał jeszcze Jevtić, ale trafił w obrońcę.

14'

Jak na razie jest to wyrównane spotkanie.

12'

Sprzed pola karnego uderzał Majewski. Za lekko, aby zaskoczyć Małkowskiego.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Gajos.

Lech Poznań
2
9'

Powinno być 1:0 dla Korony! Goście świernie rozegrali piłkę, a potężne uderzenie z kilku metrów znakomicie wybił na rzut rożny Matus Putnocky!

8'

Sprzed pola karnego uderzał Nabil AankourMatus Putnocky był jednak dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.

8'

Korona miała rzut wolny z ok. 25 metrów, ale Grzelak uderzył prosto w mur

4'

Cebula zagrał w pole karne Lecha, ale tam był dobrze ustawiony Kadar, który wybił piłkę.

1'

Kapitalna akcja Lecha powinna zakończyć się golem. Majewski dobrze zagrał na skrzydło do Pawłowskiego, ten płasko dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki dopadł Darko Jevtić, który uderzył tuż obok bramki.

15:19

W pierwszym meczu Lecha i Korony lepszy okazał się zespół z Kielc, który wygrał 4:1.