Lotto Ekstraklasa: 19. kolejka
11 gru 2016 18:00
90+2'

Gol! Strzelił Igor Sapała.

Kapitalne uderzenie z dystansu zmiennika i Piast Gliwice zdobył honorowego gola na otarcie łez. Arkadiusz Malarz nie zdążył tym razem z interwencją.

Piast Gliwice
1
2
90'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

1
89'

Było blisko szóstego gola dla Legii Warszawa i to gola samobójczego. Defensywa Piasta Gliwice nie stanowiła dziś monolitu, o czym najlepiej świadczy wynik.

1
88'

Końcówka spotkania. Trenerzy nie mają już możliwości przeprowadzenia zmian, więc piłkarze muszą radzić sobie sami na boisku.

1
84'

Jakub Rzeźniczak zablokował drugie dziś, niebezpieczne uderzenie. Tym razem doświadczony obrońca Legii Warszawa przeczytał intencję Josipa Barisicia.

82'

Trzecia zmiana w Legii Warszawa: Konrad Michalak zastąpił na boisku Nemanję Nikolicia.

1
80'

Piast. Schodzi: Gerard Badia. Wchodzi: Igor Sapała.

81'

Gol! Strzelił Vadis Odjidja-Ofoe. Asystował mu Michał Kopczyński.

Piękna akcja indywidualna pomocnika Legii Warszawa zakończona płaskim strzałem na 5:0! Vadis Odjidja-Ofoe ukoronował golem kolejny błyskotliwy występ w Lotto Ekstraklasie.

79'

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Miroslav Radović.

Punktują dziś solidnie w klasyfikacji kanadyjskiej Nikolić oraz Radović. Trzech zawodników Legii Warszawa wybiegło przeciwniko samotnemu bramkarzowi Piasta Gliwice i z zimną krwią wykorzystali sytuację podbramkową. Zabójczo skuteczny jest mistrz Polski na Śląsku!

77'

Długa i żywa dyskusja Jakuba Rzeźniczaka z Mariuszem Złotkiem. Panowie wyjaśnili sobie nieścisłości, a chwilę później Piast Gliwice zepsuł rzut wolny.

73'

Gol! Strzelił Miroslav Radović. Asystował mu Waleri Kazaiszwili.

Hebert nie przeciął crossowego podania Waleriego Kazaiszwiliego, a Miroslav Radović miał przed oczami tylko Jakuba Szmatułę. Doświadczony Serb nie strzelił idealnie, ale futbolówka wtoczyła się do bramki po rękach bramkarza. 3:0 i jest to bardzo surowy wynik dla Piasta Gliwice!

72'

Michał Pazdan wyskoczył z bloku obronnego Legii Warszawa, by zrobić porządek z dośrodkowaniem Pawła Moskwika. Legia Warszawa rusza z kontratakiem.

70'

Sandro Gotal nie przypilnował linii spalonego, więc sędzia przyznał piłkę Legii Warszawa. Niepotrzebna strata zmiennika.

67'

Sasa Zivec wrócił od własne pole karne i zablokował szarżującego Miroslava Radovicia. Legia Warszawa miała korner, więc jej piłkarze defensywni mogli trochę odetchnąć.

66'

Niewiele pokazała Legia Warszawa w drugiej połowie, ale ma wciąż bezpieczną przewagę i zbliża się dużymi krokami ku zwycięstwu w Gliwicach.

60'

Sasa Zivec i ponownie nie ma gola. Piast Gliwice razi nieskutecznością pod bramką Legii Warszawa, a na dodatek musi walczyć z wszędobylskim Arkadiuszem Malarzem.

59'

I na potwierdzenie Arkadiusz Malarz obronił intuicyjnie uderzenie Radosława Murawskiego! Tylko korner dla Piastunek.

57'

Na początek Maciej Jankowski, a po chwili Sasa Zivec nie znalazł sposobu na pokonanie Arkadiusza Malarza. Widać, że bramkarz Legii Warszawa doszedł do siebie po zderzeniu z rywalem w pierwszej połowie.

56'

Dobre ustawienie obrońców mistrza Polski i Paweł Moskwik musiał pogodzić się z tym, że jego dośrodkowanie padło łupem rywali.

54'

Bramka kontaktowa dodałaby smaku końcówce spotkania. Piast Gliwice doskakuje szybko do przeciwników, by nie pozwalić na długie i nużące rozgrywanie piłki.

52'

Michał Pazdan minął się z piłką i Paweł Moskwik miał wyborną szansę na gola kontaktowego po rozegraniu na skrzydle Macieja Jankowskiego z Sasą Zivcem. Uderzenie zatrzymał na linii Arkadiusz Malarz!

50'

Piast Gliwice nie ma już dużo do stracenia i powinien zagrać odważnie po przerwie. Ostatnią wrzutkę Heberta wyekspediował daleko Adam Hlousek.

1
47'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Nemanji Nikolicia. Aleksandar Sedlar ustawił się idealnie i zablokował piłkę szybującą do snajpera Legii Warszawa.

1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

45+2'

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić.

Nemanja Nikolić dobił piłkę do bramki po interwencji Jakuba Szmatuły, który zatrzymał uderzenie Kaspera Hamalainena, a całą akcję przyspieszył Vadis Odjidja-Ofoe.

Legia Warszawa
5
45'

Świetna szarża. To Sasa Zivec zatańczył z obrońcami Legii Warszawa i dopiero Michał Pazdan zatrzymał dynamicznego pomocnika.

1
43'

Blisko 5 minut trwała przerwa spowodowana kontuzją Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii Warszawa to twardy zawodnik i zamierza kontynuować grę.

39'

Niebezpiecznie Sasa Zivec trafił kolanem w głowę Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii Warszawa potrzebuje pomocy służb medycznych.

37'

Legia Warszawa kontroluje wydarzenia po zmianie wyniku i rozważnie buduje ataki. Vadis Odjidja-Ofoe przestawił przeciwnika na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny.

34'

Chce iść za ciosem drużyna z Warszawy. W ostatnim momencie spłonęła na panewce jej dynamiczna akcja trzech na trzech.

1
32'

Gol! Strzelił Miroslav Radović. Asystował mu Nemanja Nikolić.

Przysnęła obrona Piasta Gliwice i Legia Warszawa jest na prowadzeniu! Nemanja Nikolić wybiegł do podania za plecy obrońców i zagrał w poprzek bramki do Miroslava Radovicia. Serbowi pozostało wbić piłkę do odsłoniętej bramki.

30'

Sasa Zivec kopnął piłkę do bramki po eleganckim i składnym ataku Piasta Gliwice, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego, więc nie ma gola.

1
1
29'

Jakub Rzeźniczak zablokował uderzenie głową Macieja Jankowskiego. Można zastanawiać się, czy zagranie ręką stopera Legii Warszawa było w granicach przepisów piłkarskich.

28'

Wyrównane blisko dwa kwadranse. Piast Gliwice jest dobrze zorganizowany, nie pozwala na dużo rywalom i miał sytuacje podbramkowe. Będzie jeszcze interesująco w tym pojedynku.

1
26'

Piast Gliwice wygrał przebitkę w polu karnym Legii Warszawa, a Sasa Zivec miał niezłą pozycję, by huknąć prostym podbiciem do bramki. Pudło, choć duża część bramki była odkryta!

1
24'

Długo zastanawiali się Legioniści jak spożytkować rzut wolny z 23. metra. Vadis Odjidja-Ofoe strzelił mocno, ale zbyt mało zaskakująco, by pokonać takiego bramkarza jak Jakub Szmatuła!

22'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun.

1
20'

Dośrodkowanie Adama Hlouska poleciało w gąszcz zawodników Piasta Gliwice, a na dodatek boczny obrońca Legii Warszawa wybiegł z piłką poza boisko.

1
17'

Arkadiusz Malarz rzucił się na piłkę w odpowiednim momencie i sparował niebezpieczne uderzenie Macieja Jankowskiego. Zapachniało prowadzeniem wicemistrza Polski!

1
1
16'

Vadis Odjidja-Ofoe oraz Radosław Murawski rzucili się sobie do gardeł po ostrym starciu w centrum boiska. Sędzia utemperował zawodników słowami, ale w następnej sytuacji może wyciągnąć kartkę.

15'

Nieudane dośrodkowanie Łukasza Brozia i Jakub Szmatuła musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
14'

Gerard Badia przejął piłkę od Vadisa Odjidji-Ofoe, szybko wymienił podania z partnerem i oddał strzał zza linii pola karnego. Nie pomylił się mocno ofensywny zawodnik Piasta Gliwice.

1
10'

Vadis Odjidja-Ofoe zgubił piłkę przed polem karnym, a na domiar złego dla Legionistów Kasper Hamalainen ucierpiał w jednym ze starć i nie biega swobodnie.

8'

Piast Gliwice nie zrobił użytku z rzutu wolnego, ale nie zraża się i pozostaje wysoko na połowie przeciwnika. Maciej Jankowski utrudnia Legionistom rozegranie.

1
6'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Broź.

1
5'

Łukasz Broź dośrodkował płasko do Miroslava Radovicia. Serb nie zdołał odwrócić się z futbolówką pod naciskiem Marcina Pietrowskiego. Ostatecznie Piast Gliwice oddalił zagrożenie.

1
4'

Legia Warszawa próbuje przejąć inicjatywę, ale w centrum boiska natknęła się na agresywne ataki piłkarzy Piasta.

1
2'

Gerard Badia wystartował na lewym skrzydle i po interwencji Łukasza Brozia gliwiczanie mieli korner. Wysokie dośrodkowanie w pole karne Legii Warszawa, którego nie sięgnął Hebert.

17:33

Piłkarze wychodzą z tunelu na boisko. Piast Gliwice w czerwonych strojach, natomiast Legia Warszawa w białych koszulkach z czarnym pasem poprzecznym.

Kto wygra mecz?
1
17:33

W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy wicemistrz Polski podejmie mistrza i wciąż uczestników europejskich pucharów Legię Warszawa. Stołeczna drużyna chce nadrobić punkty stracone w poprzednim meczu ligowym z Wisłą Płock.