II połowa została przedłużona o cztery minuty.

Wisła ruszyła do odrabiania strat, ale może braknąć jej czasu. Krakowianie właśnie płacą cenę za zachowawczą grę.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski.

85'

Ruch. Schodzi: Jarosław Niezgoda. Wchodzi: Jakub Arak.

83'

Brożek miał idealną okazję na wyrównanie, ale z narożnika pola bramkowego uderzył obok bramki Ruchu!

80'

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda.

Po centrze Konczkowskiego Uryga zagrał piłkę głową wprost do Niezgody, ten skleił futbolówkę na pierś i uderzył wolejem na bramkę Wisły. Piłka odbiła się od jednego z graczy gości i wpadła do siatki Białej Gwiazd.

3
79'

Niezgoda dopadł w polu karnym Wisły do bezpańskiej piłki i huknął prosto z powietrza, ale uderzenie gracza gospodarzy ofiarnie na ciało przyjął Uryga.

76'

Ruch. Schodzi: Piotr Ćwielong. Wchodzi: Łukasz Moneta.

75'

Piotr Ćwielong doznał kontuzji mięśniowej i korzysta z pomocy sztabu medycznego. Były reprezentant Polski nie będzie mógł kontynuować gry.

1
20:13

Spotkanie na żywo z trybun ogląda 7 137 osób.

1
70'

Lipski wstrzelił piłkę w pole karne Ruchu, Niezgoda nie trafił w futbolówkę, a tę pewnie chwycił Załuska.

1
70'

Po zmianie stron Wisła nie zagroziła bramce Hdrlicki ani razu.

1
68'

Po strzale Ćwielonga z rzutu wolnego piłka ugrzęzła w murze gości.

1
67'

Przewaga Ruchu w II połowie jest bezdykusyjna. Wisła tylko się broni.

1
65'

Mazek po raz drugi w tym meczu stanął oko w oko z Załuską i znów górą był doświadczony bramkarz Wisły.

1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Surma.

1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Richard Guzmics.

Teraz Węgier został upomniany za faul na Niezgodzie.

Wisła Kraków
1
58'

Zamieszanie w polu karnym po strzale Ruchu po starciu Guzmicsa z Helikiem. Węgier uderzył obrońcę Ruchu przed wykonaniem rzutu rożnego, ale sędzia Gil nei sięgnął po kartki.

1
57'

I odpowiedź Wisły. Małecki złamał akcję z lewego skrzydła do środka i uderzył z narożnika pola karnego, ale wprost w Hrdlickę.

1
55'

Kolejna świetna obrona Załuski! Mazek uderzył z 12 metrów w kierunku dalszego rogu, ale bramkarz Wisły zdołał obronić strzał!

1
52'

I znów Załuska w opałach! Tym razem interweniował udanie w po groźnej "główce" Niezgody.

51'

Rozkręca się Ruch. Teraz Ćwielong pognał środkiem pola i uderzył sprzed pola karnego tak, że Załuska miał problem z interwencją.

1
48'

Szybki atak Ruchu zakończony strzałem Niezgody z ostrego kąta, który nogami obronił Załuska.

46'

Początek II połowy.

43'

Wisła wyraźnie przejęła inicjatywę. Od dobrych kilku minut Niebiescy tylko bronią, ale trzeba przyznać, że robią to skutecznie.

39'

Po centrze Mączyńskiego z rzutu wolnego Ondrasek zagłówkował na bramkę Ruchu, ale Hrdlicka bez problemu złapał piłkę.

1
36'

Dobry kontratak Wisły, a w jego końcowym fragmencie Brożek zagrał wzdłuż pola karnego do Brleka, którego strzał obrońcy Ruchu zdołali zablokować.

1
32'

Po centrze Lipskiego z rzutu wolnego Brlek wybił piłkę za linię końcową, ale Ruch nie otrzymał rzutu rożnego - grę od bramki wznowi Załuska. Błąd sędziego.

1
28'

Brlek świetnie wprowadził Bartosza w pole karne, ale ten zwlekał z zagraniem piłki przed bramkę Ruchu i w końcu... wybiegł z nią poza boisko.

25'

Wisły na razie nie stać na odpowiedzenie Ruchowi.

22'

Niezgoda uciekł na skrzydle Bartoszowi i zagrał piłkę w pole karne, tam Ćwielong przekazał ją Mazkowi, którego strzał zdołał zablokować Sadlok. To była pierwsza naprawdę groźna akcja w tym meczu.

20'

Po krótko rozegranym rzucie wolnym Kowalczyk posłał piłkę wprost w ręce Załuski.

17'

Mazek wystartował do prostopadłego podania z głębi pola, ale refkleksem błysnął Załuska, który również ruszył do piłki i nie pozwolił skrzydłowemu Ruchu na znalezienie w dobrej sytuacji. Mazek musiał uderzać sytuacyjnie i trafił piłką w bramkarza Wisły.

15'

Kowalczyk przy linii efektownie ograł Boguskiego, ale indywidualny popis zakończył fatalną centrą, po której piłka wylądowała poza boiskiem.

13'

Bez zagrożenia pod bramką Ruchu po centrze Sadloka.

10'

Senne spotkanie przy Cichej 6. Żadnej z drużyn nie stać na przeprowadzenie składnej akcji.

20:13

Warto wspomnieć, że Wisła występuje w Chorzowie w koszulkach z reklamą Szlachetnej Paczki.

6'

Gospodarze wypracowali sobie przewagę, ale rozgrywają piłkę daleko od bramki Wisły. Biała Gwiazda zbudowała mur, przez który Niebieskim trudno się przebić.

3'

Wyrównane pierwsze minuty przy Cichej 6.

20:13

Piłkarze są już na murawie. Ruch zagra na niebiesko, a Wisła wystąpi w czerwonych koszulkach.

Kto wygra mecz?
Ruch
Wisła
Padnie remis
20:13

Dla Ruchu stawką meczu jest opuszczenie strefy spadkowej. Wisła natomiast gra o utrzymanie miejsca w pierwszej "ósemce".

20:13

Miejsce w "11" zachował Petar Brlek, który rośnie z meczu na mecz. Chorwat nie jest już transferowym niewypałem, lecz jednym z liderów Białej Gwiazdy.

20:13

Do wyjściowego składu Wisły po kilku tygodniach przerwy wrócili Richard Guzmics i Zdenek Ondrasek.