Lotto Ekstraklasa: 21. kolejka
12 lut 2017 18:00
90+3'

Gra toczy się na połowie Lechii, ale Jagiellonia nie potrafi już groźnie zaatakować.

8
2
90'

Spotkanie potrwa pięć minut dłużej.

11
7
90'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Maloca.

Lechia Gdańsk
6
8
90'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Świderski.

Jagiellonia Białystok
6
6
89'

Spore zamieszanie i sprzeczka piłkarzy obu drużyn tuż przed bramką Lechii.

8
3
88'

Z 18 metrów strzelał Świderski. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

4
2
87'

Jagiellonia jeszcze stara się atakować i zdobyć przynajmniej jednego gola.

6
7
84'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Flavio Paixao efektownie podcinką wykorzystał "jedenastkę". 3:0 dla Lechii.

58
7
83'

Żółtą kartkę otrzymał Zygmunt Gordon.

10
8
83'

Rzut karny dla Lechii za zagranie ręką w polu karnym.

19
5
82'

Żółtą kartkę otrzymał Ariel Borysiuk.

6
7
81'

Lechia. Schodzi: Marco Paixao. Wchodzi: Grzegorz Kuświk.

79'

Lechia stara się teraz uspokoić grę.

11
1
75'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Gutieri Tomelin.

7
4
74'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek.

3
9
70'

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Paweł Stolarski.

Po akcji Stolarskiego gola strzelił Marco Paixao. Już 2:0 dla Lechii!

53
10
70'

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Michał Chrapek.

69'
67'

Jagiellonia teraz śmielej zaatakowała. Gra toczy się na połowie Lechii.

5
5
65'

W polu karnym Jagiellonii padł Marco Paixao. Sędzia nakazał grać dalej.

6
6
61'

Dusan Kuciak udanie zatrzymał piłkę po uderzeniu Cernycha. To była dobra akcja zawodnika Jagiellonii.

7
6
59'

Mecz został wznowiony.

7
1
57'

Spotkanie na chwilę zostało przerwane. Na boisko z sektora gości spadły race.

2
8
54'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.

11
7
53'
52'

Lekkie zamieszanie w polu karnym Lechii, lecz ostatecznie piłkę złapał Dusan Kuciak.

8
4
48'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

4
1
10
47'

Po dośrodkowaniu Wawrzyniaka strzelał Sławomir Peszko. Piłka po rykoszecie o centymetry minęła bramkę Jagiellonii.

13
5
46'

Początek drugiej połowy.

18
1
44'

Sławomir Peszko z rzutu wolnego podał do Wolskiego. Temu odskoczyła piłka i zawodnik Lechii nie zdołał oddać strzału.

15
7
40'

Od kilku minut gra toczy się głównie na połowie Lechii Gdańsk.

14
9
39'

Z 16 metrów przestrzelił Jacek Góralski. To była dobra okazja dla Jagiellonii.

12
5
39'

Źle dośrodkował Konstantin Vassiljev. Jagiellonia utrzymuje się jednak przy piłce.

8
8
38'

Będzie kolejny rzut wolny dla Jagiellonii. Tym razem z narożnika pola karnego.

3
10
34'

Na boisku opatrywany jest Paweł Stolarski.

6
6
34'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego, tym razem w pole karne Lechii. Piłka znów została wybita.

5
2
32'

Rafał Wolski dośrodkował z rzutu wolnego. Obrońcy Jagiellonii wybili piłkę za pole karne. Tam dopadł do niej Milos Krasić i oddał strzał. To było jednak niecelne uderzenie.

7
2
31'

Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży Stolarski.

2
5
28'

Lechia rozgrywa teraz piłkę. Jagiellonia cały czas stara się jednak przeszkadzać zawodnikom z Gdańska.

7
3
25'

Frankowski ładnie dośrodkował w pole karne Lechii. Tam Fiodor Cernych nie zdołał jednak czysto trafić w pilkę i z akcji nic nie wyszło.

6
4
22'

Jagiellonia domagała się rzutu karnego za zagranie ręką. Sędzia słusznie jednak nie zareagował.

19
2
19'

Bardzo groźnie w ostatnich minutach zaatakowała Lechia. Defensywa Jagiellonii była w sporych opałach, ale ostatecznie zdołała się wyratować.

14
3
19'

Z dystansu mógł strzelać Milos Krasić. Zbyt długo zwlekał jednak z uderzeniem i stracił piłkę.

9
8
18'

Dobrą interwencją popisał się Jacek Góralski, który wślizgiem zatrzymał akcję Lechii.

7
7
14'

Trwa zacięta walka w środku boiska. Obie drużyny jak na razie chcą atakować.

16
2
11'

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Sławomir Peszko. Po dośrodkowaniu Peszki z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Marco Paixao! 1:0 dla Lechii!

109
12
10'

Dobrze zachował się Marian Kelemen, który wypiąstkował pilkę po dośrodkowaniu w pole karne.

11
6
9'

Z rzutu wolnego dośrodkował Konstantin Vassiljev. W polu karnym Lechii doszło do małego zamieszania, ale ostatecznie piłka została wybita.

23
2
6'

Rafał Wolski dośrodkował w pole karne Jagiellonii, lecz piłkę zdołali wybić obrońcy drużyny z Białegostoku.

10
4
5'

Jagiellonia stara się grać wysokim pressingiem. Lechia musi rozgrywać piłkę.

9
3
2'

Z dystansu strzelał Fiodor CernychDusan Kuciak pewnie obronił to uderzenie.

11
3
1'

Od razu groźnie było w polu karnym Lechii, lecz gospodarze zdołali wybić piłkę.

11
9
17:37

Obie ekipy mają w tym sezonie wysokie aspiracje.

11
17:37

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski.

5
7
17:37

Mecz Lechia - Jagiellonia to spotkanie na szczycie Lotto Ekstraklasy. Obie drużyny mają po 39 punktów, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek liderem są białostoczanie. Faworytem niedzielnego meczu jest jednak Lechia Gdańsk.