Lotto Ekstraklasa: 26. kolejka
18 mar 2017 15:30
90+2'

Badia do Murawskiego, ten potężnie uderzył z ok. 20 metrów. Piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy.

10
3
2
3
3
90'

Doliczone zostały 3 minuty.

4
1
1
2
1
89'

Chaotycznie próbuje atakować Arka, Piast stara się wyprowadzić zabójczą dla rywali kontrę.

4
2
1
1
87'

Arka stara się dążyć do wyrównania, ale Piast nie pozwala gościom na zbyt wiele.

8
6
2
3
2
84'

Gol! Strzelił Gerard Badia. Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Badia. Jałocha nie zdołał sięgnąć piłki.

Piast Gliwice
28
12
7
13
10
83'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Marcin Warcholak.

7
7
6
6
8
82'

Jałocha głową wybił piłkę przed polem karnym, przejął ją Jankowski, ale został sfaulowany tuż przed polem karnym.

1
81'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dariusz Formella.

4
1
2
80'

Mocny strzał sprzed pola karnego Jankowskiego, Jałocha pewnie złapał udrzenie w środek bramki.

1
1
75'

Zgrywał Jankowski, uderzał Papadopulos. Piłka przeleciała ponad bramką.

2
1
1
1
1
74'

Piast dąży do strzelenia gola na 3:2. Arkę podział punktów chyba satysfakcjonuje.

7
1
1
71'

Badia dogrywał z rogu, Sedlar głową uderzył tuż ponad bramką.

2
1
4
1
69'

Gol! Strzelił Maciej Jankowski. Asystował mu Gerard Badia. Cóż za wejście Jankowskiego! Murawski na lewo do Badii, ten dośrodkował na piąty metr, gdzie głową mocno uderzył Maciej Jankowski. 2:2!

34
15
9
18
29
69'

Piast. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Maciej Jankowski.

68'
67'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Siemaszko.

3
3
3
1
7
66'

Gol! Strzelił Rafał Siemaszko. Asystował mu Dariusz Formella. Formella dośrodkował z prawej strony, a Siemaszko kapitalnie uderzył głową.

31
12
6
5
14
61'

Strzał sprzed pola karnego oddał Badia, Jałocha wybił piłkę na róg. Mogło być 2:1.

1
1
5
60'

Zablokowany strzał Sasy Zivca z ok. 18 metrów. Piast próbuje odzyskać inicjatywę.

1
1
1
1
1
59'

Arka z inicjatywą, Piast trochę pogubiony. Stracony gol wyraźnie podłamał gliwiczan.

3
1
2
54'

Gol! Strzelił Mateusz Szwoch. Szwoch uderzył w prawy róg, Szmatuła pobiegł w przeciwny. 1:1!

26
30
7
7
17
53'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun.

3
6
2
2
3
53'

Rzut karny dla Arki Gdynia. Siemaszko wbiegł z piłką w pole karne i został zatrzymany przez Koruna. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

3
10
1
5
52'

Vinicius strzelał sprzed pola karnego, piłka po nogach obrońcy w rękach Szmatuły.

2
2
2
2
2
50'

Arka po przerwie odważniej, ale bez konkretów z przodu.

6
3
2
2
3
48'

Piast krótko rozegrał rzut rożny, który zakończył się... kontrą Arki.

5
2
2
1
1
46'

Gramy po przerwie.

3
3
3
2
1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Zivec.

4
1
5
43'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Warcholak.

5
1
1
1
2
41'

Arka nie potrafi poważniej zagrozić bramce Piasta. Piast wysokim pressingiem utrudnia rywalom rozgrywanie piłki.

3
2
2
1
1
38'

Ładnie lewą nogą uderzył Szwoch. Piłkę strzeloną z ok. 18 metrów pewnie złapał Szmatuła.

6
2
2
2
37'

Dwa strzały sprzed pola karnego oddał Badia. Pierwszy został zablokowany, a drugi przeleciał obok dalszego słupka.

6
4
5
1
2
33'

Po zdobyciu bramki Piast stara się pójść za ciosem. Arka wciąż śpi...

7
1
2
2
4
30'

Gol! Strzelił Martin Bukata. Tragiczne zagranie Marciniaka, który źle wybijał piłkę i podał do Bukaty, a ten minął obrońcę i uderzył pod poprzeczkę. Tzw. bramka z... niczego. 1:0!

26
25
10
18
22
28'

Sasa Zivec przebiegł z pilką kilka metrów, uderzył z ok. 17 metrów i trafił w zewnętrzną część słupka!

3
1
3
1
5
26'

Uderzał z ok. 18 metrów Szwoch, piłka trafiła w boczną siatkę. Wciąż czekamy na emocje w deszczowych Gliwicach.

2
1
1
25'

Z dystansu uderzał Stojan Vranjes. Strzał był bardzo niecelny.

1
4
1
2
1
22'

Wciąż w Gliwicach obserwujemy niezbyt porywające... widowisko. W muzeum lotnictwa bywa ciekawiej.

4
1
3
18'

Arka jest aktywniejsza w ofensywie, goście często dośrodkowują w pole karne gliwiczan.

4
1
3
1
2
16'

Po błędzie Murawskiego Arka wyprowadziła kontrę, ale Kakoko źle dogrywał i akcja zwolniła, a następnie... kontrę wyprowadził Piast. Strzelał Zivec, Jałocha obronił.

2
1
2
1
13'

Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego, Marciniak uprzedził Szmatułę, ale głową uderzył niecelnie.

1
2
1
13'

Piłkarze sprawiają wrażenie, jakby grali na zaciągniętym hamulcu ręcznym. A może to po prostu tzw. piłkarskie szachy?

3
1
1
10'

Szukają dziur w defensywie rywala piłkarze obu drużyn. Jednak zespoły, niczym produkt pierwszego sortu, nie pozwalają na zbyt wiele.

1
1
6'

Ostre wejście Vranjesa, sędzia z niewiadomych przyczyn nie pokazał kartki graczowi z Gliwic.

4
1
6'

Szeliga zagrał wzdłuż pola karnego, Papadopulos zbyt głęboko wszedł w pole karne,

3
3
1
5'

Warunki do gry nie są łatwe. Boisko jest mokre i grząskie, ale wydaje się, że murawa w Gliwicach bywała już w gorszym stanie. A na boisku, jak powiedziałby klasyk, trwa badanie sił, możliwości i chęci.

3
2
2
2
1
3'

Ciasno od pierwszych minut jest na boisku. Piłkarze starają się zawężać grę.

4
3
4
4
4
15:19

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

3
2
2
2
5
15:19

Po dwudziestu pięciu kolejkach sezonu 2016/2017 Piast Gliwice zajmuje miejsce spadkowe w Lotto Ekstraklasie. Arka Gdynia też ma jednak o co walczyć. Beniaminek balansuje pomiędzy pierwszą i drugą ósemką, a przed meczem z Piastem znajduje się na jedenastej pozycji.