Lotto Ekstraklasa: 27. kolejka
31 mar 2017 18:00
90+3'

Ładnie do strzału z woleja złożył się Kwiecień. Wyglądało efektownie, ale bez skutku.

6
5
4
5
4
90+3'

Korona walczy o bramkę honorową. Na miejscu jednak niezawodny Celeban.

4
2
3
2
3
90+2'

Pawełek króluje dzisiaj na przedpolu. Tak jak teraz, gdy z uśmiechem na ustach złapał dośrodkowanie Kiełba.

10
7
3
2
2
90+1'

Znowu Engels prawą stroną. Niemiec za daleko wypuścił sobie piłkę i po akcji. Sędzia Paweł Gil dolicza trzy minuty.

4
2
2
2
2
90'

Dankowski w ostatniej chwili zablokowany, choć piłka i tak stanowiła zagrożenie dla Borjana.

6
5
1
1
2
90'

Fantastyczna akcja Engelsa na prawej stronie. Niemiec wywalczył rzut rożny.

6
1
90'

Ładna wymiana podań między Bilińskim a Pichem. Słowak zablokowany.

1
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Nabil Aankour. Kielczanin przerwał groźną kontrę Śląska.

Korona Kielce
1
1
89'
2
2
2
2
2
89'

Do dośrodkowania Romana doszedł Biliński. Napastnik Śląska pogubił się i stracił piłkę, znajdując się w dobrej sytuacji.

1
1
87'

Dankowski zdołał dośrodkować. Borjan spokojnie przeciął dośrodkowanie.

86'

Pawełek nawet nie musiał wykonać ruchu. Dośrodkowanie Kiełba wysoko ponad bramką.

1
85'

Faul Riery w narożniku pola karnego. Przy piłce Kiełb.

1
2
85'

Spotkanie we Wrocławiu ogląda 8222 widzów.

3
3
83'

Gol! Strzelił Kamil Biliński.

Wejście smoka, raptem minutę wcześniej pojawił się na murawie!

Śląsk Wrocław
44
24
5
4
12
82'

Kolejny karny! Zdaniem sędziego Pawła Gila, Roman trafił Grzelaka w rękę!

11
5
3
4
6
81'

Do dośrodkowania skoczył Kwiecień, ale piłka nie była w jego zasiegu.

1
1
1
1
1
80'

Sito Riera wrócił do obrony i być może uratował od straty bramki. Przedzierał się Marković.

2
2
1
1
1
79'

Fatalnie rozegrany rzut wolny. Kiełb krótko do Aankoura, ten w mur.

1
78'

Niepotrzebny faul na Kiełbie przed linią pola karnego. Żółtą kartkę otrzymał Sito Riera.

2
78'

Zwoliński walczył z Kwietniem w narożniku pola karnego. Od bramki Borjan.

1
1
2
1
75'

Borjan zrobił to, co do niego należało. Uprzedził Zwolińskiego i złapał dośrodkowanie.

1
1
1
1
74'
73'

Celeban nie pozwala kielczanom na wiele. Kapitalnie powstrzymał właśnie Kiełba. Skrzydłowy Korony tylko machnął rękoma.

1
2
71'

Trzeba to napisać wprost. Śląsk gra najlepszy mecz od dawna. W tej chwili zamknął Koronę pod własnym polem karnym.

9
1
1
2
69'

Ładna wymiana podań między Kiełbem a Grzelakiem. Lewy obrońca zdecydował się na strzał z 25 metrów, wprost w ręce Pawełka.

1
1
1
1
68'

O swojej obecności przypomniał Aankour. Jego dośrodkowanie nie znalazło jednak adresata.

1
1
1
67'
66'

Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła graczom Korony. A Śląsk ma ochotę na więcej.

4
1
2
62'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Radek Dejmek.

Co za akcja Romana! Hiszpan mijał przeciwników jak tyczki, strzelił wprawdzie niezbyt mocno, ale piłka po drodze do siatki odbiła się od Dejmka i wpadła do siatki.

36
29
13
8
13
60'

Morioka założył siatkę Kwietniowi. Więcej jakości zabrakło.

2
1
2
1
1
58'

Rzut wolny, z którego można raczej tylko dośrodkować. Kiełb spróbował strzał, ale Pawełek kontrolował lot piłki.

6
1
1
1
1
57'

Jak na razie jedynym piłkarzem Korony, który w drugiej połowie stwarza zagrożenie, jest Kiełb.

1
1
2
2
56'

Śląsk w natarciu. Pich zdołał się nawet obrócić w polu karnym, ale został zablokowany.

1
2
2
53'

Chwilę wcześniej kapitalna akcja Picha. Wywalczył piłkę na własnej połowie, przebiegł z nią 40 metrów, dojrzał w polu karnym Rierę. Hiszpan do Zwolińskiego i Borjan w ostatniej chwili uprzedził Zwolińskiego. Golkiper pracuje na piwo od kolegów z Korony.

4
1
1
1
2
53'

Kovacević! Piłka wycofana na 20 metr, gdzie czekał pomocnik Śląska. Atomowe uderzenie odbił Borjan

2
2
2
2
2
52'

Abalo próbował dojść do przerzuty z głebi pola, ale Lewandowski spokojnie zgrał piłkę głową do Pawełka.

1
1
1
1
1
50'

Odpowiedź Korony. Dobre dośrodkowanie Kiełba, ale zabrakło partnerów.

2
1
2
1
2
49'

Co tam się działo! Dośrodkowanie z wolnego po ziemi, piłka spadła pod nogi Lewandowskiego, ale ten dwa razy napotkał na swojej drodze nogi obrońców Korony i nie wepchnął futbolówki do siatki z najbliższej odległości. Tylko rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

2
2
1
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Grzelak. Obrońca Korony faulował Kovacevicia.

1
1
1
46'

Niepewna interwencja Pawełka, ale bez konsekwencji

1
1
1
46'

Ruszamy z drugą połową. Zespoły bez zmian

2
45+1'

Pawełek bardzo odważnie na przedpolu. Co najważniejsze, bardzo pewne. Golkiper prawie na 16. metrze złapał dośrodkowanie.

5
3
2
2
3
45'

Chyba jedna z ostatnich szans Korony. Piłkarze Macieja Bartoszka krótko rozegrali rzut wolny, ale zagrożenie zostało zażegnane daleko od bramki Pawełka.

2
1
43'

O mały włos, a zmarnowane okazje zemściłyby się na Śląsku. Pawełek sparował strzał Micanskiego na rzut rożny

1
2
41'

Kotłuje się pod bramką Korony. Riera znalazł Lewandowskiego, ten dośrodkował i Dankowski już składał się do strzału z powietrza, ale ubiegł go któryś z kielczan.

40'

Do piłki podszedł Roman, dośrodkowywał, ale piłka leciała w światło bramki i sprawiła problem Borjanowi. Ależ Śląsk naciska!

1
39'

Takiego Moriokę chcą oglądać we Wrocławiu. Japończyk przeniósł się na lewe skrzydło i wywalczył rzut wolny z narożnika pola karnego

2
38'

Śląsk zamknął Koronę na jej połowie. Dośrodkowanie Morioki z problemami wypiąstkował Borjan.

1
1
1
37'

Jak Śląsk mógł zmarnować taką sytuację?! Pich sam na sam z Borjanem, miał sporo miejsca, a strzelił w golkipera.

2
1
1
2
35'

Raptem trzy minuty później Morioka znowu stanął oko w oko z Borjanem. Tym razem uderzył wprost w golkipera

2
1
4
3
33'

Za faul w polu karnym żółtą kartkę otrzymał Jakub Żubrowski.

7
3
2
2
6
33'

22
32'

Karny dla Śląska! Zdaniem sędziego Gila, Żubrowski pociągał Moriokę za koszulkę!

7
9
5
3
8
31'

Dośrodkowanie w pole karne, do którego doszedł Grzelak. I to by było na tyle. Piłka w rękach Pawełka.

3
1
30'

Możdzeń ostro powalczył o piłkę z Lewandowskim. Od bramki Borjan.

1
29'

Na razie Korona nie ma zbyt wielu piłkarskich argumentów, by zagrozić Śląskowi. Obrońcy Śląska na posterunku.

2
3
2
1
26'

Pierwsza od dawna próba Korony. Strzał Micanskiego zza szesnastki tylko do statystyk.

1
1
23'

Bramka wisi w powietrzu! Dwóch piłkarzy Śląska minęło się z płaskim dośrodkowaniem z prawej strony, piłkę przejął Roman, zrobił wszystko niemal idealnie, ale pstrzelił wprost w stojących na linii bramkowej obrońców Korony!

3
1
22'

Każdy kontakt Romana z piłką sieje popłoch w drużynie Korony. Hiszpan wywalczył rzut wolny 35 metrów od bramki.

1
19'

Obudziła się Korona. Dośrodkowanie Abalo z prawej strony wprost w ręce Pawełka.

6
1
1
17'

Fenomenalna akcja Śląska! Zwoliński do Picha, ten dojrzał Moriokę i Japończyk stanął oko w oko z Borjanem. Minął bramkarza Korony i skierował piłkę do siatki, jednak był na spalonym.

6
1
1
2
2
15'

Mogą się podobać Hiszpanie w drużynie Śląska. Roman szuka prostopadłej piłki do Zwolińskiej, Riera buduje akcje od środka. Gospodarze otrząsnęli się po słabym początku i szansie Micanskiego.

3
13'

Niby akcja bez tempa, niby bez zagrożenia, aż Morioka zdecydował się na niesygnalizowany strzał zza szesnastki. Borjan miał sporo problemów i sparował piłkę na rzut rożny.

2
11'

Kolejna świetna okazja Zwolińskiego! Głowka po dośrodkowaniu Riery wprost w Borjana. Napastnik Śląska miał mnóstwo miejsca.

3
9'

Dobre dośrodkowanie Dankowskiego. Zwoliński przyjął piłkę w polu karnym, jednak za bardzo mu odskoczyła i sprawę wyjaśnił Borjan.

1
1
9'

Korona stara się budować akcję prawą stroną, gdzie bardzo aktywny jest eks-wrocławianin Jacek Kiełb.

1
1
2
1
6'

Śląsk próbuje odpowiedzieć. Wymiana piłki między Romanem i Morioką. Dogranie Japończyka poza zasięgiem Romana.

1
1
2
5'

Co za interwencja kapitana! Piotr Celeban wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki. Micanski minął już Pawełka i miał gola podanego na tacy!

2
1
2
1'

Pierwsza nieudana akcja Śląska. Lewym skrzydłem przedzierał się Pich. Możdzeń kontrolował sytuację i nie pozwolił na dośrodkowanie

2
1
1
3
czas Start meczu
17:23

Przed meczem zawodnicy i kibice uczcili minutą ciszy zmarłego przed tygodniem Pawła Zarzecznego

17:23

Piłkarze wychodzą już na murawę

1
1
1
17:23

Gospodarze zagrają bez Augusto oraz zawieszonego Łukasza Madeja. Trener Korony, Maciej Bartoszek, nie może natomiast skorzystać z Bartosza Rymaniaka, który z Cracovią dostał ósmą żółtą kartkę w sezonie.

17:23

Przed przerwą reprezentacyjną oba zespoły wygrały swoje spotkania. Śląsk Wrocław pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1, zaś Korona rozbiła Cracovię 3:0.

17:23

Mecz we Wrocławiu to spotkanie najgorszej drużyny u siebie z... najgorszą drużyną na wyjeździe. Śląsk na własnym stadionie wygrał zaledwie dwa razy. Identycznym dorobkiem na boiskach rywali legitymuje się Korona