Lotto Ekstraklasa: 29. kolejka
17 kwi 2017 15:30
90+6'

Kielczanie bronią się już na własnej połowie. Jeszcze będzie rzut rożny dla Legii.

73
30
21
26
76
90+5'

Korona Kielce. Schodzi: Miguel Palanca. Wchodzi: Jakub Mrozik. Bramkarz Korony doszedł już do siebie.

84
38
21
16
32
90+3'

Maciej Dąbrowski wpadł w bramkarza Korony. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

61
39
31
33
71
90+2'

Gra toczy się na połowie Korony.

68
41
10
26
58
90'

Spotkanie potrwa cztery minuty dłużej.

62
31
19
19
59
89'

Kolejna dobra okazja dla Korony. Tym razem techiczny strzał oddał Dani Abalo, ale uderzenie było niecelne.

62
29
9
12
29
87'
52
23
13
13
17
86'

Dośrodkowanie w pole karne Korony, po którym piłkę wybił Milan Borjan. Chwilę później niecelnie strzelał Maciej Dąbrowski.

26
15
9
15
19
84'

Rzut wolny dla Legii. Do bramki Korony 30 metrów. Strzelał Maciej Dąbrowski, a po rykoszecie piłka opuściła boisko.

45
25
10
19
27
82'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak.

35
25
9
14
31
82'

Piłka trafiła do Jacka Kiełba, ten od razu zdecydował się na strzał z około siedmiu metrów. Znów jednak dobrze spisał się Arkadiusz Malarz.

29
15
7
12
24
81'
27
13
10
9
12
80'
79'

Legia nie potrafi poważniej zagrozić bramce Korony. Bardzo dobrze prezentuje się dziś drużyna z Kielc. Przed chwilą ładnie natomiast strzelał Nabil Aankour, lecz Arkadiusz Malarz obronił to uderzenie.

40
29
14
12
36
76'

Korona oddaliła grę od własnego pola karnego. Kielczanom brakuje jednak dokładności na połowie przeciwnika.

33
18
11
15
30
74'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Żubrowski.

43
20
11
16
28
72'

Zamieszanie w polu karnym Korony. Znów jednak kielczanie wybili piłkę. Legia zamknęła teraz Koronę na jej połowie.

63
29
18
21
42
71'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony. Goście pewnie jednak wybili piłkę.

33
17
12
14
36
70'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Radek Dejmek.

Korona Kielce
33
13
7
12
19
67'

Legia. Schodzi: Kasper Hamalainen. Wchodzi: Dominik Nagy.

43
16
12
7
11
66'

Żółtą kartkę otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe.

34
23
7
18
30
65'

Ładnym strzałem "fałszem" popisał się Miroslav Radović. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

32
21
11
10
16
64'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Strzelał Elhadji Pape Diaw, a Arkadiusz Malarz pewnie złapał piłkę.

30
19
7
10
22
62'

Bardzo niecelnie strzelał teraz Vadis Odjidja-Ofoe.

24
21
8
19
28
61'

Słaby strzał z dystansu oddał Siergiej Pilipczuk. To uderzenie nie mogło zaskoczyć Arkadiusza Malarza.

14
25
7
8
21
58'

Z dystansu bardzo niecelny strzał oddał Nabil Aankour.

19
21
4
10
10
57'

Brakuje Koronie dokładności i tak zwanego ostatniego podania.

26
18
7
8
17
55'

Od początku drugiej połowy lepiej wygląda Korona. Goście starają się atakować.

42
15
5
6
31
52'

Pomocy medycznej potrzebuje Miguel Palanca. Chwilowa przerwa w grze.

18
14
8
12
18
52'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thibault Moulin.

Legia Warszawa
31
9
4
6
33
51'

Sprzeczka piłkarzy obu drużyn na boisku. Zawodników rozdzielał arbiter.

27
9
10
6
12
49'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Mateusz Możdżeń.

20
12
4
14
11
48'

W pole karne Legii dośrodkował Miguel Palanca. Korona wywalczyła rzut rożny.

26
8
4
6
17
46'

Początek drugiej połowy.

28
11
4
6
6
45+2'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Siergiej Pilipczuk.

45
30
8
10
22
45'

Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

37
14
8
6
13
45'

Z rzutu wolnego z 29 metrów strzelał Jacek Kiełb. Piłka przeleciała nad bramką.

24
27
9
14
12
44'

Będzie rzut wolny dla Korony. Do bramki Legii około 30 metrów.

25
9
9
7
24
42'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Maciej Dąbrowski.

26
12
15
11
26
39'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Jeden z zawodników gospodarzy wybił piłkę.

27
13
10
9
19
38'

Zanosiło się na groźną kontrę Korony, ale na spalonym złapany został Jacek Kiełb.

28
16
9
9
18
35'

W ostatnich minutach gra toczy się w środkowej strefie boiska.

16
13
11
9
24
32'

Strzelał z dystansu Siergiej Pilipczuk, ale Arkadiusz Malarz nie dał się zaskoczyć.

49
24
9
7
23
31'

W ostatnich minutach Korona oddaliła grę od własnego pola karnego i znów zaczęła śmiało atakować.

29
17
8
12
27
30'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bardzo niecelnie główkował Elhadji Pape Diaw.

15
23
8
10
15
28'

Po strzale z dystansu na raty interweniował Arkadiusz Malarz. Ostatecznie bramkarz Legii zdołał wybić piłkę.

34
23
6
7
15
25'

Z około 20 metrów nad poprzeczką strzelał Siergiej Pilipczuk.

26
13
13
8
16
24'

Dobrze w defensywie spisał się Artur Jędrzejczyk, który wybił piłkę po groźnym dośrodkowaniu w pole karne Legii.

37
16
5
9
17
23'

Dobrze broni się Korona. Goście wybijają piłki z własnego pola karnego.

23
12
10
11
20
21'

Korona cofnęła się do defensywy. W ostatnich minutach gra toczy się na połowie kielczan.

33
16
7
10
13
20'

Adam Hlousek dośrodkował w pole karne Korony, skąd piłkę wybił Elhadji Pape Diaw.

13
12
6
6
22
17'

Dobrze w bramce spisał się Milan Borjan. Bramkarza Korony zagraniem piętą starał się zaskoczyć Miroslav Radović.

30
15
12
8
19
15'

Miguel Palanca doszedł do piłki, ale jego uderzenie z ostrego kąta było już niecelne.

23
27
4
8
15
15'

Miguel Palanca dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Legii. Piłkę wybił Michał Pazdan.

38
16
8
9
18
14'

Po dośrodowaniu z rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Kasper Hamalainen. Piłkarz Legii z kilku metrów oddał jednak niecelny strzał.

24
17
10
20
19
13'

Dobrze w defensywie spisał się Elhadji Pape Diaw, który wybił piłkę na rzut rożny.

17
10
9
8
19
12'

Vadis Odjidja-Ofoe świetnie dograł w pole karne Korony. Kasper Hamalainen nie zdołał jednak oddać strzału.

24
12
11
19
19
10'

Gra wznowiona. Bramkarzowi Korony nic poważnego się nie stało.

29
16
9
9
25
9'

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Milan Borjan.

16
20
15
12
10
8'

Adam Hlousek dośrodkował w pole karne Korony, gdzie piłkę złapał Milan Borjan.

22
10
9
12
19
7'

Kielczanie starają się grać wysokim pressingiem i utrudniać Legii rozgrywanie piłki.

19
16
6
6
22
6'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie główkował Siergiej Pilipczuk. To była dobra okazja dla Korony.

29
10
7
10
23
5'

Będzie rzut wolny dla Korony i okazja na dośrodkowanie w pole karne Legii.

16
18
3
4
22
2'

Od początku spotkania śmiało do ataku ruszyła Korona. Gra toczy się na połowie Legii.

20
13
8
10
16
2'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Ostatecznie piłkę złapał Arkadiusz Malarz.

27
17
8
6
13
14:31

Zwycięstwo z Ruchem (1:0) sprawiło, że nawet w przypadku porażki w Warszawie piłkarze Korony zachowają bardzo duże szanse na miejsce w grupie mistrzowskiej. Trener Maciej Bartoszek liczy, że brak presji będzie widoczny w grze zespołu.

7
6
1
4
9
14:31

Faworytem spotkania jest Legia Warszawa, która ma szansę na objęcie pozycji lidera Lotto Ekstraklasy. Aby to uczynić musi pokonać Koronę. Kielczanie punktów potrzebują równie mocno jak legioniści. Mają bowiem szansę na zajęcie miejsca w czołowej ósemce. Przed poniedziałkowymi meczami zajmują siódmą pozycję z dorobkiem 38 punktów. Tyle samo oczek ma jednak Wisła Płock i KGHM Zagłębie Lubin.