2:1
Zakończony
Arsenal FC
90+4'

NIEBYWAŁE! Ogromne zamieszanie w polu karnym Evertonu, ale gospodarze cudem się wyratowali, bo jeden z zawodników wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Iwobiego!

2
90+3'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Phil Jagielka. To efekt faulu taktycznego na Perezie.

1
1
90+1'

Petr Cech odbił piłkę po uderzeniu Barkleya z ostrego kąta.

2
90'

Doliczone 4 minuty.

1
1
89'

Olivier Giroud był bliski zamknięcia świetnej centry Sancheza z lewego skrzydła, ale piłkę złapał Maarten Stekelenburg.

1
88'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Francis Coquelin. Wchodzi: Lucas Perez.

86'

Arsenal nie wyciągnął wniosków, bo chwilę wcześniej Cech zdołał obronić uderzenie Jagielki z podobnej odległości.

86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ashley Williams. Asystował mu Ross Barkley.

Szał radości na Goodison Park! Z rzutu rożnego dośrodkował Barkley, a piłkę do siatki głową skierował niepilnowany Williams. Cech nie mógł nic poradzić.

85'

Bardzo dobra centra Bainesa z rzutu wolnego, zamykał ją strzałem barkiem Dominic Calvert-Lewin, jednak ta próba została zablokowana.

1
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Laurent Koscielny.

1
1
84'

Ładna dla oka akcja Evertonu, jednak Idrissa Gueye wykonał zbyt mocne prostopadłe podanie i piłkę przejął Petr Cech.

1
81'

Idrissa Gueye sponiewierał Girouda. Sędzia przerwał grę, ale nie sięgnął po kartkę.

1
76'

Ekwilibrystycznie z ostrego kąta uderzył Alex Iwobi, miał jednak bardzo trudną sytuację i trafił tylko w boczną siatkę.

1
75'

Zrobiła nam się wymiana ciosów, bo Arsenal podejmuje coraz większe ryzyko, a gospodarze zaczęli groźnie kontrować.

1
72'

Zakotłowało się w polu karnym londyńczyków po centrze Barkleya, ale goście wybili piłkę.

1
71'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Theo Walcott. Wchodzi: Olivier Giroud.

70'

Romelu Lukaku wyprzedził na lewym skrzydle Paulistę, wbiegł w pole karne, ale Brazylijczyk w ostatniej chwili zablokował jego strzał z ostrego kąta i piłka wylądowała na bocznej siatce.

1
68'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Aaron Lennon. Wchodzi: Kevin Mirallas.

67'

Arsenal podkręca tempo i gospodarze bronią się coraz bardziej rozpaczliwie.

1
64'

Niezłe dośrodkowanie Valencii z prawego skrzydła, piłka odbiła się w polu karnym od jednego z obrońców i złapał ją Petr Cech.

1
61'

Gdy Everton musiał odrabiać straty, potrafił zepchnąć Arsenal do defensywy. Teraz jednak - przy stanie 1:1 - więcej z gry mają goście.

1
58'

Hector Bellerin minimalnie za mocno podał do Oezila i Niemca uprzedził Maarten Stekelenburg, zapobiegając sytuacji sam na sam.

1
56'

Z rzutu wolnego z 23 metrów uderzył Ross Barkley, jednak trafił w mur obrońców Arsenalu.

1
54'

Kapitalna okazja Arsenalu! Alexis Sanchez jak na talerzu wyłożył piłkę Oezilowi, ale ten z 15 metrów uderzył nad poprzeczką!

1
52'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

1
51'

Kanonierzy w ataku pozycyjnym, chcą odzyskać prowadzenie, które utracili w końcówce pierwszej części.

2
49'

Krótkie dośrodkowanie Sancheza zamknął Theo Walcott, lecz miał trudną pozycję i główkował niecelnie.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
45'

Doliczone 2 minuty.

44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Seamus Coleman. Asystował mu Leighton Baines.

Everton podkręcił tempo i na gola wyrównującego zanosiło się od niemal kwadransa, aż w końcu padł! Z lewego skrzydła dośrodkował Baines, a piłkę do siatki głową skierował Coleman. Cech bez szans.

42'

Żółtą kartkę za faul otrzymał James McCarthy.

39'

Pogubili się teraz kompletnie londyńczycy we własnym polu karnym, od razu chciał to wykorzystać Aaron Lennon, ale chybił z 10 metrów.

36'

Po prostopadłym podaniu Romelu Lukaku huknął z 16 metrów, ale też nie trafił w bramkę.

31'

Teraz Lennon zmarnował całkiem dobrą sytuację, nie trafiając w bramkę uderzeniem z ostrego kąta.

29'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Enner Valencia.

28'

Seamus Coleman centrował płasko w kierunku Lennona, ale obrona Arsenalu spisała się bez zarzutu.

26'

Aaron Lennon przeprowadził dynamiczną akcję indywidualną, jednak został zablokowany przy próbie strzału sprzed pola karnego.

24'

Dobry fragment Arsenalu, który nie pozwala gospodarzom na nic w ofensywie.

21'

Ashley Williams ma o czym myśleć. Gol dla Arsenalu to w dużej mierze jego "zasługa", zaś chwilę wcześniej właśnie on przypadkowo narobił problemów zdrowotnych Gueye'owi.

20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexis Sanchez.

1:0 dla Arsenalu! Co najwyżej przeciętnie uderzył z rzutu wolnego z 18 metrów Sanchez, ale piłka odbiła się od nogi Williamsa i po ręce bezradnie interweniującego Stekelenburga wpadła do siatki.

2
1
19'

Przerwa w grze, na boisku cierpi Idrissa Gueye.

18'

Żółtą kartkę za faul na Coquelinie otrzymał Phil Jagielka.

16'

Teraz lepsze kilka minut w wykonaniu Arsenalu. Obu zespołom na razie brakuje dokładności przy ostatnim podaniu.

13'

Nieco częściej w ataku są gospodarze, jednak to nie jest duża przewaga.

9'

Teraz groźnie zaatakowali gospodarze, ale Romelu Lukaku zepsuł podanie na środek pola karnego i piłkę wybił na rzut rożny Francis Coquelin.

7'

Stuprocentową okazję miał teraz Mesut Oezil. Niemiec był pozostawiony bez krycia na 10. metrze, mimo to strzelił koszmarnie i piłka poleciała w trybuny.

1
6'

Szybki i wyrównany początek na Goodison Park. Nie można narzekać na tempo.

4'

Odpowiedź Evertonu, jednak centra Romelu Lukaku z prawego skrzydła została zablokowana.

2'

Alexis Sanchez podał do wybiegającego na czystą pozycję Walcotta, ale szybciej przy piłce był Maarten Stekelenburg.