I liga: 9. kolejka
17 wrz 2016 18:00
90+2'

Piłkę meczową na nodze miał Grendel, z jego strzałem poradził sobie jednak Bieszczad.

90'

Strzał Grendela z woleja ponad bramką.

88'

Po dośrodkowaniu Kurzawy z lewego skrzydła głową uderzył Skrzpczak, ale pewnie piłkę złapał Bieszczad.

86'

Grendel oddał strzał z okolic narożnika pola karnego. Po raz kolejny uderzenie zablokował obrońca Bytovii.

83'

Niecelny strzał Klichowicza z 19. metrów. Bytovia nie zamierza zadowolić się tylko remisem.

82'

Strzał Grendela zablokowany. Kolejny rzut rożny dla Górnika. Po wrzutce Kurzawy nie było jednak żadnego zagrożenia pod bramką Bytovii.

80'

Urynowicz dośrodkował z lewego skrzydła, do piłki dopadł Wolniewicz, ale strzelił niecelnie.

79'

Dużo szczęścia zabrzan, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Matuszka i poszybowała nad poprzeczką.

76'

Po strzale Skrzypczaka na róg piłkę wybił Bieszczad.

75'
73'

Indywidualna akcja Kamińskiego zakończona niecelnym strzałem.

72'

Strzał Skrzypczaka z dystansu, piłka odbiła się od głowy gracza Bytovii i pewnie interweniował Gerard Bieszczad.

69'

Dośrodkowanie Plizgi zostało zablokowane. Górnik w ostatnich minutach ma wyraźną przewagę.

66'

Najlepsza dotychczas sytuacja Górnika. Po wrzutce Kurzawy z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Skrzypczak. Zabrakło kilku centymetrów, by futbolówka zatrzepotała w siatce.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Serafin.

Bytovia Bytów
63'

Ogromne zamieszanie pod bramką Kasprzika, ale Bąk nie opanował piłki i wybili ją obrońcy Górnika.

60'

Najgroźniejsza akcja Górnika. Po strzale Ledecky'ego piłka odbiła się od ręki gracza Bytovii, ale sędzia nie dopatrzył się celowego zagrania.

58'

Kamiński próbował dośrodkować ze skrzydła, ale został zablokowany.

57'

Strzał z dystansu Wolniewicza, piłka odbiła się od jednego z graczy Bytovii i wyleciała na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera piłkę złapał Bieszczad.

55'

Dawid Plizga znalazł w polu karnym Ledecky'ego, ten próbował zagrać do Angulo, ale piłkę na korner wybili goście.

54'

Nieudane dośrodkowanie Kamińskiego. Gracz Bytovii domaga się rzutu rożnego, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

1
53'

Marcin Urynowicz próbował przelobować Bieszczada. Bardzo nieudana próba.

51'

Urynowicz wrzucał ze skrzydła, ale prosto w ręce Bieszzczada.

49'

Spokojne rozpoczęcie drugiej połowy. Górnik częściej gości na połowie rywali.

46'

Początek drugiej połowy.

1
43'

Rafał Kurzawa wrzucił z rzutu wolnego, Bieszczad wypiąstkował piłkę. Zabrzanie są bezradni i nie mogą znaleźć sposobu na defensywę rywali.

42'

Wolniewicz dośrodkował z prawego skrzydła, ale podanie nie znalazło adresata.

39'

Omar Monterde zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Piłka minimalnie przeleciałą nad poprzeczką.

38'

To mogła być zabójcza kontra Bytovii. Jakub Bąk strzelił jednak tuż obok słupka.

37'

Strzał z 25 metrów w wykonaniu Michała Efira. Daleko od słupka.

34'

Gospodarze mieli rzut rożny, ale jak już zdążył nas do tego przyzwyczaić ten mecz - nie było po nim żadnego zagrożenia.

31'

Kolejna składna akcja Bytovii. Piłka trafiła do Efira, ale sytuację szybko wyjaśnili obrońcy Górnika.

29'

Dobre podanie do Jakuba Bąka. Napastnik Bytovii nie zdołał jednak przejąć piłki, którą następnie złapał Kasprzik.

27'

Pawłowski próbował płasko dograć w pole karne, ale Martin Cseh wybił piłkę.

23'

Nieudane dośrodkowanie w kierunku Pawłowskiego. Grę wznowił Bieszczad.

21'

Bardzo niecelny strzał Ledecky'ego. Piłka wysoko poszybowała nad poprzeczką.

19'

Bytovia ma wyraźną przewagę i co chwilę stwarza zagrożanie pod bramką Górnika. Tym razem dośrodkowywał Serafin, a piłkę wybił Kurzawa.

17'

Kolejna groźna akcja Bytovii, tym razem Kasprzik wybił piłkę na rzut rożny.

16'

Ależ okazja Bytovii! Strzał Bąka obronił jednak Grzegorz Kasprzik, a po dobitce i rykoszecie piłka opuściła boisko.

13'

Gra toczy się głównie w środku boiska. Obie ekipy starają się stworzyć sytuację pod bramką przeciwnika.

10'

W walce o piłkę Krzysztof Bąk został uderzony w twarz. Krótka przerwa w grze.

7'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Matuszka, ten strzelił bardzo niecelnie.

6'

Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu wolnego z prawego skrzydła, interweniował Bieszczad i jest rzut rożny.

4'

Zbyt mocne podanie Omara Monterde do Bąka. Z piątego metra grę wznowił Kasprzik.

3'

Od pierwszego gwizdka bardziej aktywni są zabrzanie, którzy częściej są przy piłce, ale nie mogą się przedrzeć przez defensywę rywali.

17:42

Spotkanie poprowadzi Paweł Pskit (Zgierz).

17:42

W meczu 9. kolejki I ligi Górnik Zabrze zmierzy się z Drutex-Bytovią Bytów. Dla śląskiego klubu będzie to trzeci mecz w ciągu siedmiu dni. Dwa poprzednie zakończyły się ich wygranymi.