I liga: 11. kolejka
02 paź 2016 12:45
90+3'

Gol! Strzelił Igor Angulo.

Górnik dopiął swego! Piękny strzał Cerimagicia z rzutu wolnego z 23 metrów. Janicki odbił piłkę na poprzeczkę, a ta wróciła w pole. Dopadł do niej Angulo i uderzył głową do siatki.

Górnik Zabrze
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Bonecki. Faul na Plizdze.

Chrobry Głogów
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kopacz. Faul na Boneckim.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

89'

Ponownie Cerimagić, który zamienił się miejscami z Plizgą. Szarża na prawej flance zakończona chytrym strzałem w lewy górny róg. Janicki odprowadził piłkę wzrokiem, a ta spadła na górną siatkę.

87'

Armin Cerimagić mógł zostać bohaterem. Bośniak zamykał akcję na dalszym słupku i w wybornej sytuacji trafił jedynie w boczną siatkę.

1
86'

Szybka odpowiedź gospdarzy. Z lewej strony piłkę wycofał Angulo, a nadbiegający Ledecky resztkami sił rzucił się na piłkę. Strzał w sam środek bramki zatrzymał Sławomir Janicki.

1
86'

Niecelne uderzenie Gąsiora z 23 metrów.

85'

Świetne wejście prawą stroną boiska. Rafał Kosznik założył rywalowi siatkę, podniósł głowę, ale już dośrodkował bardzo niedokładnie.

83'

Szykuje nam się emocjonująca końcówka. Chrobry nie opuszczał własnej połowy. Mało tego, nie zbliża się nawet do koła środkowego.

80'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Dawid Plizga.

Prosta strata piłki przez Michalca i natychmiastowe prostopadłe podanie do Hiszpana. Ten wykorzystuje sytuację sam na sam. Piłka minęła Janickiego, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

1
1
75'

Raz za razem centruje Cerimagić. To najlepszy w dniu dzisiejszym piłkarz gospodarzy.

1
74'

Gra toczy się cały czas na połowie Chrobrego, który desperacko walczy o dowiezienie wyniku. Ataki pozycyjne Górnika nie są już tak groźne jak na początku drugiej połowy.

70'

Przerwa w grze. Janicki zderzył się z Michalskim. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

1
69'

Wyprowadzający piłkę Gąsior zagrał wprost pod nogi rywala. Piłka błyskawicznie powędrowała na lewą stronę, gdzie centrował Armin Cerimagić. Pewna interwencja na przedpolu Janickiego.

66'
65'

Złe ustawienie Michalca mógł wykorzytać David Ledecky, ale lekkie uderzenie z 4 metrów złapał Janicki.

61'

Soczysty strzał z 25 metrów oddał Erik Grendel. Piłka odbiła się tuż przed bramkarzem, ale ten pewnie "przytulił" ją do piersi.

59'

Po centrze z prawej flanki, piłkę podbił głową Wojciechowski i o mały włos, a zaskoczyłby własnego bramkarza. Ostatecznie jednak futbolówka minęła bramkę.

57'

Długie podanie do Machaja, ale ten na wyraźnym spalonym.

52'

Trwa napór Górnika. Chrobry broni się bardzo głęboko. Przed momentem na linii 16. metra w starciu z rywalem upadł Grendel, ale arbiter puścił grę.

50'

Olbrzymi kocioł w szesnastce Chrobrego. Strzelali Kurzawa i Ledecky, ale obie próby zostały zablokowane.

48'

Głęboka centra z kornera. Janicki został przyblokowany, a piłkę strącił głową, stojący na bliższym słupku Urynowicz. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i opuściła boisko.

46'

Początek drugiej połowy.

45+2'

Jak on tego nie strzelił! Armin Cerimagić zakręcił rywalami z lewej strony boiska i idealnie dograł przed bramkę. Igor Angulo chybił z metra na "pustaka"!

45'

Arbiter doliczył 2 minuty.

44'

Dobra centra z lewej strony boiska, prosto na głowę Angulo. Hiszpan jednak źle złożył się do strzału i piłka przeleciała obok bramki.

42'

Podbity strzał Wolniewicza sprawił Janickiemu problemy. Bramkarz nie ryzykował chwytu wysoko lecącej piłki, odbijając ją nad poprzeczkę.

41'

David Ledecky umiejętnie przepchnął rywala i przechwycił piłkę na linii pola karnego. Tuż obok miał świetnie ustawionego kolegę, ale osaczony przez obrońców nie zdołał podać.

39'

Ostre starcie Murawskiego z Cerimagiciem tuż przed linią końcową. Obaj mieli wzajemne pretensje, ale arbiter uznał, że to Bośniak przekroczył przepisy.

38'

Górnik Zabrze. Schodzi: Bartosz Pikul. Wchodzi: Marcin Urynowicz.

Zmiana z konieczności. Piłkarz gospodarzy podkręcił staw skokowy.

37'

Bardzo niecelna próba Przybylskiego z 30 metrów.

35'

Zderzenie Michalca z własnym bramkarzem. Rezerwowy nie podnosił się z murawy, ale zmiana nie będzie konieczna.

33'

Zaatakował Górnik. Dośrodkowanie z lewej flanki i zgranie piłki głową. Ta spadła na 16. metr, gdzie wolejem uderzył Igor Angulo... obok lewego słupka.

27'

Stały fragment przed polem karnym Chrobrego. Do futbolówki podszedł Erik Grendel, ale uderzył koszmarnie. Piłka minęła bramkę o dobrych kilka metrów.

26'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Karol Danielak.

Piłkarz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Cerimagicia i został wyrzucony z boiska.

24'

Ciężko przychodzi zabrzanom konstruowanie ataków. Chrobry jest póki co drużyną groźniejszą.

21'

Płaskie dogranie do Angulo, ale Hiszpan niemrawo startował do piłki, przy której szybciej znalazł się Janicki.

18'

Zaskakujące uderzenie z 20 metrów oddał Sebastian Bonecki. Piłka odbiła się rykoszetem od nóg jednego z rywali i przeleciała tuż obok słupka.

14'

Kolejny raz rajd Danielaka prawą flanką. Tym razem nieskuteczny. Obrońcy odrobili lekcję i zatrzymali piłkarza gości.

1
12'

Gol! Strzelił Mateusz Machaj. Asystował mu Karol Danielak.

Kapitalna akcja gości! Prawą stroną na pełnej szybkości popędził Danielak i idealnie zagrał w pole karne. Akcję na dalszym słupku wykończył wślizgiem Mateusz Machaj.

1
8'

Mocna, ale bardzo niedokładna centra Kurzawy. Chrobry ruszył z kontrą, którą jednak Górnik zatrzymał w zarodku.

7'

Będzie dobra okazja dla zabrzan. Z prawej strony boiska, na wysokości pola karnego faulowany był Wolniewicz.

3'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie jednak w dużym chaosie, futbolówkę przejęli obrońcy. Daleki wykop oddalił zagrożenie.

12:36

Witamy z Zabrza. Nie tak przygodę z I ligą wyobrażali sobie fani Górnika Zabrze. Spadkowicz miał zawojować zaplecze ekstraklasy i szybko wrócić do elity. Tymczasem notorycznie gubi punkty i podobnie jak Chrobry Głogów plasuje się w środku stawki. Kto dziś wygra? Odpowiedź już niebawem.