Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

1
1
4
90'

Mateusz Kamiński trafił do siatki Górnika Zabrze! Nie ma gola! Sędzia zasygnalizował spalonego i GKS Katowice nie może świętować wyrównania.

10
5
1
1
2
89'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Kurzawa.

Górnik Zabrze
2
1
2
87'

Zapachniało golem po wstrzeleniu Alana Czerwińskiego spod linii bramkowej. Polowali tam Kamil Jóźwiak oraz Krzysztof Wołkowicz i obu w ostatnim momencie zabrakło zdecydowania!

1
2
84'

Sandi Arcon strzelił tak źle, że aż trudno w to uwierzyć. Tak zmarnowane sytuacje podbramkowe mogą się zemścić na Górniku Zabrze.

1
1
2
82'

Przypomniał o sobie Bartosz Kopacz i główkował po wrzutce z rzutu wolnego do bramki GieKSy Katowice. Tym razem nie ma gola, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

2
1
1
2
3
79'

Szymon Matuszek był do końca blisko Tomasza Foszmańczyka i nie pozwolił na wstrzelenie w pole karne. Jeszcze korner i jakoś radzą sobie zabrzanie.

3
1
76'

Bajkowa atmosfera w Zabrzu. Kibice po obu stronach stadionu dbają o piłkarską atmosferę.

5
2
1
74'

Po strzale Tomasza Foszmańczyka piłka odbiła się rykoszetem od Daniego Suareza. To bardzo ułatwiło interwencję Tomaszowi Losce. Zadowoleni gospodarze, ponieważ znów studzą zapał katowiczan.

3
2
72'

Męczą piłkarze swoimi niedokładnościami. Pozostaje wierzyć, że ostatnie 20 minut śląskiego klasyku będzie porywające.

70'
67'

Od dawna GKS Katowice nie miał takiej szansy na wyrównanie. Przypadkowo futbolówka trafiła do Mikołaja Lebedyńskiego, który z kilkunastu metrów huknął prosto w bramkarza Górnika Zabrze!

3
2
4
66'

Tomasz Loska zrobił dwa kroki do przodu i była to świetna decyzja. Wyprzedził Mikołaja Lebedyńskiego po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła.

1
1
63'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Tomasz Loska nie miał problemu ze złapaniem piłki po uderzeniu z dystansu Pawła Mandrysza.

2
1
61'

Godzina za kibicami. GKS Katowice ma coraz mniej czasu, a kwadrans po przerwie praktycznie stracił na jałowe ataki. Tymczasem strzelił Łukasz Wolsztyński zza pola karnego w rękawice Sebastiana Nowaka.

1
1
1
58'

Jeżeli w tym spotkaniu można się czymś zachwycać, to na pewno jest to frekwencja!

13
2
1
1
2
56'

Rafał Kurzawa z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Dani Suarez. Aż schował twarz w dłonie po swoim pudle defensor Górnika Zabrze.

1
5
1
1
5
56'

Bartosz Kopacz imponuje zaangażowaniem na obu połowach boiska. Stopera Górnika Zabrze zatrzymał dopiero faulem Alan Czerwiński.

7
1
2
2
4
53'

Nie mają tempa ataki GKS-u Katowice. Jerzy Brzęczek nakazuje swoim podopiecznym przesunięcie formacji, ale to nie przekłada się na sytuacje podbramkowe.

7
1
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał David Ledecky.

2
1
51'

Szymon Matuszek kontra Mikołaj Lebedyński i sędzia uznał, że pomocnik Górnika Zabrze był w tym pojedynku stroną agresywniejszą.

1
3
49'

Kolejne wstrzelenie w szesnastkę Górnika Zabrze, po którym groźniejszy był kontratak Igora Angulo. Lider klasyfikacji strzelców nie ma na razie swojego dnia.

2
3
47'

Ugrzęzła piłka między zabrzanami po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Próba kontrataku, ale David Ledecky pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu.

1
2
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

6
2
1
1
1
Czy GKS Katowice odrobi stratę gola po przerwie?
3
3
2
3
43'

W ostatnich minutach przed przerwą rozgrywa GKS Katowice i szuka miejsca na oddanie strzału. Na razie znalazł korner po interwencji Adama Wolniewicza.

2
3
1
1
1
41'

Pechowcem Andreja Prokić, ale ważną rolę przy golu odegrał przede wszystkim defensor Bartosz Kopacz.

4
2
1
2
1
40'

Tym razem jest gwizdek sędziego. Marcin Brosz zadowolony, że Wojciech Myć zobaczył faul na Łukaszu Wolsztyńskim.

4
1
1
2
1
38'

Wojciech Myć odwiedził Marcina Brosza, który protestował po ostatniej decyzji. Surowa rozmowa arbitra ze szkoleniowcem Górnika Zabrze.

1
2
1
1
4
37'

Szymon Żurkowski upadł w polu karnym katowiczan. Ani sędzia asystent, ani Wojciech Myć nie dostrzegli przeciwnienia Mateusza Kamińskiego.

2
3
2
4
3
35'

GKS Katowice przegrywa i oddala się od bram Lotto Ekstraklasy. Musi się zorganizować do ataku drużyna Jerzego Brzęczka jeszcze w pierwszej połowie.

1
1
1
1
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Pielorz.

5
4
2
2
2
31'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Andreja Prokić.

Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy piłkę trącił Bartosz Kopacz, ale poza światło bramki. Własnego golkipera zaskoczył i ewidentenie zmienił tor lotu piłki Andreja Prokić. Jedno jest pewne. Górnik Zabrze na prowadzeniu!

44
22
10
6
11
30'

W ostatnich pięciu minutach więcej interesujących akcji niż w poprzednich 25. Kibice chcą, by aktorzy widowiska utrzymali tempo w ostatnim kwadransie przed przerwą.

28'

Szymon Żurkowski i jego druga dziś próba z dystansu. Jest coraz bliżej trafienia w światło bramki.

1
1
26'

Bartosz Kopacz ratuje Tomasza Loskę, który wybrał się na wycieczkę na przedpole. Alan Czerwiński mierzył do odsłoniętej bramki, ale zbyt lekko, by ominąć stopera Górnika Zabrze. Dobitka Pawła Mandrysza już bardzo nieudana.

25'

Tomasz Foszmańczyk dobijał uderzenie Mikołaja Lebedyńskiego, który rozegrał dwójkową akcję z Pawłem Mandryszem. Niewiele zabrakło byłemu zawodnikowi Bruk-Bet Termaliki Nieciecza do szczęścia!

24'

Ale chaos na boisku. Piłkarze momentami jakby na miękkich nogach przy głośnej i tłumnej publiczności w Zabrzu.

1
21'

Przyczajony przed polem karnym przyjezdnych był Szymon Żurkowski i natychmiast oddał strzał po nieodpowiedzialnym wybiciu GKS-u Katowice. Trafił jednak w Davida Ledeckiego i nie ma nawet rzutu rożnego.

20'

Andreja Prokić jedyne co wywalczył na połowie Górnika Zabrze to wrzut z autu. Po nim piłka przeniesiona na przeciwną stronę boiska, gdzie Adam Wolniewicz wygrał pojedynek.

1
18'

Mecz ogląda Filip Burkhardt zza bramki Tomasza Loski.

1
1
16'

Kilka akcji Górnika Zabrze, po czym moment przewagi GKS-u Katowice. Przechyla się szala, ale cały czas obrońcy sprytniejsi od piłkarzy ofensywnych.

1
1
14'

Podanie w pole karne Górnika Zabrze do Mikołaja Lebedyńskiego. Zaplątał się wychowanek Arkonii Szczecin i zdążyli go zablokować gospodarze.

1
4
2
1
1
13'

Interesująca kombinacja na prawej stronie boiska zakończona marnym dośrodkowaniem Adama Wolniewicza na nogę przeciwnika. GKS Katowice nie zestresował się akcją, która tylko dobrze się zapowiadała.

1
2
11'

Nie popisał się Sebastian Nowak i Górnik Zabrze miał za darmo rzut rożny. Dośrodkowanie w gąszcz zawodników wybite przez defensora z Katowic.

2
3
3
2
1
10'

Bez klarownych sytuacji podbramkowych przez 10 minut. Kilka ciekawych kostrukcji i dośrodkowań, ale brakuje soczystych uderzeń.

2
2
2
4
8'

Z przodu na swoje szanse czeka Igor Angulo. W weekend Hiszpan wyprzedził Karola Angielskiego w klasyfikacji strzelców i jest najbliżej zdobycia korony najlepszego snajpera. W poprzednich dwóch kolejkach zdobył sześć goli.

2
1
6'

Jeszcze raz sprowadzony do parteru Tomasz Foszmańczyk. Tym razem powstrzymany nieprzepisowo i GKS Katowice miał stały fragment. Piłka dośrodkowana prosto w rękawice Tomasza Loski.

1
2
2
1
1
5'

Szymon Żurkowski stracił futbolówkę w centrum boiska i jego błąd musiał naprawić defensor, ponieważ już rozpędzał się na prawej stronie Tomasz Foszmańczyk.

1
4'

Górnik Zabrze w białych strojach z granatowo-czerwonymi akcentami, natomiast GKS Katowice w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.

1
2'

Pierwsza szansa na zaskoczenie gości z rzutu wolnego. Dośrodkował Rafał Kurzawa, ale żaden z zawodników Górnika Zabrze nie dopadł do futbolówki.

1
1
1
20:08

Do jedenastki GKS Katowice wskoczył napastnik Mikołaj Lebedyński zamiast byłego króla strzelców Nice I ligi Grzegorza Goncerza, który był krytykowany na przełomie kwietnia i maja. Ponadto na środku obrony zagra Łukasz Pielorz, a w drugiej linii Paweł Mandrysz.