16 paź 2016 17:45
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

87'

Ostatnie szanse zespołu z Dolnego Śląska. Petteri Forsell strzelił ponownie zza 16. metra, a piłka wyszła po nodze przeciwnika na korner.

80'

Przyjezdni dają się prowokować Zagłębiu Sosnowiec i popełniają faule. Każda zyskana w ten sposób minuta przybliża Miedź Legnica do zwycięstwa.

77'

Potężne uderzenie Petteriego Forsella i futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Zagłębia Sosnowiec!

76'

Coraz mniej czasu na wyrównanie ma Miedź Legnica. Drużyna bardziej próbuje niż atakuje, a niebawem pomoże jej Oscar Martin.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Bartkowiak.

70'

Vamara Sanogo upadł w polu karnym Miedzi Legnica. Zanosiło się, że sędzia Łukasz Bednarek podyktuje jedenastkę, ale ostatecznie piłka dla gości.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Matusiak.

Zagłębie Sosnowiec
66'

Akcja w stylu Dawida Ryndaka. Uderzenie po zejściu ze skrzydła odbite rykoszetem i wirtualny lider miał rzut rożny.

60'

Gol! Strzelił Martin Pribula. Asystował mu Łukasz Matusiak.

Martin Pribula dostał piłkę na linii pola karnego i wszedł w pojedynek z Grzegorzem Bartczakiem. Skrzydłowy znalazł miejsce między nogami przeciwnika i strzelił płasko na 1:0!

59'

Vamara Sanogo i jego pierwsza sytuacja podbramkowa! Po świetnym wymanewrowaniu Tomasza Midzierskiego napastnik Zagłębia Sosnowiec nie trafił w światło bramki.

55'

Miedzianka rozpoczęła lepiej pierwszą połowę, natomiast rozpędzone po przerwie jest Zagłębie Sosnowiec. Niebawem Ryszard Tarasiewicz zareaguje zmianą.

53'

Dawid Ryndak miał trochę miejsca w okolicy narożnika pola karnego. Pomocnik zdecydował się na uderzenie, ale wykonanie było gorsze od pomysłu.

50'

Prostopadłe podanie, wystartował do niego Łukasz Garguła, ale weteran nie miał dużych szans na wyprzedzenie Jakuba Szumskiego.

48'

Tomasz Midzierski potraktował bezpardonowo Vamarę Sanogo. Polak przypomniał napastnikowi Zagłębia Sosnowiec, że druga połowa będzie równie trudna.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

43'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku przed przerwą. Miedź Legnica wymienia podania na obrzeżach pola karnego sosnowiczan, ale ci nie pozwalają na oddanie strzału.

40'

Jedna z nielicznych szarż Żarko Udovicicia na lewej stronie boiska. Trzeba jednak przyznać, że obrońca Zagłębia Sosnowiec jest dziś wyjątkowo skoncentrowany na obronie.

38'

Niepotrzebna zabawa Arkadiusza Najemskiego z Jakubem Szumskim. Ponownie Zagłębie Sosnowiec podniosło temperaturę w polu karnym na własne życzenie.

36'

Dawid Ryndak zbiegł z prawego skrzydła do środka i strzelił. Na posterunku był dobrze ustawiony Paweł Kapsa i nie pozwolił na zdobycie gola.

33'

Mariusz Rybicki kręci Konradem Budkiem, a obrońca ma już żółtą kartkę na koncie. Realne, że w przerwie Piotr Mandrysz dokona zmiany.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Budek.

30'

Akcja doświadczonych pomocników. Piłkę rozegrali Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, a Tomasz Nowak uderzył nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

26'

Wysoki pressing Miedzi Legnica zakończył się faulem Keona Daniela na połowie przeciwnika. Ze stojącej piłki Zagłębie Sosnowiec.

24'

Wciąż bezbramkowo, ale spotkanie jest dynamiczne. Obie drużyny mają ochotę na atakowanie.

22'

Coraz ciekawsze są ataki zespołu Piotra Mandrysza. Trybuny ożywiły się, ponieważ Vamara Sanogo szukał miejsca do strzału zza pola karnego.

19'

Sebastian Dudek wyskoczył za wcześnie do podania z głębi pola. Sędzia asystent nie przegapił, że doświadczony pomocnik wpadł w pułapkę ofsajdową.

16'

Żarko Udovicić wpadł w pole karne Miedzi Legnica z wysoką prędkością i w momencie strzału nadział się na interwencję przeciwnika. Tylko korner dla Zagłębia Sosnowiec.

13'

Miedź Legnica jest aktywna na połowie przeciwnika i szuka miejsca do oddania strzału. Zagłębie Sosnowiec jest na razie w cieniu zespołu Ryszarda Tarasiewicza.

11'

Petteri Forsell zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, choć pozycja była trudna. Spudłował współlider klasyfikacji strzelców.

8'

Sebastian Dudek mierzył zza pola karnego za długo i Keon Daniel zdążył zablokować doświadczonego pomocnika. Chwilę wcześniej Jakub Szumski interweniował niepewnie.

6'

Początek meczu ze wskazaniem na legniczan, ale Zagłębie Sosnowiec zdążyło już zrewanżować się podaniem w kierunku Vamary Sanogo.

3'

Miedź Legnica pozostała na połowie przeciwnika, a Mariusz Rybicki uderzył zza linii pola karnego nieznacznie obok słupka.

2'

Niezpieczne podanie Konrada Budka do własnego bramkarza. W ostatnim momencie Jakub Szumski zdążył do piłki i wybił ją na aut.

17:30

Zagłębie Sosnowiec zamierza wrócić w niedzielę na fotel lidera I ligi. Pozwoli na to tylko pierwsze zwycięstwo pod wodzą Piotra Mandrysza. Przeciwnikiem Trójkolorowych będzie niepokonana od kilku kolejek Miedź Legnica.

17:30

Ławka rezerwowych Miedzi Legnica: Łukasz Sapela - Hunter Gorskie, Paul Batin, Wojciech Łobodziński, Oscar Martin, Adrian Łuszkiewicz, Michał Stasiak.