Bundesliga: 5. kolejka
23 wrz 2016 20:30
90+1'

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro. Asystował mu Gonzalo Castro. Borussia postawiła kropkę nad "i". Aubameyang zagrał do Castro, ten od razu do Guerreiro, a Portugalczyk wygrał pojedynek ze Schwolowem.

90'

Nie widać u gości determinacji w atakach. Borussia neutralizuje potencjalne zagrożenie.

1
87'

Bulut zagrał z lewego skrzydła przed bramkę. Mogło być groźnie, ale pewnie interweniował Burki.

1
83'

Borussia nie potrafi zdominować przeciwnika i gra toczy się w strefie środkowej boiska.

1
77'

Fatalny strzał Guerreiro z rzutu wolnego. Stałe fragmenty nie są dzisiaj mocną stroną gospodarzy.

1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Caglar Soyuncu.

1
76'

Pierre-Emerick Aubameyang minął już bramkarza, jednak naciskany przez obrońców nie trafił w światło bramki.

1
74'

Szybka akcja Borussii, którą strzałem kończył Castro. Przyblokował go interweniujący Georg Niedermeier.

1
72'

Nie odpuszczają goście i teraz Burki musiał się sporo natrudzić, by obronić strzał Buluta. Korner dla Freiburga.

1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

68'

Słabszy okres meczu, żadna z drużyn nie przeprowadza teraz zdecydowanych ataków.

64'

Borussia. Schodzi: Emre Mor. Wchodzi: Christian Pulisić.

64'

Niedemeier oddał strzał... na własną bramkę, który w świetnym stylu obronił Schwolow. Z dobitką pośpieszył Pierre-Emerick Aubameyang, ale znów kapitalnie interweniował golkiper SCF!

62'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Guenter.

60'

Gol! Strzelił Maximilian Philipp. Asystował mu Janik Haberer. Gol z niczego dla gości! Rezerwowy Haberer po kontrataku dograł do Philippa, ten uciekł obrońcom i wygrał pojedynek z Burkim.

58'

Zelżały nieco ataki Borussii, która zwycięstwo ma już praktycznie zapewnione.

53'

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek. Drugi w sezonie gol Łukasza Piszczka! Polak popisał się skuteczną dobitką po tym, jak Schwolow wybił przed siebie piłkę po strzale Schmelzera.

Borussia Dortmund
4
51'

Niesamowicie gra Ousmane Dembele! Tym razem Francuz napędził się na prawym skrzydle, złamał akcję do środka i uderzył z 20 metrów. Piłka przeszła nieznacznie nad poprzeczką.

47'

Dembele zwiódł rywala i huknął z kilkunastu metrów. Schwolow zdołał sparować piłkę.

46'

Dembele szukał przed bramką Aubameyanga. Zagrał prosto do Gabończyka, ale podanie przeciął jeden z obrońców.

46'

Początek II połowy.

45'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele. I jest gol dla BVB! Świetna akcja Dembele, który zdołał płasko dośrodkować przed bramkę, a tam wślizgiem piłkę do siatki posłał Aubameyang.

41'

Beznadziejny strzał Aubameyanga z rzutu wolnego.

2
40'

Sporo ostrej gry w ostatnich minutach. Goście nie przebierają w środkach.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Ousmane Dembele.

1
37'

Pierre-Emerick Aubameyang dośrodkował przed bramkę do Goetze, jednak Niemiec nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

35'

Odpowiedź przyjezdnych! W całkiem niezłym położeniu znalazł się Nils Petersen, ale jego uderzenie na raty obronił Burki.

34'

Gonzalo Castro oddał strzał w mur. Nadal bez goli w Dortmundzie.

1
33'

Faul na Morze na 22. metrze przed bramką. Będzie szansa do strzału z rzutu wolnego.

30'

Z dużą ambicją i poświęceniem bronią się przyjezdni, ale wydaje się, że Borussia wkrótce złamie ich opór.

1
28'

Frontalne ataki Borussii, gol wisi w powietrzu! Tym razem Ginter główkował tuż obok słupka.

1
26'

Po dograniu Castro Guenter w ostatniej chwili przeszkodził Morowi w oddaniu strzału z 10 metrów.

1
23'

Teraz po rzucie rożnym uderzał Łukasz Piszczek. Na drodze piłce stanął jeden z graczy Freiburga.

3
22'

Kolejna próba Mora, znów rykoszet i tym razem poprzeczka uratował Schwolowa! Coraz bliżej gola dla BVB!

1
20'

Pokazał się Emre Mor, który po akcji ofensywnej uderzył z kilkunastu metrów. Piłka po rykoszecie minęła bramkę.

18'

Pierwsza szansa Borussii! Po kapitalnym prostopadłym podaniu Gintera Pierre-Emerick Aubameyang miał przed sobą tylko Schwolowa, ale uderzył technicznie milimetry obok słupka!

1
17'

Niesygnalizowany strzał z 18 metrów oddał Nils Petersen. Piłka nieznacznie minęła słupek.

16'

Mocno z dystansu uderzył Ousmane Dembele i nie była to udana próba młodego Francuza.

16'

Kilka dośrodkowań w pole karne Freiburga, gdzie króluje Caglar Soyuncu.

13'

Wciąż bezbłędni w defensywie są zawodnicy z Freiburga i oddalają grę od własnego pola karnego.

9'

Mocne dośrodkowanie Dembele z lewego skrzydła padło łupem Schwolowa.

7'

Dobrze rozpoczęli zawody podopieczni Christiana Streicha. Borussia na razie bez dogodnych sytuacji.

5'

Ależ okazja dla gości! Grifo wyszedł sam na sam z Burkim, arbiter nie zasygnalizował spalonego, ale strzał był zbyt słaby, by pokonać Szwajcara.