Do drugiej połowy doliczone zostały trzy minuty.

Zmiana w ekipie gości. Za Forsberga wszedł Kaiser.

Centra w pole karne w wykonaniu graczy Bayeru, ale Keita zdołał wybić piłkę.

85'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad poprzeczką uderzył Orban.

84'

Goście w natarciu. Sabitzer próbował dośrodkować, ale został zablokowany. RB Lipsk ma jednak rzut rożny.

82'

Zmiana w Bayerze. Za Baumhartlingera wszedł Havertz.

81'

Gol dla gości! Po dośrodkowania z prawego skrzydła niepilnowany Orban pokonał strzałem głową Leno.

80'

Strzał Aranguiza z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza.

77'

Udana interwencja Leno po strzale Sabitzela.

76'

Henrichs oddał niecelny strzał z ostrego kąta.

74'

Zmiana w Bayerze: za Mehmiediego wszedł Hernandez.

73'

Toprak ukarany żółtą kartką.

Bayer 04 Leverkusen
73'

Kampl zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

72'

Leno naprawił swój błąd sprzed 5 minut. Werner w stuprocentowej sytuacji trafił w bramkarza Bayeru.

70'

Kolejna groźna akcja gości. Werner jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i przechwycił ją Leno.

67'

Indywidualna akcja Forsberga. Strzelił z dwudziestego metra i pokonał bramkarza Bayeru, który w tej akcji popełnił fatalny błąd.

66'

Zbyt mocne podanie Keity. Piłkę złapał Leno.

64'

Zmiana w RB Lipsk: Za Pulsena wszedł Burke.

63'

Zmiana w Bayerze. Za Calhanoglu wszedł Volland.

61'

Dośrodkowanie Calhanoglu prosto w ręce bramkarza RB Lipsk.

59'

Groźna akcja gości, ale czujnie w defensywie zagrali gracze Bayeru.

56'

Żółta kartka dla Keity.

53'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Calhanoglu strzelił w prawy róg, a jego uderzenie obronił Gulacsi.

53'

Żółta kartka dla Ilsankera.

53'

Kontra Bayeru zakończona faulem w polu karnym. Jedenastka dla gospodarzy.

52'

Żółtą kartką ukarany Orban.

49'

Podobnie jak w pierwszej połowie, obie drużyny dobrze grają w defensywie i na niewiele pozwalają rywalom.

46'

Początek drugiej połowy.

45+2'

Gol dla Bayeru! Strata RB w środku pola, następnie Calhanoglu zagrał długą piłkę do Brandta, a ten precyzyjnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gości.

45+1'

Zbyt mocne podanie do Henrichsa. Strata Bayeru.

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o trzy minuty.

42'

Przerwa w grze. Z bólu zwija się Wendell.

40'

Bardzo nieudany strzał Keity.

39'

Po dograniu z rzutu wolnego Poulsen szukał kolegów w polu karnym, ale akcję przerwali gospodarze.

37'

Bayer próbował ruszyć z akcją, ale na spalonym był Brandt.

34'

Bayer zamknięty na własnej połowie. Przewagę mają goście.

31'

Po strzale Poulsena Tah wybił piłkę na rzut rożny.

30'

Zmiana w zespole gości. Za Comppera wszedł Schmitz.

29'

W walce o piłkę głowami zderzyli się Poulsen i Aranguiz. Na szczęście żadnemu z graczy nic się nie stało i nie była potrzebna interwencja sztabów medycznych.

27'

Mocne dośrodkowanie Calhanoglu w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy RB Lipsk.

25'

Spotkanie wyrównało się. Żadna z drużyn nie jest w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji pod bramką przeciwnika.

22'

Błąd w defensywie Taha, ale obrońca Bayeru szybko go naprawił.

21'

Sabitzer ma założony opatrunek na głowę i już wrócił na boisko.

19'

Przerwa w grze, urazu nabawił się Sabitzer.

16'

Ze strzałem Aranguiza bez problemów poradził sobie Gulacsi.

14'

Przechwyt gospodarzy w środku pola, akcja Bayeru została jednak zatrzymana, gdyż na spalonym był Brandt.

12'

Werner próbował dośrodkować z lewego skrzydła, ale został zablokowany.

9'

Po strzale Calhanoglu piłkę pewnie złapał bramkarz RB Lipsk.

6'

Kolejna akcja gości, ale uderzenie Poulsena zostało zablokowane.

4'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Szybkie wyrównanie gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w Baumgartlingera i wpadła do bramki Bayeru.

4'

Zablokowany strzał Wernera. Goście mają kolejny rzut rożny.

3'

Z rzutu wolnego dośrodkował Forsberg, ale gospodarze zdołali przeszkodzić w oddaniu strzału.

1'

Szał radości w Leverkusen. W 59 sekundzie gola strzelił Kampl, który wykorzystał płaskie dogranie Mehmediego wzdłuż bramki.

czas Start meczu
20:05

Po dziesięciu kolejkach RB Lipsk ma na swoim koncie 24 punkty - tyle samo co liderujący Bayern Monachium. RB zajmuje drugą pozycję. Z kolei Bayer Leverkusen z 16 "oczkami" jest ósmy w tabeli Bundesligi.

20:05

RB Lipsk ma szansę zapisać się w historii Bundesligi. Jeśli goście nie przegrają w Leverkusen, to zanotują najlepszy start jako beniaminek. Obecnie RB legitymuje się dziesięcioma meczami bez porażki i są współrekordzistą - wraz z MSV Duisburg.