Kolasinac ukarany za faul na Vieirinhi.

Schalke 04 Gelsenkirchen
82'
GOOOOOOL!!!

Schalke dopięło swego! Po akcji Bentaleba z Kolasinacem Goretzka doszedł do piłki na 11. metrze i pewnym strzałem pokonał bramkarza!

81'
ZMIANA

Guilavogui wprowadzony do gry za Seguina.

80'

Odgwizdany ofsajd po akcji Didaviego z Gomezem. Wilki wreszcie ruszyły do przodu.

77'

Hoewedes został ukarany za faul na Vieirinhi.

73'

Goście nadal w natarciu. Tym razem niecelny strzał oddał Kolasinac.

72'

Benaglio wygrał pojedynek z Schoepfem! Coraz bliżej gola dla Schalke!

71'

Skuteczna interwencja Benaglio po dośrodkowaniu Choupo-Motinga.

69'

Żółtą kartką ukarany został Seguin.

67'
ZMIANA

Po przerwie coraz wyraźniejszą przewagę ma Schalke. To zespół z Gelsenkirchen jest bliższy odniesienia zwycięstwa.

64'
ZMIANA

Zmiana w VfL: Daniel Didavi za Arnolda.

62'

Kontrowersja w Wolfsburgu! Gustavo przytrzymał Hoewedesa w polu karnym, ale Felix Zwayer nie przerwał gry mimo protestów kapitana Schalke.

62'

60'

Schalke nacisnęło na gospodarzy, jednak groźny strzał na bramkę Benaglio nie został oddany.

57'

Vieirinha już pokazał się w ofensywie, dogrywając przed bramkę do Gomeza. Napastnik faulował jednak Hoewedesa.

55'
ZMIANA

Vieirinha zmienił Błaszczykowskiego. Krótki występ i nie najlepszy występ Polaka.

53'

Rodriguez czysto powstrzymał szarżującego w polu karnym Bentaleba.

50'

Schalke przeprowadziło kontratak, a przed szansą stanął Goretzka, ale uderzył nad spojeniem słupka z poprzeczką.

48'

Meyer kończył akcję Schalke, jednak przymierzył niecelnie. Brakuje precyzji zawodnikom obu drużyn.

47'

Bentaleb wywalczył pierwszy rzut rożny dla Schalke po zmianie stron.

46'

Początek II połowy

45+1'

W odpowiedzi strzelał Max Meyer. Również pomocnik Schalke chybił.

44'

Błaszczykowski udanie rozpoczął akcję w drugiej linii, dogrywając do Traescha. Ten dośrodkował przed bramkę, gdzie najlepszy okazał się Hoewedes i zażegnał niebezpieczeństwo.

40'

Na mocny strzał z rzutu wolnego zdecydował się Naldo, ale przestrzelił.

39'

Żółta kartka dla Brumy (VfL) za przewinienie na Schoepfie.

VfL Wolfsburg
35'

Żadna z drużyn nie popełniła jeszcze błędu w defensywie. Klarownych sytuacji jest jak na lekarstwo.

33'

Jeszcze jeden atak Schalke, jednak Bentaleb strzelił niecelnie po wrzutce Choupo-Motinga.

31'

Dośrodkowanie Bentaleba w pole karne padło łupem czujnego Benaglio.

30'

Goretzka mocno wrzucił piłkę w pole karne, gdzie skutecznie interweniowali obrońcy Wolfsburga.

28'

Kolejna ofensywna akcja Schalke. W pole karne zagrywał Schoepf, jednak na posterunku był Gustavo.

25'

Kolasinac dośrodkował do Meyera, a ten zdołał oddać strzał i pomylił się nieznacznie. Najlepsza jak dotąd szansa dla S04.

23'

Kolejne problemy zdrowotne Luiza Gustavo, jednak środkowy pomocnik będzie mógł grać dalej.

21'

Schalke zdołało zniwelować przewagę Wolfsburga i mecz się wyrównał.

19'

Brazylijczyk zdołał jednak wrócić do pełnej sprawności i będzie kontynuował występ.

17'

Luiz Gustavo doznał urazu i niewykluczone, że konieczna będzie zmiana. Do wejścia sposobi się już Guilavogui.

15'

Po podaniu Schoepfa pozycję strzelecką wypracował sobie Choupo-Moting, jednak również Kameruńczyk uderzył niecelnie.

13'

Początek meczu pod znakiem przewagi Wolfsburga. Obiecująco zaczęli to spotkanie "Kuba" i spółka.

10'

Po rzucie rożnym strzelał Mario Gomez. Niecelnie, ale groźnie zaatakowały teraz Wilki.

9'

Niepewna interwencja Schoepfa po centrze Błaszczykowskiego, ale Caligiuri nie zdołał tego wykorzystać.

7'

Z dystansu uderzał Arnold, ale piłka minęła słupek o niespełna trzy metry.

6'

Sporo walki w pierwszych minutach. Poza strzałem z rzutu wolnego nie dzieje się nic godnego uwagi.

3'

Z rzutu wolnego strzelał specjalista od stałych fragmentów w VfL Ricardo Rodriguez, ale piłka minęła słupek bramki Faehrmanna.

15:02

Na inaugurację tej kolejki RB Lipsk pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 3:2 i awansował na pozycję lidera.