Hertha Berlin
1
90+1'

Gol! Strzelił Salomon Kalou.

Gonili, gonili i mają to! Hertha Berlin na prowadzeniu 3:2 dzięki pewnemu strzałowi Salomona Kalou z rzutu karnego.

1
89'

Rzut karny dla Herthy Berlin w 89. minucie! Daniel Caligiuri sfaulował przeciwnika w szesnastce i sędzia nie miał żadnych wątpliwości.

88'

Niebezpieczne, płaskie uderzenie, ale Diego Benaglio przypilnował krótkiego słupka.

87'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Paul Seguin.

VfL Wolfsburg
1
85'

Postanowił to wszystko przyspieszyć na lewej stronie boiska Julian Draxler. Brakowało tu obrońców Herthy Berlin, ale mimo nawarstwiającego się zmęczenia, zdążyli wrócić za zmiennikiem.

83'

Po stracie Wilków rozgrywa Hertha Berlin. Remis nie jest w smak obu drużynom, ale piłka krąży zbyt wolno, by ponownie zmienił się wynik.

81'

Akcja Juliana Draxlera z Mario Gomezem. W którymś momencie zabrakło porozumienia między dwoma, doskonale znanymi zawodnikami i piłka dla Rune Jarsteina.

80'

Hertha. Schodzi: Niklas Stark. Wchodzi: Allan.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Paul Seguin.

75'

Niebawem na boisku może pojawić się Jakub Błaszczykowski. Polak toczy trudną walkę o miejsce w składzie VfL Wolfsburg.

73'

Próbują pójść za ciosem goście. Już dwa razy doprowadzili do remisu, ale jeszcze nie prowadzili. Ostatnie uderzenie poszybowało blisko słupka.

69'

Gol! Strzelił Alexander Esswein. Asystował mu Fabian Lustenberger.

Zmiennik doprowadził do remisu! Techniczne uderzenie zza 16. metra w narożnik bramki i Diego Benaglio nie zdążył z interwencją!

69'

Bardzo groźne wejście Jeffreya Brumy, po którym Hertha Berlin miała stały fragment z okolic narożnika boiska. We własnej szesnastce interweniował skutecznie Mario Gomez.

65'

Autor dotychczas jedynego gola dla gości Marvin Plattenhardt interweniował skutecznie na lewym skrzydle, ale nie utrzymał futbolówki w posiadaniu swojego zespołu. Od autu Wilki.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Arnold.

1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Plattenhardt.

57'

Sędzia był blisko i stwierdził, że Salomon Kalou został zatrzymany zgodnie z przepisami. Nie ma rzutu karnego.

56'

Zarazem Hertha Berlin musi uważać na ataki Mario Gomeza. Przed momentem reprezentant Niemiec zatańczył z obrońcami i sprawdził czujność Rune Jarsteina płaskim strzałem.

54'

Spokojnie chwycił piłkę bramkarz gospodarzy. Każda taka sytuacja odbiera część impetu stołecznemu zespołowi.

51'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego i Salomon Kalou główkował w gąszczu zawodników VfL Wolfsburg. Trochę za wysoko i Diego Benaglio nie musiał interweniować.

50'

Peter Pekarik wznowił grę wrzutem z autu na wysokości pola karnego Wilków. Błyskawicznie po wprowadzeniu piłki do gry gospodarze zareagowali faulem. Szansa na ponowienie z rzutu wolnego.

48'

Hertha Berlin musi poszukać sposobu na wyrównanie. Zapewne piłkarze dostali dużo rad od swojego szkoleniowca, jak sforsować obronę VfL Wolfsburg.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45+1'

Zakotłowało się jeszcze w polu karnym Wilków. Genki Haraguchi został zablokowany w momencie oddawania strzału i to najpewniej uchroniło prowadzenie VfL Wolfsburg.

45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

43'

Julian Schieber oddał strzał zza 16. metra. Dobrze nakierował piłkę w narożnik bramki VfL Wolfsburg, ale nadał jej za mało energii, by pokonać Diego Benaglio.

41'

Statycznie zrobiło się na boisku po trzecim golu. Berlińczycy wymieniają podania, ale na nikim to nie robi wrażenia. Praktycznie nie oddali soczystego strzału.

39'

Najpewniej Hertha Berlin postara się o gola jeszcze przed przerwą. Jej przeciwnik wyciągnął jednak wnioski i nie chce ponownie stracić prowadzenia.

37'

Nic wynikło z rozegrania Herthy Berlin, a po przechwycie Borja Mayoral sprowokował rywala do faulu w centrum boiska.

33'

W ostatnich minutach już tylko faule zamiast strzałów. Czas wywołać wilka i jego rywala z lasu, by wrócili do tego, co dobre na początku widowiska.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Caligiuri.

30'

Nie brakuje spięć, dyskusji z arbitrem i nerwowości. Kolejne starcie w bocznym sektorze boiska zaserwowali Valentin Stocker oraz Paul Seguin.

28'

Żółtą kartkę otrzymał Josuha Guilavogui.

27'

Ricardo Rodriguez kontra Valentin Stocker. Pojedynek bez triumfatora. Hertha Berlin pozostała na połowie przeciwnika, ale przed wrzutem z autu, gospodarze zdążyli się ustawić.

25'

Nieudane zgranie do Salomona Kalou, który pozostał na boisku mimo urazu. Hertha Berlin musi zaczynać wszystko od początku.

24'

Piłka w posiadaniu Herthy Berlin. W zasadzie po raz pierwszy próbuje przedostać się pod bramkę gospodarzy atakiem pozycyjnym.

22'

Dyskusje z arbitrem. Genki Haraguchi wygarnął już piłkę zza linii bocznej, a gra nie została przerwana, co umożliwiło oddanie niebezpiecznego strzału Mario Gomezowi.

20'

Wilki poszły za ciosem. Rozczarował je sędzia, który przyznał piłkę bramkarzowi gości zamiast zaordynować korner.

18'

Gol! Strzelił Paul Seguin. Asystował mu Yannick Gerhardt.

Widowisko pierwsza klasa! VfL Wolfsburg ponownie na prowadzeniu i znów gola zdobył boczny obrońca. Paul Seguin dostał podanie w tempo od Yannicka Gerhardta i płaskim strzałem ominął Rune Jarsteina.

16'

Gol! Strzelił Marvin Plattenhardt.

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego wykorzystana! Marvin Plattenhardt przymierzył idealnie ponad murem do bramki VfL Wolfsburg. Diego Benaglio nawet nie wystartował z bloków.

14'

Maximilian Arnold popełnił następne przewinienie przed własnym polem karnym i Hertha Berlin na szansę na wyrównanie z rzutu wolnego!

12'

Gol! Strzelił Borja Mayoral.

Agresywna gra VfL Wolfsburg przynosi efekt w postaci gola na 1:0! Borja Mayoral przyczaił się w polu karnym przyjezdnych i dobił piłkę do siatki po interwencji Rune Jarsteina, który zatrzymał strzał głową Daniela Caligiuriego.

2
9'

Gra wznowiona po interwencji służb medycznych. Po kilkunastu sekundach znów ostro przerwali atak rywala piłkarze VfL Wolfsburg.

7'

Podanie w pole karne VfL Wolfsburg do Salomona Kalou. Skrzydłowy z numerem "8" na koszulce najpierw dał się wypchnąć, a później stracił piłkę. W tym momencie doznał urazu.

5'

Lepsza interwencja Diego Benaglio. Najpierw uprzedził rozpędzonego Juliana Schiebera, a po chwili sparował uderzenie z dystansu Valentina Stockera. Tylko korner dla Herthy Berlin.

3'

Nerwowe wyjście na przedpole Rune Jarsteinan. Nie było w pobliżu zawodnika VfL Wolfsburg gotowego, by ukarać bramkarza za niepewność.

2'

W posiadaniu piłki drużyna VfL Wolfsburg, która gra w seledynowych koszulkach i białych spodenkach. Hertha Berlin w biało-niebieskich pasiakach.

15:04

Jakub Błaszczykowski rozpocznie na ławce rezerwowych pojedynek z Herthą Berlin. Wilki nie zwyciężyły w żadnym z trzech ostatnich meczów, a stołeczna drużyna jest w czubie Bundesligi.