Weidenfeller poradził sobie ze strzałem Kramaricia z jedenastego metra.

86'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rudy.

1
85'

Weidenfeller zatrzymał akcję Toljana. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Była to słuszna decyzja sędziego.

82'

Faul w ofensywie Amiriego. Akcja gospodarzy została przerwana.

80'

Kramarić próbował minąć w polu karnym rywala, ale został zatrzymany.

77'

Baumann obronił uderzenie Aubameyanga.

1
75'

Wagner dostrzegł Toljana, podał do niego. Jednak ten fatalnie spudłował.

74'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wypiąstkował Weidenfeller.

72'

Akcja Hoffenheim przerwana. Na spalonym był Wagner.

69'

Borussia. Schodzi: Ousmane Dembele. Wchodzi: Emre Mor.

67'

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje Dembele, który nie był dziś oszczędzany przez rywali. Trener Tuchel szykuje zmianę.

66'

Zbyt mocne podanie Dembele do Aubameyanga. Od bramki grę wznowił Baumann.

63'

Szarża Aubameyanga przerwana skuteczną interwencją rywala.

61'

Hoffenheim. Schodzi: Kerem Demirbay. Wchodzi: Baris Atik.

wchodzi Wchodzi
Baris Atik #34
schodzi Schodzi
60'

Krótka przerwa w grze. Dembele potrzebuje pomocy medycznej.

58'

Hoffenheim. Schodzi: Mark Uth. Wchodzi: Andrej Kramarić.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Kerem Demirbay.

1
56'

Dembele znów szukał w polu karnym Aubameyanga. Piłkę zdołał wybić Huebner, ale mało brakło, by padł gol samobójczy.

55'

Groźna akcja Hoffenheim, ale sędzia przerwał grę, gdyż dopatrzył się faulu Kaderabka.

54'

Demirbay dośrodkował w pole karne, ale piłkę zdołał wybić Bender.

52'

Strzał Derimbaya został zablokowany. Gospodarze domagali się odgwizdania zagrania ręką. Sędzia pozostał niewzruszony na protesty.

50'

Kolejna dwójkowa akcja Dembele i Aubameyanga. Francuz odegrał do Gabończyka, a jego strzał obronił Baumann.

48'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele. Ależ riposta Borussii! Idealne podanie w tempo Dembele do Aubameyanga, ten nie zmarnował sytuacji i pokonał bramkarza rywali.

48'

Mogło być 3:1 dla gospodarzy! W słupek trafił jednak Wagner.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Sędzia doliczył minutę.

43'

Kaderabek wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Borussii, ale nie potrafił dokładnie dograć do partnera w polu karnym.

41'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Marco Reus. Gracz Borussii taktycznie zatrzymał faulem akcję Amiriego.

Borussia Dortmund
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Benjamin Huebner.

1
38'

Szarża Dembele prawym skrzydłem. Jego dośrodkowanie zostało jednak zblokowane.

37'

Krótka przerwa w grze. Po wejściu rywala z bólu zwija się Reus. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

34'

Mecz wyraźnie się zaostrzył. Piłkarze nie szczędzą sobie nieczystych zagrań.

32'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nad bramką strzelił Schmelzer.

1
31'

Vogt dwukrotnie zablokował strzał rywala.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Niklas Suele.

1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Marc Bartra, który w polu karnym gospodarzy sfaulował obrońcę.

1
26'

Przed szansą na wyrównanie stanął Pulisić. Piłkę zdołali wybić obrońcy gospodarzy.

23'

Słabo spisuje się dziś defensywa Borussii. Hoffenheim nie marnuje swoich szans.

20'

Gol! Strzelił Sandro Wagner. Asystował mu Benjamin Huebner. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huebner uderzył głową. Piłkę trącił Wagner, co zmyliło Weindenfellera.

2
19'

Strzał Demirbaya na rzut rożny sparował Weidenfeller.

18'

Akcja gości przerwana. Sędzia dopatrzył się spalonego.

15'

Dośrodkowanie w pole karne, ale faulowany był bramkarz Hoffenheim.

14'

Dembele faulowany 30 metrów od bramki. Będzie okazja dla Borussii.

11'

Gol! Strzelił Mario Goetze. Asystował mu Ousmane Dembele. I mamy wyrównanie. Dembele przed polem karnym odegrał do Goetze, a ten huknął z pierwszej piłki i pokonał bramkarza.

2
9'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Reus.

7'

Strzał Aubameyanga tuż obok słupka.

6'

Wrzutka w kierunku Schmelzera. Ten jednak oddał niecelny strzał.

5'

Borussia błyskawicznie chce doprowadzić do wyrównania, ale czujni w defensywie są gospodarze.

3'

Gol! Strzelił Mark Uth. Asystował mu Benjamin Huebner. Dalekie podanie w kierunku Utha, ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Borussii. Świetny początek gospodarzy.

2
2
2'

Krótka przerwa w grze. Ginter i Wagner zderzyli się głowami w walce o piłkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czas Start meczu
20:03

W podstawowym składzie gospodarzy zabrakło Eugena Polanskiego. Jest on wśród rezerwowych.