Bundesliga: 16. kolejka
21 gru 2016 20:00
88'

Lewandowski zagrał spod końcowej linii do Bernata, który nie zdołał skierować piłki do siatki - strzał Hiszpana ofiarnym wślizgiem zablokował Orban.

10
2
87'

Poprzeczka uratował Lipsk przed stratą gola po strzale Ribery'ego z 7 metrów!

11
1
3
86'

Na strzał zdecydował się Costa i posłał piłkę w lewy górny róg bramki gości, ale Peter Gulacsi nie dał się zaskoczyć.

5
2
85'

Rzut wolny dla Bayernu z ok. 25 metrów od bramki Lipska. Przy piłće stoi m.in. Lewandowski.

7
3
83'

. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Oliver Burke.

81'

Teraz Lewandowski zagrał prostopadle do Ribery'ego, ale strzał Francuza z 12 metrów Gulacsi pewnie obronił.

7
3
79'

Costa przedarł się prawą stroną i spod końcowej linii wycofał piłkę do Bernata, ale strzał Hiszpana został zablokowany.

6
2
78'

Lewandowski ma dużą ochotę na zmniejszenie straty do Aubameyanga, ale albo marnuje sytuację, albo jego kolegom brak precyzji przy podaniach.

5
2
75'

Bayern. Schodzi: Arturo Vidal. Wchodzi: Renato Sanches.

72'

Bayern nie potrafi udokumentować przewagi. Lipsk gra w "10", ale broni się całkiem umiejętnie.

4
2
69'

Thiago Alcantara uderzył wewnętrzną częścią stopy z 17 metrów, ale Peter Gulacsi pewnie złapał piłkę.

5
5
67'

Bayern. Schodzi: David Alaba. Wchodzi: Juan Bernat.

65'

Kapitalna akcja Bayernu, w jej końcowym fragmencie Lewandowski zagrał "klepkę" z Riberym, dzięki czemu stanął oko w oko z Gulacsim, ale przegrał ten pojedynek z Węgrem.

13
4
62'

Bayern nie forsuje tempa, a Lips wygląda na pogodzonego z porażką. Goście nawet nie starają się o zdobycie honorowej bramki i myślą tylko o tym, by uniknąć straty kolejnych goli.

5
3
59'

. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Davie Selke.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Sabitzer.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

Bayern Monachium
7
8
54'

Bawarczycy złapali luz. Alcantara zagrał z rzutu wolnego Coście na woleja, ale ten nie trafił czysto w piłkę i Gulacsi nie musiał interweniować.

6
7
52'

Ach! Costa zagrał prostopadle w pole karne Lipska do Lewandowskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

4
9
49'

Początek II połowy pod znakiem absolutnej dominacji Bayernu.

6
6
46'

Początek II połowy.

8
2
46'

. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: Dominik Kaiser.

46'

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Franck Ribery.

45'

I połowa została przedłużona o minutę.

12
3
19
2
45'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

"Lewy" pokonał bramkarza Lipska pewnym strzałem niemal w środek bramki.

77
1
5
44'

Rzut karny dla Bayernu! Gulacsi staranował Costę i sędzia bez zawahania wskazał na "wapno".

7
7
42'

Lewandowski uderzył płasko zza pola karnego, ale Gulacsi nie musiał interweniować - kapitan reprezentacji Polski posłał piłkę trzy metry od bramki Lipska.

8
5
39'

Animuszu osłabionemu Lipskowi starczyło na kilka minut. Bayern przejął kontrolę nad spotkaniem, a goście tylko biegają za piłką.

6
3
35'

Bayern gra z przewagą jednego zawodnika, ale wcale nie może narzucić gościom swoich warunków gry. Lipsk gra tak, jakby występował w komplecie.

6
1
32'

Wygląda na to, że Lipsk będzie musiał prosić się o najniższy wymiar kary.

8
4
31'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Emil Forsberg.

Pomocnik Lipska został ukarany za atak wślizgiem na kapitana Bayernu. Forsberg trafił rozpędzonego Lahma prosto w piętę.

28
1
1
1
7
30'

Zakotłowało się na boisku po faulu Forsberga na Lahmie. Piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł.

14
1
28'

Lipsk nie składa broni! Po centrze z rzutu rożnego groźnie na bramkę Bayernu zagłówkował Orban, ale refleksem błysnął Neuer, który zdążył odbić piłkę.

10
6
25'

Gol! Strzelił Xabi Alonso. Asystował mu Thiago Alcantara.

Fatalny błąd Keity, który na swojej połowie podał piłkę wprost pod nogi Lewandowskiego, ten przekazał futbolówkę Alcantarze, który za chwilę podał ją Alonso, a Hiszpan pokonał Gulacsiego pewnym strzałem z 12 metrów.

40
3
23'

Goście zaczęli grać nieco odważniej, dzięki czemu na boisko zrobiło się więcej miejsca. Bayern może grać z większym rozmachem.

11
3
20'

Pewna interwencja Neuera po strzale Demmego sprzed pola karnego.

8
1
18'

Bayern poczuł krew! Teraz strzałem z ostrego kąta słupek bramki gości ostemplował Costa!

10
5
17'

Gol! Strzelił Thiago Alcantara.

I wywołaliśmy "Lewego"! Lahm zagrał płasko z prawej strony przed bramkę Lipska, tam do piłki dopadł Lewandowski, ale po jego strzale futbolówka odbiła się od słupka i trafiła do Alcantary, który posłał ją do pustej bramki!

47
5
16'

Za nami kwadrans gry - Robert Lewandowski na razie odcięty od podań.

10
4
15'

Bayern złapał wiatr w żagle i atakuje Lipsk z większą agresją, z większą dynamiką.

14
1
13'

Douglas Costa efektownie przedarł się lewym skrzydłem i spod końcowej linii wbił piłkę przed bramkę Lipska, Peter Gulacsi popełnił błąd i wypluł "futbolówkę", ale dobrze zaasekurował go Marcel Halstenberg.

7
2
10'

Bayern dominuje, ale nie zbliżył się jeszcze z piłką pod pole karne gości.

6
5
10'

Bayern dominuje, ale ani razu jeszcze nie zbliżył się z piłką pod pole karne gości.

8
3
8'

Komiczna sytuacja. Demme próbował zapaśniczym chwytem obalić Lewandowskiego, ale to on sam wylądował w parterze, a kapitan reprezentacji Polski pozostał na nogach.

18
2
7'

Te dwie akcje Lipska pokazują, że Bayern musi się mieć na baczności.

11
2
6'

Keita przejął piłkę na połowie Bayernu, zwodem minął pierwszego rywala i zagrał prostopadle w pole karne gospodarzy do Poulsena, ale Duńczyk nie zdołał opanować futbolówki.

11
3
4'

I pierwsza kontra Lipska! W jej końcowej fazie Werner zagrał wzdłuż bramki do Poulsena, który chciał zaatakować piłkę wślizgiem, ale na szczęście dla gospodarzy nie zdołał tego zrobić.

7
6
19:51

Wszystkie mecze 16. kolejki Bundesligi poprzedzi minuta ciszy ku pamięci ofiary poniedziałkowego zamachu w Berlinie.