Bundesliga: 19. kolejka
04 lut 2017 15:30
90+3'

Alaba stał metr przed pustą bramką, ale obrońca zdołał go uprzedzić i wybić piłkę.

8
6
90'

Doliczone zostały zaledwie 2 minuty. Przerwa w grze wciąż trwa.

4
1
90'

Hummels zderzył się z Hoewedesem i obaj potrzebują pomocy medycznej. Gracz Bayernu ma problemy z nosem, piłkarz Schalke rozciął głowę.

2
2
89'

Strzelał Costa, jednak piłka leciała w środek bramki i pewni złapał ją golkiper.

4
1
88'

Mueller przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej, a miał podstawy do podyktowania rzutu karnego.

6
4
87'
ZMIANA

Schalke. Schodzi: Leon Goretzka. Wchodzi: Thilo Kehrer.

86'

To była piłka meczowa. Martinez uderzył z dziewięciu metrów w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała tuż obok bramki.

3
1
84'

Potężny strzał oddał Xabi Alonso, piłka przeleciała tuż ponad poprzeczką.

4
3
83'

Bayern stara się atakować wysokim pressingiem, piłkarze Schalke potrafią wyjść cało z opresji.

7
4
82'

Mocne wstrzelenie piłki przez Costę, Lewandowski nie doszedł jednak do silnego dogrania.

4
77'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Rafinha. Wchodzi: Philipp Lahm.

77'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Juan Bernat. Wchodzi: David Alaba.

76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Javi Martinez.

Bayern Monachium
4
5
76'

Eric-Maxim Choupo-Moting uderzył mocno, ale ponad bramką.

2
2
72'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Kingsley Coman. Urażony decyzją trenera opuszczał boisko Holender.

70'

Lewandowski ostro potraktowany przez rywala, sędzia uznał, że nic nie było. "Lewy" skomentował pod nosem, co myśli o decyzji arbitra.

8
4
68'

Coraz bardziej nerwowo na boisku. Zawodnicy Bayernu zaczynają się spieszyć, a to działa przeciwko nim. Gracze Schalke spokojnie, celebrują każde zagranie.

3
2
65'

Xabi Alonso dośrodkował z rzutu wolnego, Lewandowski odegrał piłkę, jednak żaden z jego partnerów nie zorientował się w sytuacji.

5
1
64'

Bayern po przerwie wciąż bez celnego strzału. Coraz bliżej niespodzianki.

3
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Nabil Bentaleb.

Schalke 04 Gelsenkirchen
4
1
61'

Bayern nie potrafi przenieść ciężaru meczu pod bramkę rywala. Schalke wciąż stawia trudne warunki rywalom.

3
1
58'

Szybka gra, ale niewiele okazji strzeleckich w ostatnich minutach niewiele.

2
2
54'

Piłka w bramce Bayernu! 1:2? Nie, sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

5
3
52'

Bayern uporządkował grę, jednak wciąż musi uważać na kontry Schalke. Przed momentem po jednej z nich Goretzka uderzał głową z... 16 metrów. Neuer spokojnie złapał strzał.

3
2
50'

Costa mocno dograł w pole karne, bramkarz nogami, do spółki z klejnotami rodowymi, odbił piłkę.

5
4
49'

Kapitalne dalekie dogranie Hummelsa do Muellera, ale reprezentant Niemiec nie oddał strzału, wycofał do Lewandowskiego, który także nie zdołał przymierzyć.

2
4
48'

Robert Lewandowski przejął piłkę po błędzie rywala, ale zbyt długo zastanawiał się co zrobić i podając do Robbena "spalił" kolegę.

4
3
47'

Ofensywniej drugą część rozpoczęli goście. Bayern został zepchnięty na własną połowę.

5
1
46'

Gramy po przerwie.

5
1
42'

Teraz Bayern, Robben do Lewandowskiego, a ten technicznym strzałem trafił w poprzeczkę!

29
7
41'

Goretzka sam na sam z bramkarzem, ale dał się uprzedzić wracającemu Bernatowi i szansa przepadła. W meczu mogło być już... 1:4!

12
3
40'

Szybka akcja Schalke, dogranie do Caligiurego, a ten z ośmiu metrów trafił w poprzeczkę!

7
6
39'

Z dystansu uderzył Costa. Jednak strzał był bardzo anemiczny.

5
3
38'

Lewandowski starał się w polu karnym uwolnić od rywala i dograć do Muellera. Ostatecznie nie udało mu się to i Polak wywalczył jedynie rzut rożny.

11
2
36'

"Sanki" Vidala, który przejechal wślizgiem tuż przed nogami rywala. Sędzia nie widział potrzeby odgwizdania nadmiernej ostrości w grze, a wydaje się, że powinien. Gdyby na drodze stanęła noga rywala...

10
1
36'

Wciąż bardzo groźnie wyglądają kontry Schalke. Obrona Bayernu często z dużym szczęściem wychodzi z opresji.

4
6
34'

Lewandowski korkami poorał po głowie przeciwnika. Sędzia uznał, że to był przypadek i my wierzymy, że tak właśnie było.

12
2
33'

Vidal płasko dogrywał do Muellera, ale uczynił to zbyt słabo.

8
3
31'

Leon Goretzka w polu karnym doszedł do piłki, kapitalnie ją przyjął, ale uderzył jak ksiądz proboszcz w meczu z ministrantami, wysoko ponad bramką.

10
6
30'

Guido Burgstaller wyszedł sam naprzeciwko bramkarza, arbiter po chwili przerwał akcję.

5
3
29'

Bayern przeważa, jednak nie potrafi stworzyć sobie okazji. Wszystko obiecująco wygląda do okolic pola karnego.

7
1
26'

Martinez uderzył w plecy Burgstallera, a ten złapał się za twarz. Niektórzy mają niezwykłe połączenia w układzie nerwowym.

10
4
26'

Dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Bayernu, goście ostatecznie nie zdołali oddać celnego uderzenia.

12
2
23'

Juan Bernat zwiódł rywala i znalazł się naprzeciwko bramkarza. Jednak strzał z narożnika pola bramkowego golkiper odbił nogą.

7
3
21'

Bayern wciąż w ataku, jednak kontry Schalke wyglądają bardzo groźnie.

12
2
19'

Po wrzutce z rogu z woleja potężnie uderzył Robben. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką i prawdopodobnie gdzieś jeszcze szybuje.

11
1
17'

Bayern atakował, ale został skontrowany. W końcowej fazie akcji Goretzka dograł do Kolasinaca, którego strzał kapitalnie odbił Neuer!

8
3
15'

Po dośrodkowaniu z rogu najwyżej w polu karnym wyskoczył Arturo Vidal. Piłka poszybowała metr ponad bramką.

10
3
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Naldo. Cóż za emocje! Naldo uderzył z rzutu wolnego, Neuer popełnił błąd i pod ręką przepuścił strzał! 1:1!

60
64
13'

Lewandowski po wejściu rywala trochę utyka. Tymczasem po drugiej stronie boiska Schalke wykonywać będzie rzut wolny z ok. 20 metrów.

11
3
11'

Lewandowski powinien lepiej rozegrać piłkę. Jednak Polak zagrał zbyt mocno i bramkarz przejął futbolówkę.

11
7
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Arturo Vidal. 15. bramka w sezonie "Lewego". Robben biegł z piłką wzdłuż pola karnego, stracił ją, ale po chwili odzyskał, dograł do Vidala, a ten do Lewandowskiego. Polak w sytuacji sam na sam przerzucił futbolówkę nad bramkarzem.

166
16
7'

Arjen Robben dośrodkował z prawej strony, obrońca Schalke wybił piłkę na rzut rożny. Tuż za jego plecami czaił się Robert Lewandowski.

13
3
5'

Coraz odważniej Schalke, goście mają sporo miejsca na połowie Bawarczyków i starają się to wykorzystać.

10
2
3'

I takowej goście się doczekali. Jednak Manuel Neuer wyszedł przed bramkę i odbił piłkę. Golkiper miał jednak niewielkie problemy.

11
6
2'

Od pierwszej minuty gospodarze przeważają, Schalke cofnięte, czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.