Ligue 1: 13. kolejka
19 lis 2016 17:00
90+3'

Środkiem pola karnego na przebój ruszył Ben Arfa. Osaczony przez trzech przeciwników nie przedarł się.

90'

Piłkarze pograją 4 minuty dłużej.

90'

Pewne wykonanie jedenastki. Płaski strzał w lewy róg. Bramkarz całkowicie zmylony.

Paris Saint-Germain
88'

Rzut karny dla gospodarzy! Diego przytrzymywał i przewrócił Pastore.

85'

Abdoulaye Toure za Adriena Thomassona.

wchodzi Wchodzi
Abdoulaye Toure #19
schodzi Schodzi
Adrien Thomasson #8
84'

Pastore oddał anemiczny strzał, z zatrzymaniem którego Remy Riou nie miał kłopotu.

82'

Jean-Kevin Augustin już poza boiskiem. Zastąpił go Javier Pastore.

78'

Ben Arfa faulowany w odległości około 25 metrów od bramki Nantes. Zupełnie nieudana próba Augustina.

76'

Wilfried Moimbe w miejsce Julesa Ilokiego.

Wilfried Moimbe #13
Jules Iloki #7
73'

Jese Rodriguez za Lucasa Mourę.

73'

Szansa przed FC Nantes! Olbrzymie pretensje do Bammou miał wprowadzony z ławki Aristeguieta. Wenezuelczyk stał sam przed bramką, ale nie doczekał się podania. Tymczasem jego partner zakończył akcję marnym strzałem, daleko od celu.

72'

Maxwell zacentrował z lewego skrzydła, ale zagrywał zdecydowanie zbyt głęboko.

68'

Mariusz Stępiński już poza grą. Słabego Polaka zastąpił Fernando Aristeguieta.

Fernando Aristeguieta #2
68'

Adrien Thomasson ukarany za faul na Matuidim.

FC Nantes
67'

Świetnie chciał to zrobić Verratti. W gąszczu nóg Włoch zagrał płaską, prostopadłą piłkę do której minimalnie spóźniony był Moura.

64'

Santos Silva Diego z 30 metrów posłał futbolówkę prosto w mur.

62'

Po niepewnym piąstkowaniu Trappa, z 16 metrów strzelił Adrien Thomasson... metr obok lewego słupka.

59'

Świetna okazja przed paryżanami! Kolejny raz za szybki dla rywali był Augustin. Do napastnika wybiegł bramkarz, wtedy ten wycofał piłkę na 14. metr gdzie bez przyjęcia uderzył Matuidi. Piłka zmierzała do bramki, ale na linii zatrzymał ją jeden z defensorów.

56'

Dośrodkowanie Ilokiego i strzał głową Gilleta. Piłka przeleciała nad bramką.

54'

Wreszcie szybka, kombinacyjna akcja gospodarzy. Z lewej strony pola karnego soczyście uderzył Matuidi, ale piłka trafiła w słupek!

51'

Niemrawe pierwsze minuty po przerwie.

48'

Silva podłączył się do akcji prawą stroną boiska. Był wyraźnie przytrzymywany przez Diego, ale arbiter nie zdecydował się zagwizdać.

45'

Początek II połowy.

45+1'

Zaskakujące uderzenie Bammou sprzed lewego narożnika pola karnego. Trapp miał kłopoty, ale końcami palców strącił futbolówkę nad poprzeczkę.

45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

42'

Aurier przyblokował centrę Limy i korner dla gości. Centrę przeciął Thiago Silva i było blisko gola samobójczego. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę, fantastycznie nad poprzeczką przeniósł Trapp.

38'

Od razu zaznaczył swoją obecność Ben Arfa. Otwierające podanie, po którym Augustin wyszedł sam na sam z bramkarzem. Napastnik minął Riou i skierował piłkę do pustej bramki. Gola jednak nie ma. Był ofsajd.

37'

Zmiana u gospodarzy. Hatem Ben Arfa za Angela di Marię.

36'

Unai Emery ma uwagi do przekazania. Przywołał do siebie Mottę i dzieli się swoimi obserwacjami.

35'

Bammou faulował Auriera z prawej strony boiska na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie di Marii było jednak marnej jakości.

31'

Angel di Maria skorzystał z prezentu od arbitra, od którego pleców odbiła się piłka. Argentyńczyk zauważył wysuniętego bramkarza, ale lob poszybował nad poprzeczką.

30'

Chwilowa przerwa. Bammou poturbował di Marię i ten przez jakiś czas siedział na murawie. Konieczna pomoc.

28'

Przyjezdni mają problem z prostopadłymi podaniami na Augustina. Francuz kolejny raz wbiegł między dwóch obrońców i przejął piłkę. Krótkie podanie do di Marii, a ten błyskawicznie do Moury. Płaski strzał w długi róg i dobra obrona bramkarza.

25'

Faul Verrattiego i szansa na celne dośrodkowanie dla Nantes. Dogrywał Lima, a piłkę w ekwilibrystyczny sposób uderzył Gillet. Mogliśmy być świadkami nieziemskiego trafienia, ale Trapp odbił piłkę.

22'

Liczne podania w środkowej strefie boiska. Piłkarze Paris Saint-Germain szanują piłkę.

18'

Wstrzelenie piłki w pole karne przez Matuidiego. Niepewnie na przedpolu zachował się bramkarz Nantes. Riou wypuścił piłkę z rąk, ale arbiter uznał, że był faulowany. Kontrowersyjna decyzja, zważywszy na to, że gdyby nie gwizdek na tablicy świetlnej widniałoby 2:0.

15'

Pierwszy kwadrans wyraźnie dla mistrza Francji. Gościom trudno bedzie nawiązać walkę. Mają strate do odrobienia, a problemem jest przekroczenie własnej połowy.

13'

Mamy 1:0! Gospodarze udokumentowali przewagę golem. Po prostopadłym podaniu Augustin zagrał piłkę pomiędzy nogami Diego, a nadbiegający Angel di Maria płasko uderzył w kierunku dalszego słupka.

11'

Remy Riou interweniował poza polem karnym. Odważne wyjście z bramki i Augustin musiał obejść się smakiem.

9'

Prostopadłe podanie z głębi pola, ale Lima pilnował, by Verratti nie dopadł do piłki. Dobra gra ciałem lewego obrońcy Kanarków.

6'

Drugi raz lewą stroną i drugi raz skończyło się tylko na rzucie rożnym. W decydującym momencie zablokowany został Matuidi.

3'

Lewym skrzydłem przedzierał się Moura, ale został powstrzymany przez Ilokiego. Skończyło się kornerem, po którym z piłką minął się Presnel Kimpembe.

16:21

Spotkanie poprowadzi Francois Letexier.

16:21

Serdecznie witamy. Parc des Princes w Paryżu powoli się już zapełnia. Przed nami mecz Paris Saint-Germain - FC Nantes. Grzegorz Krychowiak ponownie tylko na ławce rezerwowych. Za to w ataku gości wystąpi Mariusz Stępiński.