Primera Division: 16. kolejka
18 gru 2016 20:45
90+2'

Neymar stanął przed wyśmienitą okazją, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Roberto.

1
90'

Sędzia dodał 5 minut.

1
90'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Luis Suarez.

Piękne zwieńczenie meczu!!! Argentyńczyk zagrał do Suareza, ten z pierwszej piłki przelobował linię obrony, a akcję wykończył strzałem z powietrza Messi.

4
2
87'

Lionel Messi znów namieszał w polu karnym, ale strzelił po ziemi obok słupka.

2
85'

Barca znów przejęła inicjatywę. Gospodarze szukają jeszcze jednego gola.

1
79'

Gol! Strzelił David Lopez. Pewna zwycięstwa Barcelona odpuściła krycie i straciła gola. Po ładnej akcji z 15 metrów pod poprzeczkę uderzył David Lopez.

Espanyol Barcelona
1
3
75'
71'

Espanyol. Schodzi: Felipe Caicedo. Wchodzi: Oscar Melendo.

wchodzi Wchodzi
Oscar Melendo #30
schodzi Schodzi
1
68'

Gol! Strzelił Jordi Alba. Asystował mu Lionel Messi.

Co robi Lionel Messi?!?! Argentyńczyk wpadł między czterech (!) rywali, zostawił piłkę Albie, który mocnym strzałem podwyższył rezultat.

5
2
67'

Gol! Strzelił Luis Suarez.

2:0 po kapitalnej akcji Messiego!!! Argentyńczyk przy linii pola karnego minął trzech (!) rywali i uderzył po ziemi. Jego strzał odbił Roberto, ale na posterunku stał Luis Suarez, który dobił piłkę do siatki!

FC Barcelona
4
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Felipe Caicedo.

66'

Barcelona. Schodzi: Denis Suarez. Wchodzi: Rafinha.

63'

Barcelona kontroluje wydarzenia na boisku i nie dopuszcza Espanyolu pod własne pole karne.

61'

Neymar został wypuszczony w pole karne, ale szybciej przy piłce był golkiper Espanyolu.

57'

Niecelny strzał Neymara z dystansu.

53'

Espanyol. Schodzi: Diego Lopez. Wchodzi: Roberto.

52'

Diego Lopez doznał kontuzji kolana.

51'

Bramkarz Diego Lopez sygnalizuje, że potrzebuje zmiany! Kontuzja golkipera Espanyolu.

50'

Świetna okazja dla Barcelony! Lionel Messi kapitalnie zagrał w pole karne do Luisa Suareza, którego uderzenie obronił Diego Lopez.

1
1
48'

Lionel Messi szuka swojego gola. Argentyńczyk przy próbie strzału poślizgnął się i uderzył wyraźnie obok słupka.

1
46'

Początek drugiej połowy.

43'

FC Barcelona przyspieszyła tempo w końcówce pierwszej połowy. Defensorzy Espanyolu nie popełniają jednak błędów i nie pozwalają rywalom na oddanie strzału.

39'

Sergio Busquets wrócił do gry.

1
38'

Felipe Caicedo brutalnie zaatakował nogi Busquetsa, który potrzebuje interwencji lekarzy.

1
37'

Javi Lopez uderzył z ostrego kąta obok spojenia słupka z poprzeczką.

35'

Espanyol nie stworzył jeszcze żadnej groźnej okazji. FC Barcelona nie podkręca tempa i czyha na błyskawiczne kontry. Jedna z nich już zakończyła się bramką.

30'

Brzydkie zachowanie Busquetsa, który tak powstrzymywał Davida Lopeza, że... wsadził mu palca w oko. Stoper Espanyolu po chwili wrócił do gry.

29'

Ależ blisko drugiego gola! Neymar kapitalnie minął rywala w polu karnym, wycofał do Messiego, który uderzył tuż obok słupka.

1
1
25'

Lionel Messi uderzył z rzutu wolnego z mur Espanyolu. Barca kontroluje wydarzenia boiskowe.

1
20'

Luis Suarez ma już 11 goli w tym sezonie La Liga i wraz z Lionelem Messim przewodzi w klasyfikacji strzelców.

2
2
18'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Andres Iniesta.

Bramka dla Barcelony. Iniesta kapitalnie zagrał z własnej połowy do Luisa Suareza, który perfekcyjnie przyjął piłkę, wpadł w pole karne i uderzył obok bezradnego Diego Lopeza. 1:0!

2
1
1
16'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła źle z główki uderzył Gerard Moreno.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Aaron Martin. Piłkarze Espanyolu nie przebierają w środkach.

Aaron Martin #29
11'

Ciekawy początek, Espanyol nie ogranicza się do defensywy, a my przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku -> TUTAJ.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Pablo Piatti.

7'

Kapitalna kontra Barcy! Z własnej połowy ruszył Luis Suarez, wypuścił w uliczkę Neymara, a ten odegrał na drugą stronę pola karnego do Messiego. Argentyńczyk zamykał akcję, ale strzelił obok bramki.

5'

Pierwsze minuty dla Barcelony. Goście grają jednak bardzo uważnie w defensywie i nie dają rozwinąć skrzydeł mistrzowi.

20:15

Piłkarze wychodzą na boisko przy dźwiękach hymnu FC Barcelony.

20:15

W ostatnim czasie Espanyol spisuje się nadspodziewanie dobrze. Popularne "Papużki" nie przegrały 9 kolejnych meczów w Primera Division. Szczególnie dobrze spisuje się golkiper Diego Lopez, który w 6 ostatnich spotkaniach puścił tylko 1 gola!

20:15

7 ostatnich derbów Barcelony na Camp Nou kończyło się zwycięstwami gospodarzy ze średnią 3.1 goli na mecz.