Jose Callejon chyba chciał przepuścić piłkę do innego z kolegów. Chyba, bo ciężko stwierdzić co miał na myśli gracz Napoli.

Pogramy dodatkowe 4 minuty.

90'

Jose Callejon nie był na spalonym, jego podanie do kolegi zostało w ostatniej chwili zablokowane.

89'

Ghoulam uderzył z dystansu, ale to za mało na Skorupskiego, który mimo dwóch straconych goli prezentuje się bardzo dobrze.

87'

Drugi gol "zabił" ten mecz. Pozostaje nam już czekać na końcowy gwizdek.

84'

Pepe Reina znów wygrał pojedynek z Massimo Maccarone!

83'

Żółtą kartkę otrzymał Andres Tello.

81'

Gol! Strzelił Vlad Chiriches.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, duże tłok w polu karnym Empoli, Marek Hamsik zgrał głową, a Vlad Chiriches z bliska podwyższył prowadzenie!

80'

Dziesięć minut do końca. SSC Napoli znów odważniej w ofensywie.

78'

Napoli. Schodzi: Christian Maggio. Wchodzi: Elseid Hysaj.

76'

Skromne prowadzenie Napoli powoduje, że przyjezdni szukają szansy, nawet najbardziej przypadkowej.

74'

Pokazał nam się Piotr Zieliński, którego uderzenie nie zagroziło jednak bramce Skorupskiego.

72'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

71'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Marek Hamsik.

71'

Empoli. Schodzi: Marcel Buchel. Wchodzi: Daniele Croce.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Marcel Buchel #77
70'

Massimo Maccarone mógł zanotować wejście smoka, lecz jego uderzenie z woleja zostało zatrzymane przez skoncentrowanego Hiszpana.

69'

Poprzeczka, a następnie znakomita interwencja Reiny ratują Napoli! Ależ było blisko wyrównania!

67'

Empoli. Schodzi: Levan Mchedlidze. Wchodzi: Massimo Maccarone.

Levan Mchedlidze #9
64'

Uspokoiło nam się to spotkanie. Gra toczy się w okolicach koła środkowego.

61'

Saponara był na wyraźnym spalonym.

60'

Skorupski złapał piłkę, ale zdaniem sędziego była już ona za linią końcową. Korner dla gospodarzy.

58'

Łukasz Skorupski notuje kolejną genialną interwencję! Polak zatrzymał potężne uderzenie Jorginho! To byłby cudowny gol!

57'

Empoli zmienia taktykę. Goście nie mają czego bronić, więc chcą poszukać remisu. To może się jednak źle skończyć...

55'

Empoli. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Andres Tello.

55'

Napoli nie ma zamiaru zadowolić się jednym golem.

53'

Chorągiewka sędziego w górze - Dries Mertens na spalonym.

51'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Zblokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła trafiło do nabiegającego na dalszy słupek Mertensa, który zaskoczył odrobinę zmylonego Skorupskiego!

50'

Ghoulam wrzucił w pole karne, ale kolejny raz pewnie Skorupski. Polak długo leciał do tej piłki, to było idealne ujęcie dla fotoreporterów.

49'

Hiszpan bez większego problemu stał się posiadaczem bezpańskiej piłki po nieudanym zgraniu jednego z rywali.

48'

Empoli wywalczyło rzut rożny, może tym razem Pepe Reina będzie miał co robić?

47'

Zbyt głębokie dośrodkowanie, Łukasz Skorupski złapał piłkę.

46'

Kolejne uderzenie po stronie Napoli, to już 16 próba. Tym razem jednak wyjątkowo słaba.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

44'

Łukasz Skorupski znów ratuje swój zespół! Prostopadłe podanie do Callejona, którego strzał mógl znaleźć drogę do bramki, gdyby nie interwencja Polaka!

41'

Spodziewaliśmy się, że bramkarz Empoli będzie miał dużo praca. Po zmianie stron może być jej jeszcze więcej.

39'

Nie ma gola! Łukasz Skorupski na raty zatrzymał Lorenzo Insigne! Korner dla Napoli.

39'

Lorenzo Insigne spróbował uderzenia z rzutu wolnego - piłka przeszła wyraźnie obok bramki.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Giuseppe Bellusci.

37'

Strzał z okolic narożnika pola karnego padł łupem bezbłędnego póki co Łukasza Skorupskiego.

35'

Jak on tego nie strzelił! Jose Callejon otrzymał idealne dośrodkowanie, ale z pięciu metrów zamiast do siatki trafił w Skorupskiego!

34'

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy. Przewaga optyczna Napoli jest zdecydowana, cały czas mamy bezbramkowy remis.

33'

Odważne i co najważniejsze udane wyjście Pepe Reiny pozwolił zatrzymać kontratak gości.

32'

Dries Mertens był blisko, zabrakło kilkudziesięciu centymetrów! Piłka przeszła obok słupka bramki Skorupskiego!

31'

Empoli praktycznie nie udziela się w ataku. Z kolei Napoli coraz bardziej chce otworzyć wynik.

29'

Jose Callejon zagrał na pamięć, ale jeden z jego kolegów nie poszedł za akcją.

28'

Lorenzo Insigne uderzył mocno z dystansu, obok bramki Skorupskiego. Była to bardzo desperacka próba.

26'

Dries Mertens został złapany na spalonym.

24'

Piotr Zieliński faulowany. Reprezentant Polski wydał z siebie głośny krzyk, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

22'

Po centrze Jose Callejona Łukasza Skorupskiego strzałem głową próbował zaskoczyć ustawiony plecami do bramki Mertens.

21'

Faouzi Ghoulam trafił w mur, będzie jeszcze rzut rożny.

21'

Rośnie przewaga SSC Napoli. Przed miejscowymi teraz okazja z rzutu wolnego.

20'

Uderzenie Josea Callejona podbite przez jednego z obrońców, a następnie przechwycone przez czujnego Skorupskiego.

19'

Piotr Zieliński traci piłkę w okolicach pola karnego przeciwnika. Wydaje się, że Polak dostał podanie trochę za plecy.

18'

Nerwowe zachowanie defensorów gości, tym razem korner dla Napoli.

17'

Pierwsza centra zblokowana, druga wyraźnie przeciągnięta.

16'

Empoli wywalczyło rzut rożny.

15'

Po chwili prosta strata Empoli, lecz miejscowi atakując dwójką piłkarzy nie zdołali stworzyć zagrożenia.

14'

Kalidou Koulibaly uderzył sprzed pola karnego. Ta próba nie mogła jednak zaskoczyć Łukasza Skorupskiego.

12'

Dośrodkowanie w pole karne, blisko dojścia do piłki był Jose Callejon! Byłoby naprawdę gorąco.

11'

Gospodarze próbowali przycisnąć, ale z wysokiego pressingu niewiele wyszło, ponieważ przyjezdni świetnie przenieśli ciężar gry na połowę rywala.

8'

Futbolówka trafiła do Lorenzo Insigne. Dwa strzały, oba zablokowane przez defensorów Empoli.

7'

Empoli stara się spokojnie rozgrywać piłkę. Wszystko skończyło się stratą i kontratakiem Napoli...

5'

Dośrodkowanie w pole karne, z którego jednak nic nie będzie. Piłke do gry wprowadzi Pepe Reina.

4'

Będzie okazja dla Empoli po tym jak w okolicach pola karnego gospodarzy faulowany był Manuel Pucciarelli.

4'

Allan zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Łukasza Skorupskiego.

3'

Pierwsze minuty spokojne. Trwa tzw. badanie sił. Po ustawieniu gości można już jednak odgadnąć, że ich głównym celem jest zamurować bramkę.