Liga Mistrzów: Grupa A
19 paź 2016 20:45
90+3'

Gol! Strzelił Edinson Cavani.

Mocne uderzenie w środek bramki z 11. metra i Urus przypieczęstował wiktorię swojego zespołu.

Paris Saint-Germain
90+2'

Będzie rzut karny dla Paris Saint-Germain. Sędzia wskazał na 11. metr po faulu na Edinsonie Cavanim i napastnik szykuje się już, by samemu wymierzyć sprawiedliwość.

90+1'

Jeszcze jedna szansa dla faworyta i Tomas Vaclik zatrzymał w sytuacji sam na sam zmiennika Hatema Ben Arfę!

90'

Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu.

88'

Kilka minut i paryżanie będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa. FC Basel nie ma już w sobie entuzjazmu, by spróbować jeszcze jednego szturmu.

87'

Poszybowało dośrodkowanie w pole karne Paris Saint-Germain. Thiago Silva oraz Marquinhos mieli futbolówkę oraz rywali pod kontrolą.

86'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Jese Rodriguez.

85'

Polak na boisku i ma spokojnie porządkować sytuację w środku pola. Na razie Adrien Rabiot pognał do przodu i jego podanie zostało przecięte w ostatnim momencie.

81'

PSG. Schodzi: Lucas Moura. Wchodzi: Hatem Ben Arfa.

80'

Podanie Angela di Marii zostało zablokowane w ostatnim momencie. Niedosyt na trybunach, ponieważ na futbolówkę czekali dwaj piłkarze w polu bramkowym.

78'

Basel. Schodzi: Geoffroy Serey Die. Wchodzi: Marc Janko.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Geoffroy Serey Die #6
77'

Spokojne podania paryżan w centrum boiska, a rozgoryczeni piłkarze ze Szwajcarii stosują pressing na słowo honoru.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Michael Lang.

72'

Unai Emery nie zmienia piłkarzy w jedenastce. Po rozmowie w szatni jego drużyna wygląda lepiej, a na dodatek ma szczęście po pudłach FC Basel.

70'

Basel. Schodzi: Matias Delgado. Wchodzi: Luca Zuffi.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Steffen.

65'

Kolejny słupek! Marek Suchy nie trafił do bramki Paris Saint-Germain po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niesamowicie pudłują goście.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot.

62'

Gol! Strzelił Lucas Moura.

Zbyt krótko wybite dośrodkowanie i Lucas Moura uderzył z półdystansu płasko na 2:0. To może być decydujący cios w tym pojedynku.

1
61'

Basel. Schodzi: Seydou Doumbia. Wchodzi: Andraz Sporar.

Andraz Sporar #9
59'

Nabrali pewności siebie koledzy Grzegorza Krychowiaka i kwadrans po przerwie był najlepszy w ich wykonaniu.

57'

Bardzo niebezpieczne dośrodkowanie Michaela Langa, ale tym razem poradzili sobie bez problemu defensorzy z Paryża.

54'

Renato Steffen nie potrafi wstrzelić się od początku spotkania. Tym razem uderzenie pomocnika z okolic narożnika pola karnego poszybowało wysoko nad poprzeczką.

52'

Serge Aurier zatrzymany w ostatnim momencie przed dośrodkowaniem. Był jeszcze korner, po którym Lucas Moura uderzył w stopera FC Basel.

50'

Nawet Lucas Moura cofnął się pod własne pole karne, by pomóc partnerom uciec spod wysokiego pressingu FC Basel. Misja wykonana.

48'

Jeszcze raz zaatakował Edinson Cavani i nie może się pogodzić z tym, że sędzia nie podyktował rzutu karnego po jego kontakcie z Ederem Alvarezem Balantą.

47'

Edinson Cavani zapolował na dośrodkowanie z rzutu wolnego, zbiegł na krótki słupek i główkował tuż obok bramki FC Basel.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Doliczona minuta.

42'

Skuteczność i jeszcze raz skuteczność paryżan góruje na razie nad zawodnością FC Basel. Teraz Szwajcarzy muszą zorganizować się do ataku.

40'

Gol! Strzelił Angel di Maria. Asystował mu Edinson Cavani.

Przyspieszyli gospodarze i w efekcie prowadzą! Składna wymiana podań na lewym skrzydle zakończyła się dośrodkowaniem Serge'a Auriera w kierunku Edinsona Cavaniego. Urus szczęśliwie zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Angela di Marii, którego potężne uderzenie z półdystansu wpadło do bramki.

1
36'

Jakby na zawołanie Seydou Doumbia strzelił z bliska w słupek, a błyskawiczna odpowiedź Adriena Rabiota po przeciwnej stronie boiska została zatrzymana dopiero przez Tomasa Vaclika!

34'

Od 11. minuty drużyny nie miały stuprocentowej sytuacji podbramkowej, co nie świadczy dobrze o jakości widowiska.

32'

Akcja dwójkowa Angel di Maria i Layvin Kurzawa została przerwana przez obrońcę w białym stroju. Mistrz Francji ma jeszcze wrzut z autu.

30'

Nerwowe komendy trenera Unai Emery przyniosły skutek w postaci akcji Lucasa Moury z Angelem Di Marią. Argentyńczyk strzelił nożycami metr obok bramki FC Basel!

27'

Płasko, po ziemi, obok słupka huknął zza linii 16. metra Adrien Rabiot.

26'

Męczą się w ataku pozycyjnym piłkarze Paris Saint-Germain. W zasadzie tylko pierwsze minuty w ich wykonaniu były błyskotliwe.

24'

Renato Steffen zbiegł ze skrzydła do środka pola i zdecydował się na strzał z dystansu. Tym razem idea, a tym bardziej wykonanie były złe.

22'

Serge Aurier pracował mocno na żółtą kartkę i sędzia był pobłażliwy, że nie upomniał defensora za bezczelną próbę wymuszenia rzutu karnego.

20'

Seydou Doumbia i Birkir Bjarnason nabiegali na płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła. Tym razem szybszy defensor Paris Saint-Germain, więc tylko korner.

17'

Eder Alvarez Balanta umiejętnie zablokował przeciwnika, który po chwili razem z piłką znalazł się poza boiskiem. Od bramki Tomas Vaclik.

14'

Dobrze bronią piłkarze z Bazylei i praktycznie nie wpuszczają faworytów we własne pole karne. Muszą przyspieszyć swoje akcje gracze Paris Saint-Germain.

12'

Marco Verratti odpowiedział Szwajcarom uderzeniem zza linii pola karnego nad poprzeczką bramki Tomasa Vaclika.

11'

Kapitalny wypad FC Basel i to powinno być 0:1! Renato Steffen przegrał pojedynek sam na sam z Alphonse'm Areolą, a po chwili Seydou Doumbia nie trafił w odsłonięte 80 procent bramki.

9'

Paris Saint-Germain wróciło do rozgrywania piłki. Podanie w pole karne do Edinsona Cavaniego i w ostatnim momencie goście wytrącili Urusa z rytmu.

7'

Widać, że stałe fragmenty mogą być silną bronią FC Basel w Paryżu. Atakowali gospodarze, ale to Szwajcarzy byli blisko zdobycia gola.

5'

Pierwszy rzut rożny dla FC Basel. Dośrodkowanie zgrane w pole bramkowe do Birkira Bjarnasona, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce! Poważne ostrzeżenie dla Paris Saint-Germain.

5'

Niezmiennie w posiadaniu piłki drużyna ze stolicy Francji. Z trudem neutralizują te ataki rywale.

3'

Angel di Maria wystartował do podania z głębi pola. Sędzia asystent przerwał rajd Argentyńczyka i zasygnalizował spalonego.

2'

W rozegraniu będący w granatowych strojach piłkarze Paris Saint-Germain, a FC Basel w białych trykotach przyjmuje rywali na własnej połowie.

20:04

W oczekiwaniu na widowisko.

20:04

Grzegorz Krychowiak zacznie na ławce rezerwowych mecz z FC Basel w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jego klub Paris Saint-Germain zagra po raz pierwszy w historii z zespołem ze Szwajcarii.