Liga Mistrzów: Grupa A
01 lis 2016 20:45
90+3'

Angel di Maria przegrał pojedynek oko w oko z Vaclikiem. Dobra obrona bramkarza.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

Gol! Strzelił Thomas Meunier. Asystował mu Adrien Rabiot.

Piękny strzał wolejem z 18 metrów! Imponujące uderzenie prawą nogą!

Paris Saint-Germain
88'

Żółtą kartkę otrzymał Layvin Kurzawa. Nieumyślne uderzenie kolanem.

87'

Piłka meczowa dla FC Basel. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Krychowiak przedłużył piłkę głową, a na dalszym słupku akcję zamykał Marc Janko. Zabrakło centymetrów.

86'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti. Faul na Steffenie.

84'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

FC Basel w dziesiątkę! Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Serey Die. Za faul na Verrattim.

83'

PSG. Schodzi: Lucas Moura. Wchodzi: Jese Rodriguez.

80'

Gospodarze uwierzyli, że można.

79'

Atomowy strzał z 25 metrów Moury! Piłka minęła liczny mur, ale Tomas Vaclik odbił ją na rzut rożny.

77'

PSG. Schodzi: Blaise Matuidi. Wchodzi: Adrien Rabiot.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Serey Die. Faul przed własnym polem karnym.

76'

Gol! Strzelił Luca Zuffi.

Piękny gol rezerwowego! Tylko on wie czy chciał strzelać czy dośrodkowywać. Nie zmienia to faktu, że piłka przelobowała Areolę.

75'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Vaclika. Na dalszy słupek wbiegał Thiago Motta, ale minął się z piłką.

73'

Ożywienie w ekipie gospodarzy za sprawą odważnej szarży Bjarnasona. Islandczyk wywalczył rzut rożny, ale centra z narożnika trafiła na głowę Krychowiaka.

72'

Środkiem pola karnego starali się przedrzeć gospodarze, ale Janko do spółki z Zuffim stracili futbolówkę.

69'

Basel. Schodzi: Omar Gaber. Wchodzi: Andraz Sporar.

wchodzi Wchodzi
Andraz Sporar #9
schodzi Schodzi
Omar Gaber #4
68'

Okres nudnawej gry. Piłka nie opuszcza środkowej strefy.

64'

Wysoki pressing i odbiór Verrattiego. Włoch wypuścił w uliczkę di Marię, ale ten uderzył zbyt anemicznie. Piłka w rękach Vaclika.

62'

Podanie na wolne pole, ale Balanta umiejętnie i zgodnie z przepisami spychał di Marię.

59'

Basel. Schodzi: Seydou Doumbia. Wchodzi: Marc Janko.

59'

Basel. Schodzi: Matias Delgado. Wchodzi: Luca Zuffi.

58'

PSG stara się podwyższyć prowadzenie. Świetnie rozegrana akcja na jeden kontakt. Kurzawa do Moury, a ten w tempo do Cavaniego. Uderzenie z ostrego kąta przyblokowali obrońcy.

55'

Przerwa w grze. Pomoc medyczna dla Gabera, który padł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem.

52'

Szybki wypad PSG. Di Maria rozprowadził piłkę na prawo do Meuniera, a ten błyskawicznie uderzył na bramkę. Piłka leciała prosto w Vaclika, więc Czech "na luzie" ją złapał.

50'

Odbiór gości na połowie rywali. Angel di Maria podaniem zewnętrzną częścią stopy szukał Cavaniego... nie znalazł.

46'

Świetna sytuacja strzelecka, a przed szansą Cavani. Urugwajczyk uderzył jednak prosto w Vaclika.

19:43

Polak zagra na pozycji stopera. Trzymamy kciuki!

46'

PSG. Schodzi: Thiago Silva. Wchodzi: Grzegorz Krychowiak. Wreszcie!

46'

Początek II połowy.

19:43

Garść statystyk...

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Steffen. Niesportowe zachowanie w stosunku do bramkarza PSG.

45'

Dośrodkowanie Steffena, ale pewnie na przedpolu spisał się Alphonse Areola.

43'

Gol! Strzelił Blaise Matuidi. Asystował mu Thomas Meunier.

Sporo przypadkowości. Po rzucie rożnym na bramkę gospodarzy strzelał Meunier, a piłka odbiła się od nóg Matuidiego i wpadła do siatki.

42'

Steffen źle się zastawiał i Kurzawa zdołał odebrać mu piłkę. Będzie korner dla gości.

38'

Centra w pole karne gości i nieporozumienie. Areola zderzył się z Silvą. Groźnie to wyglądało i konieczna jest pomoc medyczna. Thiago Silva nie podnosi się z murawy.

36'

W odpowiedzi kontra FC Basel. Gospodarze wypracowali pozycję strzałową, ale Matias Delgado skiksował.

35'

Kontra paryżan zakończona podbitym strzałem di Marii. Można było rozegrać to lepiej.

33'

Dobry pomysł di Marii, który szybko chciał się zabrać z piłką. Zastopował go jednak Balanta, choć interweniował na dość dużym ryzyku.

31'

Wysoka centra, ale gra przerwana. Doumbia przesadził z agresją przy walce o pozycję.

30'

Uderzenie z dystansu Delgado. Bedzie korner, bowiem piłka trafiła w jednego z gości i opuściła boisko.

28'

Odważne, przebojowe wejście prawym skrzydłem. Thomas Meunier poradził sobie z obrońcą i wdarł się w pole karne. Mocne wstrzelenie futbolówki na 3. metr, ale tam ofiarnym wślizgiem podanie do Cavaniego przeciął Marek Suchy.

25'

Kolejny ofsajd, tym razem z wyjściem na pozycję pospieszył się Angel di Maria.

23'

Prostopadłe podanie do Matuidiego, a ten błyskawicznie zagrał wzdłuż bramki. Cavani tylko dostawił nogę i wydawało się, że mamy otwarcie wyniku. Nic z tych rzeczy. Asystujący był na metrowym spalonym.

20'

Teraz Verratti przedarł się środkiem. Uderzenie z linii pola karnego poszybowało jednak nad spojeniem słupka z poprzeczką.

18'

Otwierające podanie do Cavaniego. Ten idealnie pokazał się na prostopadłą piłkę, ale w sytuacji sam na sam uderzył podcinką nad bramką.

15'

Okazja FC Basel! Dobre dośrodkowanie w pole karne. Z lewej strony wbiegł Matias Delgado. Kapitan mistrza Szwajcarii uderzył bez przyjęcia, ale Alphonse Areola obronił.

13'

Gospodarze czują respekt przed rywalem. Oddali pole, co nie jest najlepszym pomysłem.

10'

Ostry faul Suchego na Cavanim. Urugwajczyk utyka, ale to tylko kwestia rozbiegania. Zmiana nie będzie konieczna.

8'

Ładna dla oka "klepka" paryżan na 16. metrze, ale jeden z defensorów idealnie przeczytał zamiary rywali.

4'

Zagranie ręką jednego z gospodarzy w środkowej strefie boiska. Szybko rozegrany stały fragment i sam przed bramkarzem stanął Edinson Cavani. Silny strzał i piąstkowanie Vaclika. Po chwili okazało się, że napastnik gości był na spalonym.

1'

Długie, ale jakże precyzyjne podanie Silvy do di Marii. Argentyńczyk znalazł się w wybornej sytuacji, ale o dziwo bardzo źle przyjął piłkę.

19:43

W Bazylei rozpoczęła się rozgrzewka.

19:43

Spotkanie poprowadzi Ovidiu Hategan (Rumunia).

19:43

Na oficjalnym treningu mistrzowie Francji czarowali widowiskowymi sztuczkami. Czy podobnie będzie we wtorkowy wieczór?

19:43

Szwajcaria. Obiekt St Jakob-Park w Bazylei. To tutaj przyjechał Grzegorz Krychowiak ze swoim Paris Saint-Germain. Spekulowaliśmy, że być może Polak otrzyma szansę gry od pierwszej minuty, ale niestety...