Serie A: 16. kolejka
11 gru 2016 12:30
88'

Pozostaje już oczekiwać na końcowy gwizdek. Napoli potwierdza, że ostatnia wysoka forma nie jest dziełem przypadku.

86'

Raul Albiol przekroczył przepisy w okolicach koła środkowego.

84'

Melchiorri chciał się pokazać, ale z dobrych chęci nic nie wyszło.

82'

Ekipa Maurizio Sarriego spokojnie wymienia podania.

79'

Cagliari. Schodzi: Daniele Dessena. Wchodzi: Marco Capuano.

wchodzi Wchodzi
Marco Capuano #24
schodzi Schodzi
79'

Rzut wolny dla przyjezdnych.

77'

Dla zawodników Cagliari byłoby najlepiej, gdyby sędzia już teraz zakończył ten mecz.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Hamsik.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Daniele Dessena.

Cagliari Calcio
72'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Co za występ Mertensa! Piłka przy nodze, bezradni obrońcy i pewny strzał po ziemie daje Napoli piątego gola!

71'

Cagliari. Schodzi: Marco Borriello. Wchodzi: Federico Melchiorri.

Federico Melchiorri #9
70'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Marko Rog.

69'

Napoli gromi! Znakomite prostopadłe podanie do Mertensa, a ten mimo, że już upadał na murawę zdołał skompletować dublet!

1
68'

Marco Sau złapany na spalonym.

67'

Dries Mertens huknął z rzutu wolnego, ale niecelnie.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Simone Padoin.

64'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Hysaja.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj.

61'

Ależ zaspała defensywa gospodarzy! Dries Mertens stanął oko w oko ze Storarim, nie ma jednak czwartego gola.

59'

Marek Hamsik chyba pozazdrościł Zielińskiemu! Zapachniało jeszcze ładniejszym trafieniem!

57'

Trochę spokojniejszy fragment spotkania.

55'

Walec z Neapolu wyraźnie się rozpędził. Czy zobaczymy kolene gole?

54'

Lorenzo Insigne uderzył nad poprzeczką.

53'

Rzut wolny dla SSC Napoli.

51'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Piękna bramka Polaka! Zieliński miał trochę miejsca, przymierzył i soczystym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans golkiperowi Cagliari!

50'

Jose Callejon idealnie ruszył do piłki, nie było spalonego, ale gola również nie! To była doskonała okazja!

48'

Obraz gry po zmianie stron ciągle ten sam. Napoli nie przestaje dominować.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45+2'

Napoli szuka trzeciej bramki. Goście całkowicie dominują.

45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

45'

Gol! Strzelił Marek Hamsik.

Ależ kocioł! Najpierw Jose Callejon po strzale głową obił poprzeczkę, a znajdujący się w polu karnym Hamsik błyskawiczną dobitką podwyższył prowadzenie swojej drużyny!

1
44'

Szybko przenieśliśmy się w pole karne gospodarzy, gdzie Dries Mertens złożył się do efektownej przewrotki, to byłby piękny gol, gdyby futbolówka poszybowała trochę niżej.

44'

Centra z rzutu wolnego w kierunku Bruno Alvesa. Zbyt wysoko i grę z piątego metra wznowi Pepe Reina.

40'

Ostry fragment gry. Walka jest ważna, ale wolelibyśmy jednak oglądać trochę więcej składnych akcji.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

38'

Przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Kalidou Koulibaly. Co ciekawe, sam sobie zrobił krzywdę, walczące nieustępliwie o piłkę.

36'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella.

Nicolo Barella #18
34'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Marek Hamsik.

Mertens dopiął swego! Piłkarz Napoli odwrócił się z rywalem na plecach i mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik!

32'

Który to już mecz w tym sezonie, kiedy Napoli ma przewagę, ale nie widać tego po wyniku?

29'

Marco Storari zatrzymał strzał Mertensa. Belg ma wyraźną ochotę na zdobycie gola.

28'

W końcu jakaś szansa dla miejscowych, Simone Padoin uderzył z linii pola karnego nad bramką!

27'

Jose Callejon był na spalonym, problem w tym, że powtórka telewizyjna pokazała coś zupełnie innego.

26'

Prosta strata Hysaja. Gospodarze nie umieli jednak ruszyć z szybką kontrą.

24'

Lorenzo Insigne ładnie się złożył do strzału zza pola karnego. Futbolówka kolejny raz przeszła obok słupka.

23'

Pole karne Cagliari jest wręcz oblężone. Czy padnie w końcu gol?

21'

Dries Mertens mocno z rzutu wolnego, piłka otarła się o mur i będzie korner dla Napoli.

20'

Żółtą kartkę otrzymał Mauricio Isla.

19'

Znów Hamsik, teraz wysoko nad poprzeczką.

18'

Nie ma gola! Niesamowite! Marek Hamsik z najbliższej odległości trafił w Pisacane! Napoli powinno prowadzić!

16'

Pierwszy kwadrans za nami. Wyraźna optyczna przewaga gości. Cagliari nie potrafi się zorganizować w ofensywie.

15'

Pomocnik Napoli wrócił do gry.

14'

Zieliński kulejąc opuścił murawę, miejmy nadzieję, że będzie mógł jednak kontynuować spotkanie.

13'

Piotr Zieliński mocno odczuł zdecydowane wejście Marco Borriello. Polak leży na murawie, oby to nic poważnego...

11'

Bardzo długo wymieniali podania podopieczni Maurizio Sarriego. Wszystko niecelnym uderzeniem zakończył Dries Mertens.

9'

Sau złapany na spalonym.

8'

Tym razem z dalszej odległości poszukał szczęścia Piotr Zieliński! Strzał reprezentanta Polski odchodził jednak od bramki miejscowych.

7'

Jose Callejon! Odważne uderzenie sprzed pola karnego, futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

6'

Wydawało się, że Jorginho popełnił fatalny błąd, który skończy się groźną kontrą Cagliari. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia zawodnika gospodarzy.

6'

Piotr Zieliński w kierunku Insinge. Będziemy mieli rzut rożny dla Napoli.

4'

Ładne górne podanie do Lorenzo Insigne, lecz ten wycofał nie w tempo i przyjezdni stracili piłkę.

2'

Źle rozegrali ten stały fragment gry zawodnicy Napoli. Arbiter liniowy dopatrzył się spalonego.

1'

Dries Mertens faulowany. Wcześniej sytuacyjne uderzenie z dystansu oddał jeden z gospodarzy - Pepe Reina nie miał problemów z interwencją.