Gospodarze zerwali się do ataków. Czy zdołają doprowadzić do remisu?

Aż pięć minut dodatkowego czasu gry w Genui.

ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marco Parolo.

89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patrick Schick. Bramka kontaktowa! Schick oddał mocny strzał z 25 metrów i piłka wpadła do bramki przy słupku. Strakosha zupełnie zaskoczony.

Sampdoria Genua
87'

Sampdoria momentami zamyka Lazio wokół pola karnego, ale bije głową w mur. Teraz niecelnie strzelał Fabio Quagliarella.

82'

W całkiem niezłej sytuacji znalazł się Fabio Quagliarella, ale nie uderzył wystarczająco mocno, by zaskoczyć Strakoshę.

80'

Niecelny strzał z dystansu oddał Torreira. Nie mają pomysłu zawodnicy Sampdorii na stworzenie klarownej sytuacji.

74'

Wallace przyjął na głowę potężny strzał Muriela i konieczna jest pomoc lekarska.

72'

Mocny, płaski strzał Quagliarelli z rzutu wolnego z 18 metrów. Strakosha z trudem złapał piłkę!

72'

Żółtą kartkę otrzymał Wallace.

Lazio Rzym
71'

Kapitalny kontratak Lazio! Keita zagrał idealnie w tempo do Immobile, ten wyprzedził obrońców, po czym uderzył obok słupka bramki.

69'

W ataku Sampdorii pokazał się Dennis Praet. Belg minął dwóch rywali, po czym oddał strzał obok słupka.

68'

Obiecującą akcję Lazio Felipe Anderson zakończył dośrodkowaniem w ręce Puggioniego.

65'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Lucas Biglia. Wchodzi: Balde Diao Keita.

64'

Puggioni odważnym wyjściem z bramki uratował Sampdorię przed nadbiegającym Ciro Immobile.

62'

Podopieczni Marco Giampaolo wciąż są bezradni w ataku. Coraz więcej wskazuje na zwycięstwo Lazio.

61'

Ryzykowna interwencja Wallace'a we własnym polu karnym. Arbiter nie dopatrzył się faulu.

60'

Biglia doznał urazu i musiał opuścić boisko, by zostać opatrzonym.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Biglia.

56'
ZMIANA
55'

Ofensywnie usposobiona jest Sampdoria w II połowie, ale na razie nie wynika z tego zagrożenie dla Marchettiego.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Vasco Regini.

52'

Efektowna akcja Andersona, który zakończył ją kąśliwym strzałem. Puggioni z trudem odbił piłkę.

49'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Linettym otrzymał Stefan Radu.

48'

Groźnie strzelał Luis Muriel, ale nie trafił w światło bramki, a poza tym znajdował się na ofsajdzie.

46'

Początek II połowy.

1
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Parolo. Już 2:0! Anderson ponownie dośrodkował z prawej strony boiska, a niekryty Parolo wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Świetna końcówka I połowy w wykonaniu rzymian.

1
43'

Kapitalna parada Puggioniego po strzale Immobile z kilku metrów. Drugi gol dla Lazio wisiał na włosku!

40'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić. Lazio na prowadzeniu! Anderson ograł na skrzydle Linettego, dośrodkował na 4. metr, gdzie Milinković-Savić wygrał pojedynek powietrzny i strzałem głową otworzył wynik.

39'

Milinković-Savić wbiegał z piłką w pole karne, ale czysto powstrzymał go dobrze ustawiony Pereira.

35'

Pojedynek Puggioniego z Luliciem w polu karnym. Obronną ręką wyszedł z niego bramkarz Sampdorii.

31'

Ponownie nieco więcej z gry ma Lazio. Cóż z tego, skoro brakuje okazji strzeleckich.

28'

Lulić zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w niezłej sytuacji. Ostatecznie Puggioni w ogóle nie musiał interweniować.

25'

Mnóstwo walki w strefie środkowej boiska, a stuprocentowej sytuacji nie miała jeszcze żadna z drużyn.

22'

Groźna próba Fernandesa, jednak bramkarz Lazio był świetnie ustawiony i złapał piłkę.

21'

Płaskie dośrodkowanie Andersona padło łupem czujnego Puggioniego.

18'

Lepszy okres Sampdorii, która przeniosła ciężar gry na połowę rzymian.

15'

To mógł być gol otwierający wynik! Po dośrodkowaniu w pole karne na czystej pozycji znalazł się Ciro Immobile, jednak główkował w sam środek bramki i nie pokonał Puggioniego.

13'

Bezbłędnie gra na razie defensywa Sampdorii. Lazio podjęło już wiele prób, ale nie zagroziło Puggioniemu.

10'

Pokazał się Karol Linetty, który oddał strzał z ponad 20 metrów. Marchetti zdołał złapać piłkę.

10'

Obrońcy Lazio z największym trudem powstrzymali Muriela, który szarżował w polu karnym.

8'

Pierwsze minuty nie dostarczyły kibicom zbyt wielu wrażeń. Gra toczy się w strefie środkowej.

5'

Pierwsza interwencja Puggioniego, do której dośrodkowaniem zmusił go Dusan Basta.

3'

Inicjatywa po stronie Lazio w początkowym fragmentach spotkania.

20:16

Sampdoria ma do Lazio 6 punktów straty i zajmuje 9. pozycję w tabeli.

20:16

Karol Linetty wystąpi w podstawowym składzie. Przed tygodniem zaczął mecz na ławce rezerwowych (2:0 z Torino).