Serie A: 18. kolejka
21 gru 2016 20:45
90+2'

Nie mają już wigoru piłkarze Lazio Rzym. Leniwie podają sobie piłkę w okolicy koła środkowego i to jest wyczekiwanie na koniec przegranego meczu.

90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

85'

Ponowienie dośrodkowania i Samir Handanović nie ryzykował, a wybił piłkę na korner. Gola honorowego dla Lazio Rzym próbowali zdobyć Balde Diao Keita oraz Ciro Immobile.

83'

Lazio. Schodzi: Lucas Biglia. Wchodzi: Danilo Cataldi.

80'

Wymieniają podania gospodarze i już bez pośpiechu szukają sposobu na zdobycie czwartego gola! Mauro Icardi sprytnie dziobnął piłkę w słupek po odwróceniu się z nią w polu karnym.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Miranda.

Inter Mediolan
76'

Wybór lepszego zespołu w drugiej połowie jest oczywisty. Lazio Rzym nie stwarza niebezpiecznych sytuacji podbramkowych mimo ofensywnych zmian. Strzały czy dośrodkowania gości kontroluje Samir Handanović.

74'

Inter. Schodzi: Ever Banega. Wchodzi: Rodrigo Palacio.

68'

Kolejne akcje Interu Mediolan. Na niewiele zdała się pierwsza zmiana trenera Simone Inzaghiego i za moment przeprowadzi następną.

65'

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Ever Banega.

To już chyba nokaut! Lazio Rzym jest liczone. Mauro Icardi urwał się obrońcom i strzelił po płaskim podaniu Evera Banegi z rzutu wolnego. Inter Mediolan miał ten schemat przećwiczony. Federico Marchetti nie sparował piłki, którą miał na prawej dłoni i zrobiło się 3:0.

63'

Żółtą kartkę otrzymał Senad Lulić.

61'

Federico Marchetti złapał piłkę po wrzutce Evera Banegi. Tym razem autor pierwszego gola w tym spotkaniu zameldował się na lewym skrzydle.

59'

Lazio. Schodzi: Patric. Wchodzi: Balde Diao Keita.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Ansaldi.

56'

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Danilo D'Ambrosio.

Zabójcze dwie minuty dla Lazio Rzym! Trudno będzie podnieść się po tych ciosach. Mauro Icardi strzelił na 2:0 precyzyjnie głową po dośrodkowaniu Danilo D'Ambrosio spod prawej chorągiewki boiska!

54'

Gol! Strzelił Ever Banega.

Pomocnik Interu Mediolan wygrał przebitkę przed polem karnym Lazio Rzym i nie zastanawiał się długo! Kapitalne uderzenie z ponad 20 metrów w okienko bramki na 1:0!

53'

Mauro Icardi sam przed bramką Lazio Rzym. Na dodatek miał przy sobie piłkę. Wielki pech napastnika Interu Mediolan, że akurat leżał na łopatkach.

49'

Vanja Milinković-Savić nawet nie protestował. Był świadony, że Cristian Ansaldi zatrzymał go w obrębie szesnastki zgodnie z przepisami piłkarskimi.

47'

Efektownie zaczyna Inter Mediolan. Geoffrey Kondogbia dostał owację za drybling w środku pola, a po chwili Ivan Perisić nieomal oddał strzał po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

20:06

Na gole trzeba poczekać do drugiej części meczu.

43'

Niebezpiecznie próbowali zakończyć centrę z narożnika boiska Ever Banega oraz Marcelo Brozović. Ostatecznie piłka poszybowała nad poprzeczką Lazio Rzym.

41'

Ostatnie minuty przed przerwą i wciąż bezbramkowo w Mediolanie. Za moment gospodarze będą mieć następną szansę na zmianę wyniku po dośodkowaniu z rzutu wolnego. Faulował Senad Lulić.

39'

Dwie wrzutki ze stałego fragmentu Interu Mediolan. Zarówno po rzucie wolnym, jak i po rożnym poradzili sobie obrońcy w białych strojach.

37'

Felipe Anderson zaatakował bezpardonowo Antonio Candrevę. Wydawało się, że sędzia nie gwizdnie faulu, a jednak po chwili zdecydował się przerwać grę.

35'

Mało walki w centrum boiska. Piłkarze stawiają na szybkie wyprowadzenie piłki. Przed momentem żaden nie przeciął dośrodkowania Cristiana Ansaldiego.

31'

Pierwsze niezłe uderzenia Interu Mediolan. Federico Marchetti ustawił się idealnie i złapał strzały Marcelo Brozovicia i Evera Banegi. Szczególnie były zawodnik Sevilla FC miał dobrą pozycję.

29'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sędzia zasygnalizował faul Mauro Icardiego, więc piłka została przyznana broniącym w tej sytuacji rzymianom.

26'

Kolejna szansa podbramkowa Lazio Rzym! Samir Handanović wytrzymał do końca na nogach i zatrzymał strzał Felipe Andersona. Ofensywny pomocnik obiegł obrońców i mierzył z kilkunastu metrów. Tylko korner dla gości.

24'

Świetnie oswobodził się Ciro Immobile i wystartował do prostopadłego podania. Nie miał możliwości oddania strzału, więc zdecydował się na płaskie dośrodkowanie. W polu karnym Interu Mediolan interweniował Danilo D'Ambrosio.

22'

Coraz lepsi są rzymianie w Mediolanie, natomiast Inter nie zagroził ostatnio przyjezdnym. Federico Marchetti przygląda się wydarzeniom z dystansu.

19'

Pierwsza interwencja Samira Handanovicia. Bramkarz Interu Mediolan sparował futbolówkę do boku po uderzeniu Ciro Immobile, który nawet nie przyjmował piłki, a natychmiast spróbował trafić po podaniu Felipe Andersona.

18'

Niebezpiecznie podał Geoffrey Kondogbia do Samira Handanovicia, choć w pobliżu było kilku zawodników Lazio Rzym. Na szczęścia dla defensora Interu Mediolan bramkarz poradził sobie w opresji.

16'

Od bramki Federico Marchetti, ale jego partnerzy z przednich formacji nie potrafili wygrać walki o górną piłkę i ta trafiła ponownie w posiadanie Interu Mediolan.

13'

Wyrównany początek meczu. Obie drużyny zagościły już w polu karnym przeciwnika. Dotychczas bez niebezpiecznego strzału, ale niebawem bloki defensywne powinny się rozluźnić.

11'

Patric, który wskoczył do podstawowego składu Lazio Rzym w ostatnim momencie, ma problem z upilnowaniem Ivana Perisicia. Następne dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole bramkowe gości.

9'

Szybko przeniosła się piłka pod przeciwną bramkę, gdzie Mauro Icardi polował na wrzutkę Ivana Perisicia. Niewiele zabrakło, by napastnik Interu Mediolan oddał strzał z bliska do bramki Lazio Rzym.

7'

Dośrodkowanie na drugi słupek w kierunku Senada Lulicia. Sytuację Interu Mediolan ratował Geoffrey Kondogbia, który wybił futbolówkę na korner.

5'

Odpowiedź zawodników w białych strojach z błękitnymi akcentami. Sergej Milinković-Savić nie znalazł miejsca do strzału i piłka padła łupem gospodarzy.

3'

Podanie za plecy obrońców Lazio Rzym, a tam Federico Marchetti nie porozumiał się z defensorem i nieoczekiwanie zrobiło się bardzo gorąco.

Kto wygra mecz?
Lazio Rzym
20:06

Pojedynek Interu z Lazio Rzym to jedyny zaplanowany na środę w Serie A. Na Stadio Giuseppe Meazza San Siro w Mediolanie trwa rozgrzewka.

20:06

Lazio Rzym ma jeszcze szansę być na podium Serie A na przełomie roku. Jeżeli zdobędzie komplet punktów w Mediolanie zostanie wiceliderem i będzie oczekiwać na wyniki innych drużyn z czołówki.