Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Pełna kontrola faworyta. Być może zaprezentuje jeszcze kibicom jakąś ciekawą akcję, a może zatrzyma fajerwerki na spotkanie z Realem Madryt.

5
2
85'

W posiadaniu piłki Genoa CFC, ale dobre wrażenie, które pozostawiła po pierwszej połowie, zamienia się we wspomnienie. Po trafieniu Piotra Zielińskiego rywale nie zagrozili Pepe Reinie.

2
1
81'

Eugenio Lamanna przesunął się na czas na linii bramkowej i odbił strzał Faouziego Ghoulama. Wiele było w tym meczu pojedynków wspomnianych zawodników.

1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Burdisso.

1
1
78'
ZMIANA
77'

Rezerwowy Marko Rog próbował dostarczyć piłkę dobrze ustawionemu Driesowi Mertensowi. Przeczytali to wszystko zawodnicy w granatowo-bordowych strojach.

3
75'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Allan.

5
3
74'
ZMIANA
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Emanuele Giaccherini. Asystował mu Dries Mertens.

Szybki wypad SSC Napoli kończy się drugim golem, po którym Genoa CFC już raczej się nie podniesie. Ponownie w centrum wydarzeń Dries Mertens. Napastnik sprzątnął piłkę sprzed nosa przeciwnika i wystawił Emanuele Giaccheriniemu. Włochowi pozostało trafić do siatki z bliska!

67'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Orban.

1
65'

Przyjezdni wycofali piłkę głęboko do Eugenio Lamanny. Teraz to oni muszą atakować i szukać wyrównania, a SSC Napoli może obserwować starania Genoa CFC.

1
3
61'

Eugenio Lamanna wyciągnął się i efektowną interwencją zatrzymał uderzenie Lorenzo Insigne, które oddał po solowym rajdzie w pole karne Genoa CFC! Zapachniało drugim golem.

1
1
58'
ZMIANA
58'

Piotr Zieliński na razie bohaterem wieczoru w Neapolu.

10
2
56'

Bramka przewagi to nie jest jeszcze bezpieczna zaliczka. Genoa CFC odpowiedziała atakiem i miała czwarty rzut rożny w tym pojedynku.

3
54'

To po akcji Driesa Mertensa obrońcy wybili piłkę prosto pod nogi Piotra Zielińskiego. Belg ponownie wpadł w pole karne i wywalczył korner dla SSC Napoli.

1
3
52'

W ostatnich trzech kolejkach Piotr Zieliński zdobył lub asystował przy czterech golach SSC Napoli.

23
1
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Trafienie Polaka w Neapolu! Piotr Zieliński przełamał impas strzelecki gospodarzy. Zbyt krótko wybita piłka trafiła do idealnie ustawionego pomocnika, który przymierzył z półdystansu w narożnik bramki Eugenio Lamanny. Po tym trafieniu będzie łatwiej SSC Napoli!

163
1
47'

Dries Mertens zakręcił defensorem i próbował zagrozić Eugenio Lamannie płaskim uderzeniem. Za długo składał się wicelider klasyfikacji strzelców Serie A i trafił w przeciwnika.

2
3
46'

Gra wznowiona po przerwie.

2
1
Czy SSC Napoli sforsuje defensywę Genoa CFC po przerwie?

1
45'

1
45'

Najpewniej ostatnia szansa na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Rozpędził się Lorenzo Insigne i czubkiem buta trącił piłkę w kierunku drugiego słupka. Eugenio Lamanna miał szczęście, że Lorenzo Insigne spudłował.

2
43'

Nicolas Burdisso był do końca obok Piotra Zielińskiego i nie pozwolił Polakowi na podanie. Tylko rzut rożny po interwencji doświadczonego defensora Genoa CFC.

1
41'

Już dwóch zmian musiał dokonać trener przyjezdnych. Jego pole manewru po przerwie będzie ograniczone, ale może z optymizmem spoglądać na grę swojego zespołu.

39'
ZMIANA

Genoa. Schodzi: Miguel Veloso. Wchodzi: Danilo Cataldi.

36'

Eugenio Lamanna musiał być skoncentrowany, ponieważ futbolówka, po uderzeniu Lorenzo Insigne sprzed pola karnego, szybowała pod poprzeczkę. Golkiper Genoa CFC odbił ją na korner.

1
34'

Marek Hamsik zapolował na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Było gęsto w polu karnym Genoa CFC i walkę o piłkę wygrali ostatecznie broniący.

1
33'

Pięknie złożył się do strzału z powietrza Kalidou Koulibaly! Schował się między stoperami Genoa CFC i uderzył nożycami po dośrodkowaniu z lewej strony. Zabrakło niewiele!

2
1
30'

Na prawym skrzydle rozpędził się Emanuele Giaccherini. Płaskie dośrodkowanie ofensywnego piłkarza zostało wybite przez stopera Genoa CFC. Bije brawo swojemu defensorowi Eugenio Lamanna.

2
14
28'

Podeszli wyżej podopieczni Maurizio Sarriego i zepchnęli jedenastu przeciwników w okolicę własnego pola karnego. Rozegranie zostało jednak zakończone złym dośrodkowaniem Lorenzo Insigne.

2
1
25'

Niewiele soczystych uderzeń w tym spotkaniu. Będąc dokładnym SSC Napoli oddało zero, a przyjezdni zaledwie jedno celne.

1
1
22'

Rzut rożny mieli również zawodnicy SSC Napoli i musiał interweniować Eugenio Lamanna. Najbliżej piłki był Faouzi Ghoulam, który przy okazji stałego fragmentu wybrał się w szesnatkę przeciwnika.

3
20'

Po wymuszonej kontuzją zmianie piłkarze Genoa CFC nie stracili impetu. Piłka wrzucona za linię obrońców SSC Napoli trafiła do Giovanniego Simeone, po którego strzale był rykoszet i rzut rożny.

1
2
19'
ZMIANA
17'

Futbolówka wycofana w okolicę narożnika pola karnego do Marka Hamsika. Dośrodkowanie Słowaka w kierunku Driesa Mertensa nie przeszło przez gęsto ustawionych defensorów Genoa CFC.

1
1
15'

Raffaele Palladino był na skraju pola karnego, ale nie wymanewrował Raula Albiola. Tylko korner dla Genoa CFC, po którym nie było zagrożenia dla Pepe Reiny.

1
13'

Nieudane rozegranie piłki w centrum boiska. SSC Napoli nie wiedziało jak przetransportować futbolówkę w pole karne aż wykopało ją za linię boczną.

1
10'

SSC Napoli wpadło w pole karne Genoa CFC. Gospodarze domagali się jedenastki po ostrym ataku na Emanuele Giaccheriniego. Dubler Jose Callejona nie upadł jednak wystarczająco przekonująco.

1
7'

Prawie nieustannie w posiadaniu piłki Genoa CFC, co jest pewnym zaskoczeniem. SSC Napoli szybko pozbywa się futbolówki i jeszcze nie narzuciło swoich warunków przyjezdnym.

1
5'

Zadrżały serca kibiców SSC Napoli, ponieważ na boisko upadł i za mięsień złapał się Dries Mertens. Belg podniósł się z łopatek i pozostaje na murawie.

2
1
4'

Odważnie przyjezdni. Chcą zaskoczyć SSC Napoli podobnie jak zrobiło to dwie kolejki temu US Palermo. Mocne wstrzelenie, które zahamował Pepe Reina.

1
2'

Daleko poza własne pole karne wybiegł Pepe Reina i dobrze ocenił swoje możliwości przerwania podania. Piłka pozostała jednak w posiadaniu Genoa CFC i musiał jeszcze interweniować Kalidou Koulibaly.