Gol! Strzelił Łukasz Teodorczyk. Polak pewnie egzekwował rzut karny.

1
1
1
90+4'

Rzut karny dla Anderlechtu. Faulowany był jeden z graczy gospodarzy i sędzia wskazał na wapno.

1
1
90+2'

Gol! Strzelił Massimo Bruno. Asystował mu Sofiane Hanni. Kontratak Anderlechtu. Loessl najpierw obronił uderzenie Hanniego, ale przy dobitce Bruno nie miał najmniejszych szans.

Massimo Bruno #10
RSC Anderlecht
Asysta:
Sofiane Hanni #94
1
1
90'

Mecz został przedłużony o trzy minuty.

1
1
1
89'

Gol! Strzelił Łukasz Teodorczyk. Asystował mu Diego Capel. Capel zrewanżował się za nieudane podanie dokładnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Teodorczyk najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową strzelił gola. To dla niego siódmy z rzędu mecz ze zdobytą bramką.

Asysta:
Diego Capel #17
1
1
89'

Anderlecht. Schodzi: Youri Tielemans. Wchodzi: Massimo Bruno.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
88'

Kontra gospodarzy, jednak Capel fatalnie zagrał do Teodorczyka.

87'

W końcówce FSV Mainz wręcz nie schodzi z połowy rywali.

84'

Kolejna zmarnowana szansa gości. Tym razem obok bramki strzelał Cordoba.

80'

Mainz. Schodzi: Giulio Donati. Wchodzi: Levin Oztunali.

78'

Teodorczyk mógł pogrążyć FSV Mainz, ale jego strzał obronił Loessl.

76'

Goście są coraz groźniejsi w ataku i mają przewagę nad Anderlechtem. Ekipie z Moguncji brakuje jednak skuteczności.

73'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Bell.

1.FSV Mainz 05
71'

Goście znów blisko zdobycia gola, ale tym razem świetną interwencją popisał się Roef.

68'

Groźna akcja gości, ale piłka po strzale Mulliego poleciała nad poprzeczką.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Frank Acheampong.

Frank Acheampong #18
66'

Mainz. Schodzi: Suat Serdar. Wchodzi: Jairo Samperio.

Suat Serdar #45
66'

Anderlecht. Schodzi: Nicolae Stanciu. Wchodzi: Stephane Badji.

Stephane Badji #8
65'

Nieudane dośrodkowanie gości. W dodatku faulowany był jeden z obrońców Anderlechtu.

62'

Gol! Strzelił Youri Tielemans. Błąd defensywy rywali wykorzystał Tielemans. Goście po dośrodkowaniu wybili piłkę prosto pod nogi niepilnowanego Tielemansa, a ten uderzył z 20 metrów nie do obrony.

62'

Sowah odważnym wślizgiem zatrzymał akcję rywali.

59'

Kolejne dogranie w kierunku Teodorczyka, ale ten nie zdołał przejąć piłki.

56'

Anderlecht. Schodzi: Alexandru Chipciu. Wchodzi: Diego Capel.

54'

Nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Onisiwo.

52'

Daleka piłka w kierunku Teodorczyka. Polak przegrał jednak pojedynek z Bellem.

52'

Świetna interwencja Roefa, który uratował swój zespół przed stratą bramki. Bramkarz Anderlechtu zatrzymał de Blasisa.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Giulio Donati.

50'

Tym razem to Teodorczyk podawał w kierunku Chipciu, strzał Rumuna obronił Loessl.

49'

Niedokładne dogranie do Teodorczyka. Gospodarze stracili piłkę.

48'

Tielemans ucierpiał w walce o piłkę. Krótka przerwa w grze.

46'

Początek drugiej części spotkania.

44'

Groźna akcja gości, ale obrońcy Anderlechtu nie pozwolili na oddanie strzału.

40'

Gol! Strzelił Nicolae Stanciu. Asystował mu Alexandru Chipciu. Rumuński duet znów dał Anderlechtowi bramkę. Sowah przejął piłkę na swojej połowie i zainicjował akcję. Ze skrzydła Chipciu wycofał do Stanciu, a ten strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali.

40'

Cordoba zdecydował się na indywidualną akcję i był to zły pomysł. Gracz Mainz strzelił obok słupka.

37'

Onisiwo w polu karnym rywala wdał się w drybling i stracił piłkę.

35'

Malli dośrodkował z rzutu rożnego, Mbodji wybił piłkę na aut.

34'

Groźnie było pod bramką Anderlechtu. Akcja została jednak przerwana, gdyż Malli był na spalonym.

30'

Kolejny kontratak gości zatrzymany przez defensorów Anderlechtu.

27'

Zbyt mocne dogranie do znajdującego się w polu karnym Teodorczyka. Strata piłki Anderlechtu.

25'

Goście mają coraz większą przewagę, swoich szans szukają w kontratakach, ale czujnie gra defensywa gospodarzy.

23'

Bardzo nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Stanciu.

20'

Kolejny niecelny strzał Onisiwo. Tym razem uderzał on z 20. metra obok słupka.

17'

Bell sfaulował Teodorczyka. Polak zwija się z bólu, a gracz gości słownie został upomniany przez sędziego.

15'

Gol! Strzelił Pablo de Blasis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sowah wybił piłkę głową prosto pod nogi de Blasisa, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Pomógł mu jeszcze rykoszet po odbiciu od nogi Mbodjiego.

13'

Błąd w defensywie Anderlechtu nie wykorzystał Onisiwo. Gracz FSV w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił nad poprzeczką.

11'

Po dośrodkowaniu Malliego piłkę wypiąstkował bramkarz Anderlechtu.

9'

Gol! Strzelił Nicolae Stanciu. Asystował mu Alexandru Chipciu. Ależ błąd Loessla! Bramkarz gości nie upilnował krótkiego słupka. Z okolic linii autowej dośrodkował Stanciu. Dogranie było niedokładne, ale na tyle udane, że zaskoczyło golkipera gości i piłka wpadła do siatki.

8'

Po dośrodkowaniu Malliego minimalnie niecelnie głową uderzył Cordoba.

8'

Kontratak gości. Po dośrodkowaniu Onisiwo na rzut rożny piłkę wybił Mbodji.

7'

De Blasis został złapany na spalonym i akcja Anderlechtu została przerwana.

4'

Brosinski ruszył skrzydłem, dograł w pole karne, ale tam piłki nie przejął żaden z graczy FSV.

3'

Groźna akcja Anderlechtu zakończona strzałem w boczną siatkę Chipciu.

czas Start meczu
18:38

Na stadionie Anderlechtu rozbrzmiał hymn Ligi Europy. Obie drużyny są już na boisku.

18:38

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja).

18:38

Polski napastnik w tym sezonie zdobył już 13 bramek w 18 występach. 9 z nich zaliczył w lidze belgijskiej, a kolejne 4 dołożył w europejskich pucharach.

18:38

W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się Łukasz Teodorczyk.

18:38

Po trzech kolejkach sytuacja w grupie C Ligi Europy jest bardzo ciekawa. RSC Anderlecht, FSV Mainz oraz AS Saint-Etienne mają na swoim koncie po 5 punktów.