Puchar Polski: Ćwierćfinały, pierwsze mecze

Doliczone 3 minuty.

88'

To mogła być zabójcza riposta Pogoni! Z prawego skrzydła płasko dośrodkował Adam Gyurcso, ale z piłką minęli się zarówno Andrzej Sobieszczyk, jak i Łukasz Zwoliński.

88'

Poderwali się gospodarze i jeszcze próbują wyrównać. Pomagają im też żywiołowo dopingujący kibice.

84'

Gol! Strzelił Marcin Orłowski. Asystował mu Dominik Radziemski.

1:2! Radziemski minął kilku rywali, dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Orłowskiego i ten oddał lekki, ale skuteczny strzał. Źle ustawił się Słowik, w efekcie wygarnął piłkę już zza linii bramkowej.

Puszcza Niepołomice
Asysta:
Dominik Radziemski #11
1
82'

Po kontrataku dobrą okazję na 16. metrze miał Adam Gyurcso, uderzył jednak na wiwat i piłka poleciała wyraźnie nad poprzeczką.

81'

Teraz mogło być 1:2! Maciej Domański odnalazł się w dużym tłoku w polu karnym, był mocno naciskany przez Lewandowskiego, mimo to oddał strzał w krótki róg i Jakub Słowik zmuszony do sporego wysiłku.

79'

Jeszcze próbuje Puszcza, ale jej ataki są bardzo niedokładne. Wielkich emocji w końcówce raczej nie będzie.

76'

Mocne dośrodkowanie Żurka z rzutu wolnego z narożnika boiska, ale zabrakło strzału.

72'

Płasko z 21 metrów uderzył Rafał Murawski - tuż obok słupka.

71'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Marcel Kotwica.

69'

Zupełnie nieudany płaski strzał z dystansu Lewandowskiego. Piłka minęła słupek o kilka metrów.

68'

Pogoń spokojnie prowadzi atak pozycyjny na połowie rywala, niezbyt ciekawy fragment.

63'

Z dystansu metr obok słupka uderzył Marcel Kotwica.

60'

Puszcza jest bezradna, goście mają pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

57'

Puszcza. Schodzi: Longinus Uwakwe. Wchodzi: Dominik Radziemski.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
56'

Gol! Strzelił Adam Frączczak. Asystował mu Takafumi Akahoshi.

0:2! To była szybka kontra Portowców, w której Akahoshi wyłożył piłkę w polu karnym Frączczakowi i ten skierował ją do siatki płaskim uderzeniem.

53'

Teraz Longinus Uwakwe chciał przelobować Słowika uderzeniem z połowy boiska, ale bramkarz Portowców złapał piłkę.

53'

Po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego groźnie główkował Mateusz Matras i piłka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.

49'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

48'

Potężnie z ostrego kąta uderzył Kamil Łączek i Jakub Słowik odbił piłkę do boku. To był pierwszy celny strzał gospodarzy.

47'

Pogoń. Schodzi: Spas Delew. Wchodzi: Adam Gyurcso.

46'

Pogoń zaczęła w dziesiątkę. Trener Moskal dokonał zmiany, zdejmując z boiska Delewa, jednak nie wszedł na nie jeszcze Gyurcso, który ma jakiś problem ze strojem.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Kamil Łączek ładnie rozrzucił akcję na prawe skrzydło do Domańskiego, ale ten kompletnie się pogubił w dryblingu i stracił piłkę.

42'

Po koszmarnym błędzie Uwakwe, Rafał Murawski znalazł się w sytuacji sam na sam z Sobieszczykiem, zbyt długo jednak zwlekał ze strzałem i górą bramkarz Puszczy, który umiejętnie skrócił kąt. To powinno być 0:2.

41'

Łączek wyprowadził kontrę Puszczy, ale zepsuł ją niedokładnym podaniem Marcin Orłowski.

38'

Michał Czarny przeciął dośrodkowanie Nunesa z lewej strony boiska, a na piłkę w polu karnym czekał już Spas Delew.

36'

Takafumi Akahoshi zatańczył na 17. metrze, oddał strzał, ale gospodarze zdołali go zablokować.

34'

Dobre dośrodkowanie Domańskiego z rzutu wolnego z narożnika boiska, zabrakło jednak strzału i zagrożenie ostatecznie oddalił Mateusz Matras.

32'

Goście poradzili sobie z płaskim dośrodkowaniem Łączka z lewego skrzydła.

30'

Teraz szczecinianie pograli kombinacyjnie, zakończył to płaskim uderzeniem z 12 metrów Adam Frączczak i Andrzej Sobieszczyk wybił piłkę na rzut rożny.

29'

Soczyste uderzenie Orłowskiego z 16 metrów i do szczęścia zabrakło mu niewiele. Piłka minęła jednak spojenie słupka z poprzeczką.

28'

Z dystansu uderzył Ricardo Nunes, piłka skozłowała przed Sobieszczykiem, ale ten pewnie ją złapał.

26'

Portowcy spokojnie utrzymują się przy piłce, II-ligowiec ma kłopot z dojściem do czystej sytuacji.

22'

Maciej Domański zablokowany przy próbie uderzenia z 15 metrów.

21'

Gol! Strzelił Ricardo Nunes.

1:0 dla Portowców! Nunes otrzymał piłkę w polu karnym, ładnie wypracował sobie pozycję i pewnym płaskim strzałem pokonał Sobieszczyka.

Pogoń Szczecin
1
19'

Technicznie z narożnika pola karnego uderzył Domański, jednak piłka minęła bramkę Pogoni w bezpiecznej odległości.

15'

Szczecinianie zaczynają powoli przejmować inicjatywę, ale konkretów z tego nie ma żadnych.

12'

Pogoń nie forsuje tempa i bardzo wolno zbiera się do ataku.

8'

Nadal nie ma sytuacji. Puszcza na razie nie ustępuje Pogoni, ale też nie potrafi jej zagrozić.

4'

Spokojny początek, nikt jeszcze nie podejmuje ryzyka.

13:09

Portowcy wypadli zdecydowanie lepiej, bo pokonali na wyjeździe Arkę aż 3:0.

13:09

Puszcza ostatnio nie zachwyciła w II lidze, szczęśliwie remisując w meczu z niżej notowaną Wartą Poznań.