Arsenal atakuje, ale bez wiary w końcowy sukces.

Cztery minuty doliczone.

90'

Pustoszeją już trybuny na Emirates Stadium.

88'

Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził indywidualną akcję, ale stracił piłkę przed polem karnym. Wcześniej zagotowało się przed bramką Arsenalu, jednak Niles dobrze zablokował rywala.

85'

Święci mieli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Martinez pewnie chwycił piłkę na piątym metrze.

82'

W ostatnich minutach Arsenal atakuje odważniej i kibice mogą być rozczarowani, że tak późno ich ulubieńcy wzięli się do odrabiania strat.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Perez.

Arsenal FC
80'

Dobra okazja dla Arsenalu. Niles dośrodkował na piąty metr, gdzie Gibbs oddał strzał, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Yoshida.

78'

Long znalazł się sam na sam z Martinezem, ale uderzył obok bramki!

76'

Piłkarze Southampton z łatwością zablokowali strzał Ramseya.

74'

Arsenal nie wygląda dzisiaj na drużynę, która byłaby w stanie odrobić te straty.

71'

Bertrand utrudniał dojście do piłki Oxlade-Chamberlainowi i zrobił to skutecznie.

68'

Druga szansa Coquelina, tym razem z 18 metrów uderzył obok słupka.

66'

Southampton. Schodzi: Sofiane Boufal. Wchodzi: Josh Sims.

wchodzi Wchodzi
Josh Sims #39
schodzi Schodzi
64'

Arsenal. Schodzi: Carl Jenkinson. Wchodzi: Ainsley Maitland-Niles. To trzecia zmiana w Arsenalu, a więc Bielik dzisiaj nie zagra.

61'

Celny strzał Coquelina z 20 metrów, jednak za słaby, żeby pokonać bramkarza.

59'

Arsene Wenger szykuje kolejne zmiany. Na boisku ma się zameldować Alex Oxlade-Chamberlain.

57'

Virgil van Dijk ucierpiał po rzucie rożnym, ale szybko się pozbierał.

55'

Mogło być 3:0! Boufal wpadł w pole karne, oddał płaski strzał, który przeleciał tuż obok słupka. Piłka otarła się jeszcze od nogi zawodnika Kanonierów.

54'

Silny strzał Xhaki z rzutu wolnego z 30 metrów, ale z takiej odległości trudno pokonać bramkarza.

53'

Yoshida fauluje Ramseya, a ma na koncie już żółtą kartkę.

51'

Strzał z dystansu Longa i Martinez musiał się natrudzić, żeby złapać piłkę.

49'

W końcu dobra akcja Arsenalu. Ramsey otrzymał niezłe podanie na dziesiąty metr, jednak uderzył wprost w bramkarza.

47'

Bardzo lekki strzał Lucasa i bramkarz bez problemu złapał piłkę.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Dwie minuty doliczone.

45'

Zmartwiony Arsene Wenger. Nie podoba mu się gra jego drużyny.

43'

Arsenal. Schodzi: Mohamed Elneny. Wchodzi: Granit Xhaka.

42'

Elneny odniósł kontuzję i za chwilę zostanie zmieniony.

41'

Arsenal kiepsko się dzisiaj spisuje.

38'

Gol! Strzelił Ryan Bertrand. Asystował mu Sofiane Boufal. 2:0! Boufal wystawił piłkę Bertrandowi, a ten nie dał szans bramkarzowi Arsenalu płaskim strzałem z 14 metrów. Trudna sytuacja Kanonierów.

34'

Żółtą kartkę otrzymał Maya Yoshida. Kolejny faul i następna żółta kartka.

Southampton FC
33'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Iwobi.

Arsenal FC
32'

Arsenal ma problem z wykreowaniem sobie okazji strzeleckiej.

30'

Kolejny raz źle w ofensywie zagrał Jenkinson.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Elneny.

27'

Kontra Southampton, jednak Long miał obok siebie trzech rywali i stracił piłkę.

24'

Southampton rzadko wychodzi z własnej połowy, ustawione bardzo głęboko, lecz nie pozwala rywalom na zbyt wiele.

21'

Boufal i Long nie zrozumieli się i teraz wymownymi gestami mają pretensje do siebie.

19'

Jenkinson dobrze włączył się do akcji ofensywnej, ale dośrodkowanie było już kiepskie.

18'

Iwobi wpadł w pole karne i oddał strzał, ale został zablokowany.

16'

Podrażniony Arsenal atakuje bramkę Świętych.

15'

Forster wyszedł aż pod samą linię pola karnego, ale złapał piłkę i zatrzymał akcję Arsenalu.

13'

Gol! Strzelił Jordy Clasie. 1:0 dla Southampton! Centra z lewej strony i pierwszy strzał został zablokowany, ale do futbolówki dopadł Clasie i silnym uderzeniem przy słupku daje prowadzenie Świętym.

11'

Kiepskie widowisko od pierwszych minut spotkania.

7'

Arsenal długo wymienia podania, ale najczęściej w środkowej strefie boiska.

3'

Jenkinson długo zbierał się z podaniem piłki, w końcu ją stracił, ale był faulowany przy okazji.

20:28

Minuta ciszy ku czci ofiar wczorajszej katastrofy lotniczej z udziałem brazylijskiej drużyny Chapecoense.