Jupiler League
20 lis 2016 14:30
90+2'

Korner dla Anderlechtu, nawet bramkarz był w polu karnym gospodarzy. Nie ma jednak nawet strzału.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'
ZMIANA

Zmiana w Zulte: Lerager zszedł, Oulare wszedł.

wchodzi Wchodzi
Obbi Oulare #17
schodzi Schodzi
Lukas Lerager #8
89'

Anderlecht chciał wyjść z akcją, ale nie potrafił przekroczyć nawet własnej połowy.

86'

Dzisiejszy dublet Teodorczyka sprawia, że zostaje najlepszym strzelcem ligi belgijskiej.

1
1
83'

W końcu składniej zagrał Anderlecht i zaowocowało to dośrodkowaniem na piąty metr, gdzie do piłki nie doszedł Teodorczyk.

81'

Anderlecht nie potrafi stworzyć sobie dogodnej okazji strzeleckiej.

79'
ŻÓŁTA KARTKA

Tielemans ukarany żółtą kartką za faul.

RSC Anderlecht
78'
ZMIANA

Zmiana w Zulte: Cordaro zszedł, Coopman wszedł.

Sander Coopman #43
Alesandro Cordaro #29
77'

Hamalainen ukarany żółtą kartką.

Brian Hamalainen #31
SV Zulte Waregem
74'

Teodorczyk znów fauluje, chociaż nie zgadza się z decyzją arbitra.

73'
ZMIANA

Zmiana w Anderlechcie: Acheampong za Hanniego.

Frank Acheampong #18
Sofiane Hanni #94
71'

Kolejny faul Teodorczyka - tym razem w walce o piłkę na połowie Zulte.

68'

Teodorczyk udziela się także w defensywie, ale tym razem faulował rywala.

65'

Nie klei się gra Anderlechtowi w drugiej połowie.

62'

Leander Dendoncker zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, ale trafił w mur.

60'

Teodorczyk nagle zaczął kuleć, trudno odgadnąć, co się stało Polakowi. Na szczęście wszystko jest już w porządku.

59'

Zulte nabrało wiatru w żagle. Trudna sytuacja Anderlechtu, który nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

56'
ZMIANA

Zmiana w Anderlechcie: Badji za Stanciu.

Stephane Badji #8
56'

Mbodji trafił do notesu sędziego.

Kara Mbodji #4
55'

Teodorczyk był przy linii bocznej, ale ostatecznie przyszło wyrzucić mu tylko aut.

52'

Jak zareaguje Anderlecht? Goście muszą ponownie zacząć atakować - tak jak do momentu strzelenia swojej drugiej bramki.

49'
GOOOOOOL!!!

3:2 dla Zulte! Co za początek lidera! Po dośrodkowaniu w pole karne Mbaye Leye niepilnowany na siódmym metrze i głową wpakował piłkę do siatki Anderlechtu.

Mbaye Leye #9
48'

Teodorczyk wpadł w pole karne, ale nie miał za bardzo jak oddać strzału, wiec podał ją do kolegi, jednak niedokładnie.

47'
GOOOOOOL!!!

2:2! Płaski strzał Derijcka w róg, w którym nie było już bramkarza.

Timothy Derijck #6
46'

Rzut karny dla Zulte! Bram Nuytinck faulował Mbaye Leye.

46'

Początek drugiej połowy.

45+2'

Teodorczyk nie miał za bardzo komu podać i zdecydował się na strzał z 14 metrów, który przeleciał obok słupka.

45'
ZMIANA

Zmiana w Anderlechcie: kontuzjowanego Chipciu zastąpił Bruno.

42'

Gol dla Zulte? Nie, chociaż Roef mógł zagarnąć piłkę już za linii bramkowej. Przydałaby się technologia, która używana jest w Premier League. Wówczas nie byłoby żadnych wątpliwości.

41'

Anderlecht wyraźnie oddał pole gry gospodarzom. Wynik sprzyja, więc nie ma potrzeby dominowania na boisku.

38'

Zagranie w kierunku Teodorczyka, ale tym razem niedokładne.

36'

Po drugim golu Anderlecht nieco cofnął się na własną połowę.

33'

W tym momencie Anderlecht wraca na drugą pozycję i do Zulte traci dwa punkty.

31'

Łukasz Teodorczyk pierwszy raz w lidze belgijskiej strzelił więcej niż jedną bramkę w pojedynczym spotkaniu.

30'
GOOOOOOL!!!

2:1! TEODORCZYK! Chipciu nie zachował się egoistycznie i zamiast strzelać to podał do "Teo", który z sześciu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

29'

Ale się zagotowało w polu karnym gości! Gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką. Sędzia pozostał niewzruszony.

27'

Długie podanie do Teodorczyka, Polak dobrze się zachował i wywalczył aut.

26'

Bram Nuytinck wybił piłkę na rzut rożny, ale sędziowie nakazali wznowienie gry bramkarzowi.

24'

Cordado znów był na prawym skrzydle, ale tym razem jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

22'

Mecz może się podobać, ponieważ obie drużyny grają otwartą piłkę.

20'

Dośrodkowanie w pole karne Anderlechtu i dobra interwencja Mbodji.

16'

To powinien być tak naprawdę gol, ponieważ Teodorczyk był niepilnowany, uderzył w dalszy słupek, ale nie ma dubletu na koncie. Swoją drogą, Polak w tym sezonie w lidze belgijskiej jeszcze ani razu nie strzelił w jednym spotkaniu więcej niż jednej bramki.

1
16'

Ależ pech Teodorczyka! Po jego uderzeniu z siedmiu metrów piłka trafiła w poprzeczkę!

1
15'

"Teo", "Teo", "Teo" - skandują kibice Anderlechtu.

14'
GOOOOOOL!!!

1:1! Kto? Oczywiście Teodorczyk! Po dośrodkowaniu z prawej flanki z pięciu metrów "Teo" wpakował futbolówkę do siatki.

11'

Teodorczyk wymienił podanie ze Stanciu, jednak drugie zagranie Polaka było już niedokładne. Po chwili "Teo" znów zagrał niecelnie.

10'

Anderlecht atakował, a gola strzelili gospodarze.

9'
GOOOOOOL!!!

1:0 dla Zulte! Cordado dośrodkował z prawego skrzydła i fatalną interwencją "popisał się" bramkarz Anderlechtu. Katastrofalny błąd golkipera.

8'

Teodorczyk zszedł do linii, ale źle podał do kolegi z drużyny.

7'

Stanciu miał rzut wolny na wprost bramki, piłka ustawiona na 17 metrze, ale strzał był wyraźnie niecelny.

6'

Długie podanie do Teodorczyka, ale niedokładne i Polak nie doszedł do piłki.

4'

Nieporozumienie w szeregach Anderlechtu i podanie na wolne pole, gdzie nie było żadnego gracza gości.

3'

Dobrze w mecz weszli goście, dominują na boisku lidera.

2'

Drugi strzał Anderlechtu, jednak Uros Spajic uderzył bardzo niecelnie z 15 metrów.

1'

Teodorczyk wścieka się na Stanciu, który zamiast podać mu, to zdecydował się na strzał.

14:06

Dzisiejszy mecz to pojedynek lidera z wiceliderem - przynajmniej tak było przed kolejką. Po sobotnich meczach Anderlecht spadł na piątą lokatę, ale w razie zwycięstwa wróci na drugą pozycję.