Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
14 lut 2017 20:45
90+3'

Ederson przewrócony przy interwencji. Gracze gości zaskoczeni. Już chyba niewiele zdziałają w meczu.

4
5
90+2'

Zamieszanie w polu karnym Benficy, ale efektem tylko rzut rożny.

12
1
90'

Doliczone zostały 4 minuty.

6
3
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marc Bartra.

Borussia Dortmund
2
8
89'

Sokratis Papastathopoulos uderzał z woleja z okolic linii pola karnego. Piłka przeleciała ponad bramką.

2
2
88'

Dembele biegł z piłką środkiem pola i... wypuścił ją kilka metrów przed siebie. Co było potem? Zaskakujące! Stracił ją! Słaba druga część meczu gracza gości.

2
1
86'

Strzelał z dystansu Bartra, ale nie trafił w bramkę.

1
4
85'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Pulisić.

2
3
84'

Kapitalne interwencja Edersona, który wybił piłkę na róg po strzale sprzed pola karnego i rykoszecie!

3
1
83'

Straszliwie męczy się Borussia. Benfica zamurowała bramkę niczym Kreon Antygonę.

5
2
82'
ZMIANA
79'

Andre Schuerrle runął przed polem karnym, sędzia uznał, że wszystko zgodnie z przepisami. Widać było, że koszulka Niemca była naciągnięta do granic wytrzymałości. Nelson Semedo sprytnie wykorzystał krótkowzroczność arbitra.

2
5
77'

Benfica już nawet nie kwapi się do wyprowadzania kontr. Miażdżąca przewaga Borussii.

4
75'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Schmelzer.

2
5
74'

Najsłabszy element w Borussii już nie gra od kilku minut. Natomiast najsłabszy w Benfice Ljubomir Fejsa wciąż biega po zielonej murawie. To może się źle skończyć.

4
2
72'

Borussia stara się znaleźć dziurę w defensywie gospodarzy. Gracze Benficy nie popełniają zbyt wielu błędów.

3
3
71'

Jak mawiał klasyk: 20 minut szans i nadziei i jednych i drugich.

2
2
69'

Wrzutka z rogu i Piszczek głową uderzył obok słupka. Niewiele brakowało, a byłoby 1:1.

6
1
69'

Benfica zamknięta niemal we własnym polu karnym. Do końca meczu daleko.

6
1
67'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Rafa Silva. Wchodzi: Franco Cervi.

wchodzi Wchodzi
Franco Cervi #22
schodzi Schodzi
4
1
67'

Źle z woleja uderzył Reus, piłka przeleciała obok bramki.

3
1
65'

Raphael Guerreiro z boku pola karnego dośrodkował z rzutu wolnego, ale trafił w rywala. Wyraźna przewaga Borussii.

2
4
Pierre-Emerick Aubameyang po meczu zaśnie przed świtem?
Tak
Nie
13
7
63'

Żółtą kartkę otrzymał Ljubomir Fejsa.

Benfica Lizbona
5
1
62'

Po zmarnowanym karnym Borussia od nowa stara ułożyć sobie rywala. Czy jednak z tak słabo dysponowanym Gabończykiem jest w stanie coś zdziałać?

3
1
1
1
5
60'

Pierre-Emerick Aubameyang mógł w meczu strzelić już trzy gole! Jak na razie nie zdobył żadnego!

1
7
58'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Pierre-Emerick Aubameyang! Katastrofalne wykonanie karnego! Gabończyk uderzał w środek bramki, gdzie spokojnie stał Ederson, który wybił przed siebie piłkę!

6
23
57'

Ljubomir Fejsa zagrał ręką w polu karnym i będzie "jedenastka" dla gości!

13
2
57'

Borussia coraz groźniejsza. Wydaje się, że gol dla gości wisi na włosku.

7
1
56'

Strzał z kilku metrów Reusa świetnie obronił bramkarz. Po chwili z dystansu groźnie uderzył Piszczek, golkiper sparował piłkę na róg!

5
1
53'

Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował kolejną wyśmienitą okazję. Gabończyk otrzymał piłkę 11 metrów przed bramką, golkiper wyszedł przed linię i wystarczyło go przelobować. Napastnik wywalił piłkę w trybuny! Dramatyczna skuteczność gości|!

3
1
51'

Goście w końcu przedostali się pod bramkę Benficy. Uderzał z sześciu metrów Dembele, bramkarz wyszedł na piąty metr i klatką piersiową zatrzymał strzał!

8
3
51'

Po zdobyciu gola Benfica nie pozwala Borussii na zbut wiele. Gospodarze wciąż w ataku!

2
9
48'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Konstantinos Mitroglou. Asystował mu Luisao. Aktywna po przerwie była Benfica i szybko przyniosło to efekty. Pizzi dośrodkował z kornera, Luisao uprzedził Piszczka i zgrał piłkę głową, gdzie w polu bramkowym dość szczęśliwie przejął ją Mitroglou i z metra wpakował do siatki!

16
38
47'

Benfica wysoko atakuje Borussię. Problemy miał Piszczek, Polak wyszedł cało z opresji.

6
5
20:44

Jest nas więcej!

4
2
46'

Gramy po przerwie.

5
1
46'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Andre Carrillo. Wchodzi: Filipe Augusto.

Filipe Augusto #6
3
3
45'

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

11
1
43'

Bardzo dobra interwencja Piszczka w obronie. Benfica wyprowadzała groźną akcję, ale Polak wygrał walkę o pozycję.

24
1
42'

Raphael Guerreiro otrzymał piłkę od Reusa, sędzia przerwał grę dopatrując się metrowego spalonego.

6
11
41'

Dembele chwilę dochodził do siebie, ale już jest w pełni sił.

13
1
40'

Ederson wyszedł do boku pola karnego i nie trafił w piłkę, za to kopnął Dembele. Sędzia... nakazał wznowić grę od bramki. Kontrowersyjna sytuacja. Wydaje się, że gościom należał się rzut karny, ponieważ wszystko działo się na linii pola karnego.

5
6
38'

Raphael Guerreiro w beznadziejnej sytuacji zdołał dograć piłkę, ale Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał do niej dojść metr przed pustą bramką!

10
3
35'

Z każdą minutą przewaga Borussii jest coraz większa. Benfica ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

11
1
33'

Bramkarz gospodarzy musiał wybiec niemal przed pole karne i wślizgiem wybić piłkę. Na bramkę szarżował Pierre-Emerick Aubameyang.

8
4
32'

Ederson w bramce w Benficy wciąż paraduje z chusteczką w ustach.

9
4
29'

Po przejęciu piłki Borussia nie kwapi się do szybkiego ataku, gospodarze spokojnie konstruują swoje akcje. Wciąz jednak przeważają goście.

11
1
26'

Bramkarz Benficy ma problem z rozciętą wargą, a nie policzkiem. Golkiper ma w ustach chusteczkę, która mu... wystaje.

15
3
25'

Po rogu piłka wybita przed pole karne, gdzie dopadł do niej Marcel Schmelzer, ale uderzył z woleja obok bramki.

11
3
24'

Victor Lindelof trochę stracił na urodzie. Obrońca ma rozbity łuk brwiowy i potrzebuje pomocy medyków. Podobnie bramkarz gospodarzy, który ma rozcięty policzek.

9
9
23'

Dembele uderzał z siedmiu metrów, stojący cztery metry przed linią bramkarz na spółkę z obrońcą wybili piłkę na korner!

6
1
22'

Zaczyna robić się nudnawo. Pierwsze minuty wyglądały obiecująco, teraz zaczynamy obserwować piłkarskie szachy.

7
2
19'

Dużo wolniejsze tempo gry, jednak w momencie kiedy Borussia wrzuca wyższy bieg robi się gorąco pod bramką Benficy.

12
1
16'

Rzut wolny dla gospodarzy, po którym Benfica nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką gości.

9
1
13'

Uwidoczniła się przewaga Borussii, która zepchnęła rywali na ich połowę. Benfica szans szuka w kontrach.

13
2
10'

Kapitalna okazja Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Dembele, jednak przestrzelił uderzając z ok. 11 metrów!

9
6
10'

Rafa Silva po dalekim dograniu chciał skleić piłkę, ale odskoczyła mu i padła łupem bramkarza.

9
1
9'

Trochę wolniej zaczęły rozgrywać piłkę obie drużyny. Mocne było tempo w pierwszych minutach.

8
1
7'

Piszczek prostopadle dogrywał do wychodzącego na czystą pozycję Reusa. Obrońcy w ostatnim momencie zorientowali się i przejęli piłkę.

13
3
6'

Już akcja po drugiej stronie, piłka dograna do Dembele, ale ten był na spalonym.

7
3
5'

Eduardo Salvio minął Sokratisa, który się potknął, ale z pola karnego zamiast podawać do partnera uderzył kilka pięter ponad bramką.

7
2
4'

Po rzucie rożnym uderzał Pizzi, ale trafił w rywala. Borussia wyprowadziła kontrę, jednak strzał Dembele zblokował obrońca.

7
2
4'

Benfica ataki przeprowadza prawą stroną, goście dobrze się bronią.

5
2
3'

Szybko rozpoczęła Benfica, Borussia chce zwalniać grę i spokojnie rozgrywać piłkę.

7
1
20:44

W pierwszym składzie Borussii Łukasz Piszczek, który wrócił do gry po kontuzji.