Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze

Przyjezdni sygnalizowali zagranie ręką Marquinhosa we własnym polu karnym. Szymon Marciniak nie przyznał drużynie z Barcelony jedenastki.

1
1
11
90+1'

Na początek doliczonego czasu Neymar strzelił z rzutu wolnego, ale to było takie uderzenie jak cały występ FC Barcelona w Paryżu.

38
1
1
1
9
90'

Doliczone 4 minuty przez sędziego z Płocka.

28
7
90'

A propos sędziowania Adrien Rabiot trochę zaryzykował, faulując Neymara przed polem karnym. Szymon Marciniak nie zdecydował się na pokazanie mu drugiego, żółtego kartonika.

25
8
88'

Solidnie Szymon Marciniak. Jeszcze kilka minut i będzie mógł zejść do szatni z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

23
10
87'

Julian Draxler, który właśnie opuścił boisko, zdobył gola dla Paris Saint-Germain w swoim pierwszym meczu na trzech frontach: ligowym, pucharowym i w Lidze Mistrzów. Wejścia smoka.

17
8
86'

PSG. Schodzi: Julian Draxler. Wchodzi: Javier Pastore.

85'

Ostrzeżenie dla Paris Saint-Germain. Przyjezdni są w stanie zdobyć gola, więc paryżanie muszą się zmobilizować na finiszu.

13
5
84'

Słupek! Tak blisko gola jeszcze FC Barcelona nie była. Po głębokim dośrodkowaniu z rzutu rożnego w obramowanie strzelił głową Samuel Umtiti. Odetchnęli kibice w Paryżu. Dziś szczęście sprzyja ich ulubieńcom.

17
8
83'

Wysoki pressing FC Barcelona i spanikował Thomas Meunier. Skórę Belga ratował ustawiony po przeciwnej stronie boiska Layvin Kurzawa, ale goście mają jeszcze korner.

10
5
81'

Kevin Trapp sprzątnął futbolówkę sprzed nosa rozpędzonego przeciwnika. To już końcówka spotkania i mniej znany z broniących dziś Niemców marzy o czystym koncie.

11
4
80'

Edinson Cavani nie zawodzi w tej edycji europejskich pucharów.

21
8
79'

Niezła kombinacja FC Barcelona. Jordi Alba zgrał w tempo do Neymara. Strzał mistrza olimpijskiego z fałsza przeleciał obok bramki Paris Saint-Germain, ale Kevin Trapp nie był pewny swego.

9
7
78'

Lucas Moura ruszył dynamicznie na połowę przedstawiciela Primera Division. Tam został sfaulowany i gospodarze nie spieszyli się z wykonaniem stałego fragmentu.

10
5
76'

Lionel Messi ponownie zgubił piłkę na połowie przeciwnika, a każda takie zagranie przeciwnika prowokuje Paris Saint-Germain do kontrataku.

23
6
74'

Żółtą kartkę otrzymał Rafinha.

FC Barcelona
18
12
74'

Próba dryblingu Lionela Messiego zatrzymana przez obrońców w granatowych strojach. Już zbierali się do kontrataku, ale wówczas faulował Rafinha i...

13
5
72'
71'

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Thomas Meunier.

Polował, polował i upolował. Bramka napastnika rodem z Urugwaju i druga w tym meczu asysta Thomasa Meuniera! Belg podał z 30. metra w pole karne do Edinsona Cavaniego, który zastawił piłkę i płasko strzelił do bramki na 4:0! Naprawdę 4:0!

Paris Saint-Germain
109
1
31
70'

Tak cieszyli się dziś gospodarze po golach. Są 20 minut od zwycięstwa!

15
7
69'
68'

Marco Verratti upadł na boisko z powodu urazu, więc jest przerwa w grze. Najpewniej za moment Unai Emery wprowadzi na boisko zmiennika.

10
5
67'

Również po przeciwnej stronie boiska interweniował bramkarz. Kevin Trapp wyskoczył wysoko i wypiąstkował dośrodkowanie z lewego skrzydła. Nie napracował się na razie ten golkiper.

7
4
66'

Lucas Moura po raz pierwszy! Strzał po ziemi zmiennika w szeregach Paris Saint-Germain zatrzymał dobrze ustawiony Marc-Andre ter Stegen.

13
3
65'

Lionel Messi w obiektywach, ale nie dlatego, że zagroził gospodarzom, ale dlatego, że miał coś do powiedzenia Szymonowi Marciniakowi. Gra toczy się dalej.

12
5
64'

Ma już czego bronić Paris Saint-Germain. Gospodarze ustawili się w jedenastu na własnej połowie, co oczywiście nie oznacza, że nie poszukają czwartego gola. Lucas Moura to przecież idealny zawodnik do kontrataku.

11
8
62'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets.

19
17
61'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Lucas Moura.

61'

Szymon Marciniak gwizdnął faul Angela di Marii na Neymarze w bocznym sektorze boiska. Za moment autor dwóch bramek opuści boisko.

15
7
60'

Dwa gole byłego zawodnika Realu Madryt na początek dwumeczu z FC Barcelona!

24
9
59'

Tuż przed zmianą Edinson Cavani pokazał się po raz enty. Po płaskim dośrodkowaniu uderzył sprytnie, ale niecelnie i Marc-Andre ter Stegen nie musiał interweniować.

9
2
58'

Barcelona. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Rafinha.

11
6
57'

Trzy gole przewagi i potworna wrzawa w Paryżu. FC Barcelona ma jeszcze ponad dwa kwadranse, by poprawić sytuację przed rewanżem.

12
3
55'

Gol! Strzelił Angel di Maria. Asystował mu Thomas Meunier.

Coraz więcej goli, coraz piękniejsze! To może być magiczna noc w Paryżu. Angel di Maria huknął zza 16. metra w okienko bramki FC Barcelona. Cała drużyna zasłużyła na brawa za tę akcję, ponieważ ekspresowo przetransportowała piłkę spod własnego pod przeciwne pole karne.

114
1
1
31
53'

Julian Draxler uruchomił płaskim podaniem Blaise'a Matuidiego. Środkowy pomocnik dopadł do piłki w szesnastce FC Barcelona, ale zabrał ją w niewłaściwym kierunku.

10
10
52'

Futbolówkę przejęli podopieczni Luisa Enrique i starali się coś skonstruować przed polem karnym przeciwnika. Dobrze ustawili się piłkarze Paris Saint-Germain.

10
9
50'

Było uderzenie głową Edinsona Cavaniego nad poprzeczką FC Barcelona. Na razie napastnik Paris Saint-Germain góruje aktywnością nad Luisem Suarezem.

11
5
49'

Paris Saint-Germain nie przegrało jeszcze meczu, w którym Angel di Maria zdobył gola. Przypomnijmy również, że w całej historii domowych meczów z klubami z Hiszpanii poległo ledwie raz.

14
8
48'

Spokojnie przedstawiciel Ligue 1 na początku drugiej połowy. Nawet jeżeli przyjezdni pobudzili się w szatni, to rywale nie pozwalają im tego pokazać na boisku.

6
5
47'

Dośrodkowanie Adriena Rabiota ominęło całe towarzystwo w polu karnym FC Barcelona. Piłka została wrzucona ciut za głęboko, więc od bramki Marc-Andre ter Stegen.

10
1
6
46'

Szymon Marciniak rozpoczął drugą połowę. Polak na razie niewidoczny, a to bardzo dobra recenzja dla sędziego.

26
1
2
Czy FC Barcelona odrobi stratę w drugiej połowie?
48
14
20:33

Statystyki tego meczu potwierdzają przewagę Paris Saint-Germain. Gospodarze oddali siedem celnych strzałów przy jednym FC Barcelona. Biorąc pod uwagę wszystkie uderzenia oddali dziewięć więcej. Przedstawiciel Primera Division posiadał piłkę przez 57 procent czasu, ale zdało się to na niewiele.

12
5
43'

Julian Draxler gra bardzo efektywnie. Wywalczył rzut wolny, po którym padła pierwsza bramka, a drugą zdobył sam.

28
14
42'

To już chyba ten moment, w którym kibice FC Barcelona powinni być poddenerwowani. Faworyt zasłużenie przegrywa po 40 minutach.

21
11
40'

Gol! Strzelił Julian Draxler. Asystował mu Marco Verratti.

Unosi się kilka metrów nad ziemią Unai Emery, ponieważ jego drużyna prowadzi 2:0! Marco Verratti rozrzucił grę w idealnym momencie na skraj pola karnego do Juliana Draxlera. Niedawno pozyskany zawodnik Paris Saint-Germain zaskoczył przyjezdnych zmianą strony, po czym huknął w narożnik bramki obok Marca-Andre ter Stegena!

123
2
1
48
39'

O ułamek sekundy spóźnił się Edinson Cavani do dośrodkowania Angela di Marii. Była szansa, żeby główkować z bliska między słupki.

12
2
11
38'

Marc-Andre ter Stegen interweniował daleko poza własnym polem karnym. Nie pomylił się dotychczas najlepszy zawodnik FC Barcelona.

31
15
37'

Prostopadłe podanie Sergio Busquetsa. To było niezłe, ale ciasno ustawieni obrońcy Paris Saint-Germain nie pozwolili piłce dojść do Luisa Suareza.

15
6
35'

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska również cieplutko. Piłka zatańczyła w polu bramkowym i Marc-Andre ter Stegen zatrzymał ją dopiero metr przed linią.

15
9
34'

Lepiej niż kilka minut wcześniej Julian Draxler. Po krótkim dryblingu nieomal zmieścił piłkę z ostrego kąta w krótkim rogu bramki rodaka. Marc-Andre ter Stegen zostawił jednak lewą rękę i tylko korner dla Paris Saint-Germain.

17
4
33'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

21
10
32'

Ożywili się kibice w Parku Książąt. Nie mieli racji ci, którzy skazywali Paris Saint-Germain na szybkie pożarcie. Na własnym stadionie gra obiecująco.

20
7
31'

Po prostu beznadziejnie rozegrał kontratak Julian Draxler, choć trzeba przyznać, że cała zdezorganizowana drużyna nie wiedziała jak spożytkować sytuację.

24
4
30'

Minęło pół godziny widowiska i FC Barcelona nie oddała celnego strzału. Z każdą minutą ma jednak coraz więcej do powiedzenia, a Paris Saint-Germain jakby trochę spoczęło na laurze.

23
8
28'

Tak cieszył się z jedynego dotychczas gola Angel di Maria!

35
19
27'

Najlepsza dotychczas akcja FC Barcelona! Andre Gomez rozpędził się na prawej stronie i dzięki idealnie wymierzonemu podaniu, stoczył pojedynek sam na sam z bramkarzem. Kevin Trapp zdążył trącić piłkę i nie ma wyrównania.

20
11
26'

Lionel Messi próbował zamienić rzut wolny w gola mimo słusznej odległości. Gwiazdor FC Barcelona strzelił prosto w mur z Paryża. Całe zamieszanie wyjaśnił Kevin Trapp.

27
14
24'

Cofnęli się paryżanie i nakazują prowadzić grę rywalom z Katalonii. Po długiej wymianie podań FC Barcelona ma rzut wolny. Thomas Meunier sfaulował Neymara.

20
11
23'

Budzi się inny napastnik z Urugwaju. Luisowi Suarezowi delikatnie odskoczyła piłka, ale jego drużyna miała po tej akcji rzut rożny.

20
14
22'

Angel di Maria nie ma dość atakowania. Po podaniu Argentyńczyka Edinson Cavani uderzył płasko i tuż przed linią bramkową zatrzymał futbolówkę Marc-Andre ter Stegen.

24
7
20'

Angel di Maria wyprowadził Paris Saint-Germain na prowadzenie. Gospodarze dostają wiatr w żagle i dokumentują przewagę na początku meczu.

36
21
18'

Gol! Strzelił Angel di Maria.

Strzelił po prostu świetnie Argentyńczyk! Były zawodnik Realu Madryt kopnął piłkę z rzutu wolnego ponad murem FC Barcelona do siatki. Marc-Andre ter Stegen został w blokach i Paris Saint-Germain jest na prowadzeniu 1:0!

141
1
57
17'

Julian Draxler wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym i to będzie świetna szansa na uderzenie ze stałego fragmentu do bramki FC Barcelona!

19
11
16'

Spokojnie gospodarze zdjęli z siebie pressing FC Barcelona. Byłoby łatwiej przedstawicielowi Primera Division, gdyby Neymar akurat nie wiązał sznurówki.

14
8
15'

Pierwsza kombinacja wielkiego, ofensywnego trio FC Barcelona! Neymar nie miał miejsca, by rozpędzić się i piłkę przejęli gracze Paris Saint-Germain.

19
8
13'

Mocne jest otwarcie Paris Saint-Germain. Drużyna z Francji rozbudza apetyt kibiców na zażartą rywalizację o miejsce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

19
9
11'

Dwie interwencje Marca-Andre ter Stegena! Bramkarz FC Barcelona uwijał się jak w ukropie. Pierwszy w kierunku jego bramki miedzył Blaise Matuidi, a dobijał Adrien Rabiot. Szczególnie ten pierwszy miał dużo miejsca w polu karnym FC Barcelona.

18
7
10'

Reakcja sędziów z Polski i gra przerwana. W pułapkę ofsajdową wpadł Luis Suarez.

20
10
9'

Ponownie rozgrywali gospodarze. Marco Verratti próbował przyspieszyć grę i solowo ominąć całą drugą linię FC Barcelona. Nawet się udało, ale zabrakło pomysłu na kontynuowanie ataku.

19
6
8'

Początek spotkania z delikatnym wskazaniem na drużynę ze stolicy Francji. FC Barcelona nie oddała jeszcze strzału w kierunku bramki Kevina Trappa.

22
6
7'

Tak przywitali aktorów widowiska kibice w Paryżu.

27
5
6'

Edinson Cavani był kilka metrów przed bramką FC Barcelona. Zanim złożył się do uderzenia, nadbiegł Sergi Roberto i zablokował snajpera Paris Saint-Germain! Poprawiał jeszcze Julian Draxler, ale wysoko nad poprzeczką aż złapał się za głowę.

17
7
4'

Miękkie dośrodkowanie Lionela Messiego z rzutu wolnego wybił Marquinhos i Paris Saint-Germain próbowało natychmiast skontrować przyjezdnych. Podanie za plecy obrońców przeciął Marc-Andre ter Stegen.

21
8
3'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot.

32
9
2'

Długo wymieniają podania piłkarze z Paryża w centrum boiska, ale jeszcze nic z tego wynikło. Bezpańska piłka trafiła pod nogi Marca-Andre ter Stegena.

17
6
1'

Paris Saint-Germain w granatowych strojach, natomiast przyjezdni z Barcelony w błękitno-morskich. W posiadaniu piłki podopieczni Unaia Emery'ego.

21
6
20:33

10 minut do pierwszego gwizdka. Tak zapowiadaliśmy pojedynek w Parku Książąt!

21
3
Kto wygra mecz?
35
10
20:15

W osiemnastce Paris Saint-Germain nie ma Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik nie znajduje uznania w oczach trenera Unaia Emery'ego.

21
11
20:15

Angel di Maria oraz Julian Draxler będą operować w bocznych sektorach boiska i dostarczać piłkę Edinsonowi Cavaniemu. Ten ostatni stoczy urugwajski pojedynek z Luisem Suarezem.

15
2
20:15

Szymon Marciniak prowadził w tym sezonie mecze z udziałem choćby Realu Madryt, Juventusu Turyn czy Bayernu Monachium. We wtorek spotka się na murawie z Lionelem Messim, Neymarem czy Edinsonem Cavanim.

20:09

Wydarzenie w Paryżu to powtórka ćwierćfinału Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat. Wówczas FC Barcelona strzeliła w stolicy Francji trzy gole w 80 minut i musiała wyłącznie pilnować wyniku do końca dwumeczu. Była to jedyna porażka Paris Saint-Germain w historii meczów u siebie z klubami z Hiszpanii.