Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

1
1
90'

Gol! Strzelił Radja Nainggolan. Asystował mu Diego Perotti.

4:0! Nokaut. Diego Perotti przebiegł sobie bezkarnie obok Bartosza Bereszyńskiego i dośrodkował na głowę Radji Nainggolana. Autor pierwszego gola podwoił swój dorobek strzelecki.

86'

Diego Perotti dostał podanie ze środka pola od Radji Nainggolana. Rozpędził się zmiennik AS Roma, łatwo ominął Bartosza Bereszyńskiego, ale nie dośrodkował precyzyjnie.

83'

Pokazał się Diego Perotti! Włoch wbiegł w pole karne z lewego skrzydła i próbował dokręcić piłkę w narożnik bramki Sampdorii Genua. Nie zabrakło dużo do szczęścia.

81'

Ciekawe, czy kibice zobaczą jeszcze coś interesującego. Próbuje zaatakować Sampdoria Genua, ale faworyt ma to wszystko pod kontrolą.

78'

Roma. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Emerson Palmieri.

78'

Sampdoria. Schodzi: Dodo. Wchodzi: Daniel Pavlović.

76'

Diego Perotti zabrał piłkę Bartoszowi Bereszyńskiemu. Akcję gospodarzy zakończył strzałem w poprzeczkę Francesco Totti. Legenda AS Roma poluje i ma duży apetyt na gola.

74'

Była szansa, by podnieść temperaturę meczu w jego końcówce. Delikatnie nastraszeni rzymianie grają ponownie na utrzymanie blisko koła środkowego.

1
71'

Patrick Schick kopnął piłkę do bramki AS Roma. Zaczynali się cieszyć jego partnerzy, ale nie ma gola. Sędzia asystent słusznie zasygnalizował spalonego.

70'

Najgroźniejsi dziś piłkarze AS Roma odpoczywają już na ławce rezerwowych. Zastępuje ich Francesco Totti, którego strzał zatrzymał dopiero bramkarz Sampdorii Genua.

1
68'

Sampdoria. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Dennis Praet.

62'

Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Francesco Totti.

62'
61'

Gol! Strzelił Stephan El Shaarawy.

I która bramka piękniejsza? Radji Nainggolana czy Stephana El Shaarawy'ego? Faraon wystartował do długiego podania i pięknie przelobował Christiana Puggioni. Bartosz Bereszyński statystował, dał się wyprzedzić, a na dodatek przewrócić przeciwnikowi.

60'

Sampdoria Genua mogła wrócić do gry o awans. Futbolówka powędrowała jak po sznurku do doskonale ustawionego Ante Budimira, który chybił z kilkunastu metrów!

1
57'

Rozkręcił się Edin Dzeko. Strzał rosłego napastnika szybował z wysoką prędkością w sam narożnik bramki i musiał interweniować Christian Puggioni.

55'

Świetnie to zrobił Edin Dzeko! Bośniak strzelił czubkiem głowy w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Był jeszcze w pobliżu Antonio Ruediger, ale nie zdołał dobić piłki do bramki.

52'

Wymienili podania doświadczeni Daniele De Rossi oraz Radja Nainggolan. Każda tak spożytkowana minuta przybliża AS Roma do awansu.

50'

Trochę zrezygnowani są przyjezdni. Przy obecnym wyniku potrzebny jest impuls z ławki rezerwowych. Z trzema defensywnymi pomocnikami Sampdoria Genua dużo nie zdziała.

47'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Stephan El Shaarawy.

Piękne podanie w uliczkę między zdezorientowanych obrońców Sampdorii Genua. Znacznie bardziej przytomny był w tej sytuacji Edin Dzeko, który miał przed oczami tylko Christiana Puggioniego i pokonał go płaskim strzałem! 2:0!

46'

Piłka w grze!

1
Czy Sampdoria odrobi stratę w drugiej połowie?
3
komentarz

Piłkarze wracają z szatni na boisko. Duży krok w kierunku awansu wykonała przed przerwą stołeczna drużyna.

1
44'

Na razie na drugiego gola poluje drużyna z wiecznego miasta. Jak w transie strzela z dystansu. Stephan El Shaarawy nadział się na interwencję golkipera, natomiast Radja Nainggolan tym razem nie trafił.

1
42'

Sampdoria Genua przed całkiem innym wyzwaniem. Teraz gola zdobyć musi, a nie może. Ciekawe, na co będzie stać przyjezdnych w ataku.

39'

Gol! Strzelił Radja Nainggolan.

Takie uderzenia można oglądać długimi minutami! Strzelali z dystansu, strzelali i trafili. Radja Nainggolan zdobył gola na 1:0 pięknym uderzeniem prostym podbiciem, ponad bramkarzem do siatki!

38'

Daniele De Rossi zawiesił wysoko piłkę w polu karnym Sampdorii Genua. Dośodkowanie weterana z rzutu wolnego wybił Bartosz Bereszyński.

1
35'

Daniele De Rossi delikatnie podał piłkę do Leandro Paredesa, a ten nie daje spokoju bramkarzowi Sampdorii Genua. Jeszcze jedna próba z dystansu i Christian Puggioni musiał poszybować, by ratować drużynę.

32'

Stephan El Shaarawy przejął piłkę na połowie przeciwnika po stracie Bartosza Bereszyńskiego. Faraon zakończył rajd płaskim uderzeniem z 20. metra w idealnie ustawionego bramkarza. Pomyłka Polaka bez konsekwencji.

30'

Dwa kwadranse za kibicami. Więcej strzałów oddała Sampdoria Genua, ale ten najgroźniejszy w poprzeczkę był autorstwa pomocnika AS Roma Leandro Paredesa.

27'

Radja Nainggolan w swoim stylu nie przebiera w środkach. Przed momentem po pierwsze sfaulował Dodo, a po drugie zdjął buta ze stopy przeciwnika. Przymusowa przerwa.

25'

Leandro Paredes strzelił z rzutu wolnego bardzo niecelnie, ale nie zraził się, wrócił pod pole karne Sampdorii Genua i huknął potężnie w poprzeczkę! To była najlepsza sytuacja podbramkowa!

24'

Pewnie gorąco zrobiło się Bartoszowi Bereszyńskiemu. Debiutant w barwach Sampdorii Genua zagrał ręką blisko linii pola karnego. Tylko i aż rzut wolny dla AS Roma.

23'

Było natomiast uderzenie zza pola karnego na bramkę AS Roma. Idealnie ustawił się Alisson i tylko poczekał aż piłką poturla się w jego rękawice.

1
21'

Długo wymieniali podania rzymianie przed polem karnym rywala. Za długo. Agresywnie broniła Sampdoria Genua i uniemożliwiła oddanie strzału. A czaił się choćby Radja Nainggolan.

18'

Sędzia zaprosił na rozmowę indywidualną Radję Nainggolana. Agresywny atak Belga nakazał zastanowić się nad żółtą kartką.

17'

Znakomicie zapowiadała się szybka akcja Sampdorii Genua, ale jeszcze lepsza była interwencja defensora AS Roma. Tylko wrzut z autu dla niżej notowanego zespołu.

15'

Przed kwadrans nie zarysowała się wyraźna przewaga żadnego zespołu. Mocno zaczęli piłkarze z Genui, ale AS Roma szybko opanowała sytuację.

13'

Po stałym fragmencie futbolówka wróciła w pole karne Sampdorii Genua. Przyczaił się tam Antonio Ruediger i potężnie huknął obok bramki. Widać, że nie jest napastnikiem!

12'

Będzie rzut rożny dla wicelidera Serie A. Przyjezdni byli przygotowanie na zgranie Bruno Peresa z drugiego słupka do środka pola karnego i wybili piłkę.

10'

Christian Puggioni złapał dośrodkowanie i zainicjował atak Sampdorii Genua dalekim wykopem. Co prawda goście nie utrzymali się długo w posiadaniu piłki, ale odepchnęli rywali od własnego pola karnego.

1
5'

Wybroniła się stołeczna drużyna i miała szansę na wyjście z kontratakiem. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem AS Roma w tym spotkaniu jest Edin Dzeko.

3'

Piłkarze stłoczeni na początku spotkania w polu karnym AS Roma. Alisson, który stanął w bramce zamiast Wojciecha Szczęsnego, ustawia swoich obrońców przed rzutem rożnym.

1
20:39

Sędzia: Gianpaolo Calvarese.

1
1
20:39

O ostatnie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Włoch powalczą piłkarze AS Roma i Sampdorii Genua. W składzie gospodarzy nie ma Wojciecha Szczęsnego, natomiast u gości dwaj Polacy: Karol Linetty oraz debiutant Bartosz Bereszyński.