Puchar Polski: Półfinały, pierwsze mecze

Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Darko Jevtić.

1
1
4
90+2'

Pogubili się teraz kompletnie goście, Robak zagrał na czystą pozycję do Jevticia, ten jednak został zablokowany przez rozpaczliwie interweniującego obrońcę.

1
2
90+1'

Z dystansu bardzo niecelnie uderzył Kamil Drygas.

2
3
90'

Doliczone 2 minuty.

6
4
90'

Pogoń naciska, ale nic z tego nie wynika.

4
2
86'

Lech sprawia już wrażenie nasyconego, a Pogoń walczy jeszcze o gola, który dałby jej nadzieję przed rewanżem.

11
2
82'
ZMIANA

Lech. Schodzi: Szymon Pawłowski. Wchodzi: Mihai Radut.

82'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Spas Delew. Wchodzi: Marcin Listkowski.

80'

Po kontrataku płasko z narożnika pola karnego uderzył Darko Jevtić, ale na posterunku Jakub Słowik.

4
80'

W zamieszaniu w polu karnym lechici zablokowali strzał Rudola z ostrego kąta.

3
1
77'

Teraz mogło być 3:1! Kamil Drygas zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła, jednak główkował tuż obok słupka!

1
6
75'

Słowik złapał piłkę po uderzeniu z dystansu Gajosa.

1
3
75'

W niesamowitym gazie jest Lech, a piłkarze Pogoni w zasadzie statystują.

5
2
73'

Mogło być już 4:0, ale Jarosław Fojut w ostatniej chwili przyblokował strzał Kędziory z ostrego kąta i piłka wyszła na rzut rożny.

7
1
73'

Na trybunach Inea Stadionu pojawiło się 14 537 widzów.

7
72'
ZMIANA

Lech. Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Marcin Robak.

72'

Z dystansu mocno, ale wyraźnie obok słupka strzelił Kamil Drygas.

1
3
70'

Jarosław Fojut przeciął groźne dośrodkowanie Kostewycza z lewej strony pola karnego.

2
3
67'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Nadir Ciftci. Wchodzi: Kamil Drygas.

66'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Mate Cincadze. Wchodzi: Sebastian Rudol.

66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lasse Nielsen. Asystował mu Radosław Majewski.

Lech ma już znakomity wynik! Z rzutu rożnego dośrodkował Majewski, przy słupku główkował Nielsen i Słowik skapitulował.

65'

Znów musiał interweniować Słowik - tym razem po mocnym strzale z dystansu Jevticia.

2
2
64'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie główkował Tomasz Kędziora, jednak Jakub Słowik odbił piłkę.

3
1
62'

Pogoń gra gorzej niż w piątkowym starciu obu drużyn w Lotto Ekstraklasie. Szczecinianie są bezproduktywni w ofensywie.

6
2
58'

Gol dla Lecha? Nie! Do siatki trafił Dawid Kownacki, który wyszedł na czystą pozycję po podaniu za plecy obrońców, jednak sędzia dopatrzył się faulu na Słowiku. Problem w tym, że napastnik gospodarzy był przy piłce pierwszy. Kontrowersyjna sytuacja.

7
7
56'

Zapachniało trzecim golem dla Lecha, ale dośrodkowanie Jevticia w kierunku Kownackiego zostało zablokowane.

6
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Szymon Pawłowski.

2:0 dla Lecha! Pawłowski, choć był atakowany, utrzymał się przy piłce w polu karnym, wyłożył ją Kownackiemu i ten dopełnił formalności uderzeniem z kilku metrów przy słupku.

50'

Pogoń nie potrafi na razie groźniej zaatakować, Lech kontroluje boiskowe wydarzenia.

8
48'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

2
46'

Doskonała okazja Lecha! Majewski znakomicie podał do wybiegającego na czystą pozycję Pawłowskiego, ale strzał tego drugiego można w zasadzie nazwać podaniem do bramkarza.

5
46'

Początek drugiej połowy. Bez zmian.

5
44'

Lekki i niecelny płaski strzał z dystansu oddał Nadir Ciftci.

7
3
40'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul na Kostewyczu otrzymał Rafał Murawski.

Pogoń Szczecin
12
6
38'

Dawid Kownacki wystartował do długiego podania, ale było ono trochę za mocne i szybciej do piłki dopadł Jakub Słowik.

10
2
34'

Sprzed pola karnego nieznacznie obok słupka uderzył Rafał Murawski. To mogła być szybka riposta Portowców.

4
2
32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Pawłowski. Asystował mu Darko Jevtić.

1:0 dla Lecha! Pawłowski kapitalnie oszukał w polu karnym Rapę, przełożył piłkę najpierw na prawą nogę, potem na lewą i w końcu uderzył płasko w kierunku dalszego słupka. Słowik bez szans.

32'

Słabszy fragment w Poznaniu, pierwszy kwadrans był dość dynamiczny, teraz mecz nie porywa.

4
1
28'

Zbyt głęboko z rzutu wolnego zagrał Ricardo Nunes i piłka w rękach Buricia.

2
4
26'

Łukasz Trałka wykorzystał wolną przestrzeń przed polem karnym, oddał kąśliwy płaski strzał, ale do boku piłkę odbił Jakub Słowik.

4
24'

Bardzo groźny techniczny strzał z narożnika boiska oddał Adam Gyurcso i Jasmin Burić obronił z kłopotami!

5
3
23'

Groźnie pod bramką Lecha! Adam Gyurcso wyłożył piłkę na 17. metr, stamtąd natychmiast uderzył Mate Cincadze, ale zablokował to jeden z obrońców.

3
4
21'

Napór Lecha nieco zelżał, Pogoń przeniosła grę bliżej środka pola.

3
3
17'

Radosław Majewski próbował się przedrzeć w pole karne Portowców, był jednak osaczony przez dwóch rywali i w końcu piłkę spod nóg wybił mu Cornel Rapa.

2
2
13'

Płasko z dystansu strzelił Dawid Kownacki - celnie, ale zbyt lekko, by sprawić problemy Słowikowi.

12
12'

Wyraźna przewaga Lecha. Pogoń nie stworzyła jeszcze żadnej groźnej sytuacji.

5
10'

Maciej Gajos dopadł do bezpańskiej piłki na 10. metrze, jednak uderzył na drugie piętro trybun.

4
9'

Co za okazja Lecha! Dawid Kownacki chciał dośrodkować z lewego skrzydła, ale piłka zeszła mu ze stopy i omal nie wpadła za kołnierz Słowikowi! Gości uratowała poprzeczka.

6
4
6'

Zablokowana centra Kędziory z prawej strony pola karnego.

2
5'

Z rzutu wolnego z 25 metrów uderzał Maciej Gajos, jednak trafił w mur obrońców Pogoni.