Mecze towarzyskie
03 lut 2017 15:00
87'

Jakub Czerwiński został uderzony łokciem w twarz przez jednego z rywali, ale na szczęście dla Legii, 26-letni obrońca nie uciepiał poważnie.

4
5
83'

Sandro Kulenović znalazł się w dobrej sytuacji po akcji, którą sam zainicjował na własnej połowie, ale jego strzał z kilkunastu metrów został zablokowany.

2
80'

Jest zryw Legii. Kucharczyk dograł w pole karne do Kazaiszwiliego, ale Gruzin w dobrej sytuacji uderzył wprost w bramkarza rywali.

2
76'

Pewna interwencja Cierzniaka po strzale z dystansu jednego z rywali.

2
3
74'

Bardzo słabo wygląda Aleksandrow. Bułgarski skrzydłowy nie prezentuje nic, czym mógłby przedkonać do siebie trenera Magierę.

3
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Małachowski.

Adrian Małachowski #13
Legia Warszawa
2
2
68'

W tym elemencie mylą się jednak też bardziej doświadczeni piłkarze Legii. Teraz z wyprowadzeniem piłki spod swojego pola karnego nie poradzili sobie Cierzniak, Czerwiński i Dąbrowski.

1
67'

Po wejściu w posiadanie piłki Legia próbuje cierpliwie budować akcje, ale młodym zawodnikom mistrza Polski brak piłkarskiej jakości.

2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro Kulenović.

4
2
60'

Po zejściu Moulina i Hamalainena Legia ma kłopot z opanowaniem środka pola. Po zmianie stron drużyną dominującą są Koreańczycy.

2
3
56'

Legia po przerwie ma problemy. Teraz Cierzniak w ostatniej chwili odciął od podania jednego z napastników. Gdyby nie ofiarny rzut golkipera Legii, Koreańczyk znalazłby się w wyśmienitej okazji.

3
6
52'

Udana interwencja Cierzniaka po "główce" rywala.

7
1
50'

Spokojne pierwsze minuty po przerwie.

9
2
46'

Legia. Schodzi: Thibault Moulin. Wchodzi: Adrian Małachowski.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
9
45'

Początek II połowy. Od środka Daejeon Citizen.

42'

Nic nie wskazuje na to, by Koreańczycy byli w stanie zagrozić Legii "z gry".

2
39'

Po centrze Kazaiszwiliego tuż obok bramki Daejeon Citizen zagłówkował Dąbrowski.

2
38'

Legioniści odzyskali przewagę, druga bramka dla mistrza Polski wisi w powietrzu.

1
35'

Było groźnie pod bramką Legii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Koreańczyk zagłówkował z pięciu metrów nad bramką Cierzniaka.

1
1
33'

Teraz sprzed pola karnego huknął Maciej Dąbrowski i pomylił się naprawdę o centymetry. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Daejeon Citizen.

1
2
32'

Thibault Moulin uruchomił prostopadłym podaniem Daniela Chimę Chukwu, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

2
1
28'

Po centrze Kazaiszwiliego piłka trafiła do Czerwińskiego, ale ten zagłówkował obok bramki rywali.

2
4
25'

Świetna interwencja Dąbrowskiego, który wślizgiem wybił piłkę rywalowi spod nóg tuż przed tym, jak ten chciał z 15 metrów uderzyć na bramkę Legii.

5
1
23'

Legia jednak ma problemy z narzuceniem rywalowi swoich warunków gry. Spotkanie jest bardzo wyrównane.

3
2
20'

Jeden z Koreańczyków uderzył sprytnie, technicznie z ok. 25 metrów, ale Cierzniak nie dał się zaskoczyć i zbił piłkę poza światło swojej bramki.

2
5
18'

Koreańczycy dość łatwo przedostają się z piłką w okolice pola karnego Legii, ale mistrzowie Polski nie dopuszczają do zagrożenia pod bramką Cierzniaka.

3
2
14'

Legia poczuła krew i poszła za ciosem. Ostatnie minuty pod znakiem dominacji mistrza Polski.

9
3
14:53

Gol Kucharczyka oznacza, że Legia zatrzymała na 335 minutach serię bez zdobytej bramki.

11
3
11'

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk.

Skrzydłowy Legii zaskoczył golkipera rywali uderzeniem z ostrego kąta w bliższy róg. Piękny gol legionisty!

49
4
7'

Legia wróciła z dalekiej podróży! Dwie świetne okazje w odstępie kilkunastu sekund zmarnował Cristian Danalache. Rumun w obu przypadkach nie potrafił trafić w światło bramki Legii, choć z kilkunastu metrów.

5
6
6'

Legia stara się budować atak pozycyjny, ale rywale nie pozwalają mistrzom Polski na rozwinięcie skrzydeł.

5
5
3'

Po stracie Moulina w środkowej strefie Koreańczycy wyprowadzili szybki kontratak, ale jeden z rywali mistrza Polski uderzył z 17 metrów daleko od bramki Cierzniaka.

5
3
2'

Spokojne pierwsze minuty. Obie drużyny szanują piłkę, jeśli już wejdą w jej posiadanie.

8
2
14:53

Kapitan Legii w tym spotkaniu będzie Michał Kucharczyk. Niewiele brakło, a "Kuchego" nie byłoby już w zespole mistrza Polski.

3
3
14:53

Legia to jeden z wielu zespołów Lotto Ekstraklasy, w których bramka obsadzona jest doświadczonymi Polakami. Dopływu świeżej krwi nie widać.

3
3
14:43

Przeciwko Koreańczykom trener Magiera postawił na graczy drugiego planu, ale gdyby tak każdy zespół Lotto Ekstraklasy miał takich zmienników... Jak widać, do gry sa gotowi już pauzujący ostatnio z powodu urazów Thibault Moulin , Kasper Hamalainen i Daniel Chima Chukwu.

4
2
14:43

Wyjściowy skład Legii na mecz z Daejeon Citizen FC: Cierzniak - Nawotka, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia - Moulin, Urbański - Kazaiszwili, Hamalainen, Kucharczyk - Chukwu.

1
3
14:43

Mistrz Polski w przerwie zimowej rozegrał cztery sparingi: z Arminią Bielefeld (1:2), Grasshopper Zurych (0:0), Ulsan Hyiundai FC (0:0) i Zenitem Sankt Petersburg (0:2). Legia nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa, a na gola czeka już 324 minuty.

3
4
14:39

W piątek mistrz Polski rozegra dwa sparingi, którymi zakończy zgrupowanie w La Mandze. Pierwszym rywalem Legii będzie Daejeon Citizen FC, czyli 7. zespół minionego sezonu II ligi południowokoreańskiej. Pierwotnie drużyna Jacka Magiery miała się zmierzyć z Odense BK, ale doszło do zmiany planów. O godz. 17:00 Legia zagra natomiast z duńskim FC Nordsjaelland.